„Maximoje“ alkoholis – tik atskleidus gimimo datą

 (539)
„Maximoje“ alkoholis – tik atskleidus gimimo datą
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Rugsėjo 2-3 dienomis „Maximos“ parduotuvėse norintys alkoholio įsigyti pirkėjai privalo kasininkėms atskleisti savo gimimo datą.

Į DELFI kreipėsi „Maximos“ nauja tvarka pasipiktinę klientai. Jau nuo sekmadienio prie kasos atėjus su alkoholiniais gėrimais, pardavėjos reikalauja pirkėjų pateikti gimimo datą liudijančius dokumentus.

Savo tikslų gimtadienį atskleisti turi ne tik jaunuoliai, bet ir vyresnio amžiaus žmonės. „Kodėl aš jiems turiu rodyti savo dokumentus su asmens kodu. Ypač piktina, kad reikalaujama amžiaus net jei akivaizdžiai matoma, kad klientas yra pilnametis“, - piktinasi prekybos tinklo klientai.

„Maxima“ darė kažkokius specialius pirkėjų sąrašus, kur žymėjosi asmenų, perkančių alkoholį, gimimo datas. Tarp pirkėjų, kurie pirko ir buvo įrašyti į sąrašus buvo ir mūsų 82 metų amžiaus senelis. Jei domisi parduotuvė pilnametis pirkėjas ar ne, tai kodėl žilagalvis diedukas jiems sukėlė įtarimų “, - stebisi DELFI skaitytojas iš Zarasų.

„Mieli pirkėjai! Informuojame, kad rugsėjo 2-3 d. perkant alkoholinius gėrimus bus privaloma pateikti asmens gimimo datą patvirtinantį dokumentą. Atsiprašome už nepatogumus“, - kabo skelbimai „Maxima“ parduotuvių alkoholinių gėrimų skyriuose bei prie kasų.

Pirmadienio rytą DELFI apsilankius vienoje iš sostinės centre esančių parduotuvių, kasininkė neprašė parodyti dokumento, perkant alkoholinį gėrimą – nuskanavusi prekės BAR kodą, parduotuvės darbuotoja užklausė gimimo metų, tuomet pasiteiravo mėnesio ir dienos.

Paklausta, kodėl jai reikia tokių duomenų, kasininkė atšovė: „Dėl statistikos“.

„Maxima“: tikriname, ar pilnamečiai

Nors paklausę pirkėjo gimimo datos, kasininkai ją suveda į kasos aparatus, „Maxima“ atstovai teigia, kad tikrinant dokumentus tiesiog norima išsiaiškinti, ar alkoholį perkantis asmuo yra pilnametis.

„Nepilnamečiams alkoholio neparduodame visus metus. Šiemet, kai nemažai mokyklų mokslo metų pradžią švenčia ir rugsėjo 3 dieną, nusprendėme atkreipti dėmesį, kad nepilnamečiams alkoholis nėra pardavinėjamas“, - teigė „Maxima“ atstovė spaudai Olga Malaškevičienė.

Pasak jos, asmens dokumentų darbuotojas prie kasos gali paprašyti bet kada, jeigu klientas atrodo nesulaukęs pilnametystės: „Šiomis dienomis rugsėjo antrą ir trečią dieną kasose įvedėme papildomą techninį apribojimą – alkoholis gali būti parduotas tik tuomet, kai kasininkas įveda ir pirkėjo amžių. Mes neprašome asmens kodo – tik gimimo datos. Visose parduotuvėse apie tai klientus informuojame per vietinį radiją ir informaciniuose stenduose“.

www.DELFI.lt
 
539
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Vokietija skaičiuoja akivaizdžius eksporto į Rusiją pokyčius (3)

2014 gruodžio mėn. 19 d. 15:25
Vokietijoje gaminamų prekių, eksportuojamų į Rusiją, apimtys per šiuos metus sumenko 20 proc.

Baltarusijoje prasidėjo panika (135)

2014 gruodžio mėn. 19 d. 15:02
Baltarusijos žmones, apimti panikos dėl drastiško Rusijos rublio kurso smukimo, penktadienį skubėjo nusipirkti užsienio valiutos, baimindamiesi, kad jų šalies valiuta bus devalvuota.

Išrinko vadovą Valstybiniam turizmo departamentui (6)

2014 gruodžio mėn. 19 d. 14:03
Sodyba Vieversynė
Asmeninio archyvo nuotr.
Po konkurso Valstybinio turizmo departamento vadovo pareigos atiteko Jurgitai Kazlauskienei.

Po klausimo V. Putinui užvertė užsakymais (38)

2014 gruodžio mėn. 19 d. 13:24
Vladimiras Putinas
Stopkadras/RT
Kirovo žurnalistas Vladimiras Mamatovas pasiskundė Rusijos Vladimirui Putinui, kad pardavėjai neima pardavimui vietinės gamybos gėrimų, pirmenybę teikia „Pepsi colai“ ir „Coca colai“.

A. Guogis, A. V. Rakšnys. Ar yra alternatyva vartotojiškai naujajai viešajai vadybai? (3)

2014 gruodžio mėn. 19 d. 12:59
Valstybės valdymas perėjo įvairias fazes ir patirtis. Nuolatos vyksta valdymo metodų paieškos ir jų stadijų evoliucija. Poreikis sukurti demokratišką ir į viešąjį interesą orientuotą, bet kartu ir ekonomiškai efektyvų bei racionalų valstybinio valdymo instrumentarijų išlieka nemažiau aktualus ir sudėtingas uždavinys šių dienų viešajam administravimui.