„Tai yra aukštos kokybės, brangesnis produktas, kuris Rusijos rinkai tiesiog buvo per brangus. Tiesiogiai mūsų ūkininkai nenukentės dėl negalėjimo išvežti produkcijos į Rusiją, bet tuo gali pasinaudoti vietiniai perdirbėjai ir mažinti ir mūsų produkcijai kainą“, - „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ ketvirtadienį sakė D. Dzekčiorius.

Pasak jo, šiuo metu asociacijai tenka ieškoti vis įvairesnių rinkų. Vietiniai perdirbėjai, anot jo, orientuoti į Vakarų Europos rinką – Italiją, Ispaniją, Graikiją. Lietuviška mėsa esą domisi ir musulmoniškos šalys, tačiau tos rinkos uždarytos dėl ritualinio skerdimo Lietuvoje draudimo.

„Tai yra didelės rinkos, musulmoniški kraštai, kurios galėtų padėti ne tik mūsų sektoriui, bet ir paukštininkystei, avininkystei. Ritualinio skerdimo draudimas turėtų būti atšauktas“, - kalbėjo D. Dzekčiorius.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius sako, kad ritualinis skerdimas neišgelbės Lietuvos:

„Mes turime daug rinkų: tai visos Europos Sąjungos šalys, į kurias turime teisę vežti (produkciją – red.) Šiandien galime vežti į Prancūziją, Vokietiją, ne Europos Sąjungos šalis Šveicariją, Norvegiją, galime vežti į visas kitas trečias šalis, su kuriomis yra suderinta. Šiandien vežame maisto produktus į 140 valstybių“, - dėstė J. Milius.

Visgi po to jis nurodė, kad tarnyba nėra prieš ritualinį skerdimą ir kad tai tėra ateities klausimas.

„Yra Vokietijoje, yra Prancūzijoje – tas šiandien yra leistina, bet tos šalys kažkodėl nesinaudoja“, - kalbėjo jis.

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite čia.