Įdiegus naujas funkcijas „Mano VMI“ sistemos vartotojai prisijungę gali pamatyti jiems paskirtas administracines baudas ir jų mokėjimo statistiką, taip pat sumokėti baudas, už kurias jie nėra atsiskaitę.

Šios paslaugos vartotojams pasiūlytos įgyvendinus projektą „E-bauda“.

Pastebima, kad pasiūlius naują baudų administravimo tvarką, padaugėjo sistemos „Mano VMI“ naudotojų: nuo liepos pradžios iki rugpjūčio vidurio prie sistemos prisijungė dar 15 tūkst. gyventojų.

Evaldas Serbenta
„Anksčiau naudotos skirtingos baudų administravimo procedūros, skirtingi mokėjimo kodai sudarė didelių nepatogumų gyventojams, pasitaikydavo klaidų ir nesusipratimų“, - kalbėjo Informatikos ir ryšių departamento direktorius Evaldas Serbenta.

Pasak jo, nauja sistema palengvino ir institucijų, skiriančių baudas, darbą, nes jiems nebereikės rūpintis baudų išieškojimu – tai vyks automatiškai.

Tačiau DELFI jau sulaukė vartotojų skundų, kad sistema veikia ne visiškai sklandžiai.

„Kaip tik teko susidurti su nauja sistema. Prieš mėnesį buvau užfiksuotas viršijęs greitį ir apsidžiaugiau sužinojęs, kad baudą jau galima sumokėti internetu. Gauto pranešimo apie baudą tekste nėra tikslių nuorodų, kaip tai padaryti, todėl ieškojau internete. Policijos internetiniame puslapyje dar buvo sena informacija. Radau straipsnį, kad galima atsiskaityti per „Mano VMI“, bet prisijungęs radau pranešimą, kad dėl techninių problemų sistema laikinai neveikia“, - rašė skaitytojas.

Jis dėstė, kad nors Mokesčių inspekcijos puslapyje rado sąskaitos numerį ir įmokos kodą, baudą sumokėjo.

„Susisiekus su pranešime apie baudą nurodyta tyrėja sužinojau, kad jie informacijos negavo ir jei nesumokėsiu iki nurodytos datos, bauda gali padvigubėti, o gal net būti perduota antstoliams. Jau praėjo savaitė nuo mano atlikto pavedimo, tyrėjai nusiunčiau banko mokėjimo išrašą, bet Policija informacijos dar neturi. Sakė jie buvo informuoti kad mokėjimai „stringa“ ir man pasiūlė toliau aiškintis su Mokesčių inspekcija“, - apgailestavo jis.

Pasak Mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotojo Vyganto Ivanausko, neužfiksuota, kad sistema veiktų su trukdžiais, o mokėtojui veikiausiai įspūdis apie sistemos sutrikimus galėjo susidaryti, jei jis netinkamai įvedė identifikacijos kodą.

Šį kodą - Registro objekto identifikacinį kodą – galima rasti ant įteiktų pranešimų apie baudą.

Be to, jis patarė, kad vartotojai, kurie naudojasi „Mano VMI“ paslauga, gali mokėdami baudas suformuoti pranešimą Mokesčių inspekcijai ir tai leistų išvengti žmogiškųjų klaidų.

Įgyvendinus projektą, policija, kaip ir kitos baudas už administracinius pažeidimus skiriančios institucijos, informaciją apie baudų sumokėjimą gauna iš vieno šaltinio – Mokesčių inspekcijos.

Projekto vertė - 2,49 mln. eurų, jis finansuotas iš Europos Sąjungos lėšų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (100)