Kenksmingo darbo apmokėjimą siūloma reglamentuoti Darbo kodekse

 (12)
Parlamentinis Socialinių reikalų ir darbo komitetas siūlo naujame Darbo kodekse numatyti, kad darbuotojams už sutrumpintą darbą kenksmingomis sąlygomis būtų mokama kaip už visą darbo laiką.
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Komitetas penktadienį pritarė tokiai konservatorių Gintarės Skaistės ir Monikos Navickienės siūlomai kodekso pataisai. Dabar tokio darbo apmokėjimas reguliuojamas Vyriausybės nutarimu, tokią tvarką buvo siūloma palikti ir naujame Darbo kodekse.

Jeigu Seimas pritars, G.Skaistės teigimu, būtų galima griežčiau kontroliuoti tokio darbo apmokėjimo pakeitimus.

„Kodekse įtvirtinto dalyko lengvai nepakeisi, o Vyriausybės nutarimai pakeičiami greičiau“, - po komiteto posėdžio BNS teigė G.Skaistė.

Konservatorius Rimantas Jonas Dagys mano, kad tai aktualu chemijos pramonėje, radiacijos srityje dirbantiems žmonėms.

„Žmonės, kurie eikvoja savo sveikatą dirbdami kenksmingomis sąlygomis, dar už tai turi sumažintą algą. Jiems sutrumpintas darbo laika ne todėl, kad jie nori dirbti trumpiau, o todėl, kad jie ilgiau negali dirbti, nes tai jiems pavojinga. Pavyzdžiui, darbe radiacijos sąlygomis, yra apsaugos priemonės, bet jos 100 proc. neapsaugo. Tas pats, kai dirbi acetono ar kituose garuose“, - teigė R.J.Dagys.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė nepateikė duomenų, kiek darbuotojų ši nuostata būtų taikoma. Anot jos, Trišalėje taryboje buvo sutarta, kad už darbą kenksmingomis sąlygomis trumpinama darbo diena bei mokamas didesnis atlyginimas.

„Todėl nesvarbu, kur - Vyriausybės nutarime ar Darbo kodekse bus ta nuostata dėl atlyginimo,“ - komiteto nariams teigė viceministrė.

Tuo metu lobistas Andrius Romanovskis mano, kad šių nuostatų nereikia perkelti į Darbo kodeksą, užtenka, kad jas reguliuotų Vyriausybei.

„Tikimybė yra nulinė, kad Vyriausybė nustatytų blogesnes sąlygas žmonėms, kurie dirba kenksmingose sąlygose“, - teigė jis komiteto posėdyje.

Lietuvos verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus piktinosi, kad leidžiama dirbti kenksmingomis sąlygomis.

„Neturi būti tokių (kenksmingų) darbų iš principo, turi būti saugos priemonės suteikiamos“, - tvirtino jis.

Konkrečius kenksmingus darbus ir pareigybes nustato Vyriausybė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Volstritą palaikė brangstanti nafta ir gynybos sektoriaus akcijos (1)

JAV akcijų rinkos pirmadienio rytinėje prekyboje auga, reaguodamos į brangstančią naftą ir kylančią gynybos sektoriaus akcijų vertę po to, kai JAV ir Saudo Arabija pasirašė 110 mlrd. dolerių vertės sutartį dėl ginkluotės pardavimo, informuoja „Reuters“.

Siūlo per festivalius numatyti specialias zonas alkoholio prekybai (70)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos seniūnas Ramūnas Karbauskis pirmadienio pavakare įregistravo įstatymo pataisas, kuriomis siūlo per masinius renginius atskirai apibrėžti specialias zonas parduoti ir vartoti alkoholį.

„Kontaktų vakarai“ persikelia į Kauną (1)

Gegužės 17d. didelis būrys Kauno miesto gyventojų rinkosi „Vero Coffee House“ kavinėje, kur pirmą kartą vyko Vilniuje užgimęs projektas – „Kontaktų vakarai“.

Portugalijos fiskalinė būklė gerėja (1)

Portugalija, dar viena euro zonos šalis, sulaukė iš Europos Komisijos (EK) teigiamo finansinės situacijos įvertinimo po to, kai šalies biudžeto deficitas pernai sumažėjo iki 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), tai yra žemiau nei ES nustatytas 3 proc. limitas, informuoja BBC.

D. Trumpa: pieno produktų gamybą augina eksportas (17)

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės padidino pieno gaminių pardavimą eksporto rinkose, todėl per pirmąjį šių metų ketvirtį perdirbo 3,4 proc. daugiau žaliavinio pieno, nei pernai tuo pačiu metu, sako bendrovės „Rokiškio sūris“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa.