Kenksmingo darbo apmokėjimą siūloma reglamentuoti Darbo kodekse

 (12)
Parlamentinis Socialinių reikalų ir darbo komitetas siūlo naujame Darbo kodekse numatyti, kad darbuotojams už sutrumpintą darbą kenksmingomis sąlygomis būtų mokama kaip už visą darbo laiką.
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Komitetas penktadienį pritarė tokiai konservatorių Gintarės Skaistės ir Monikos Navickienės siūlomai kodekso pataisai. Dabar tokio darbo apmokėjimas reguliuojamas Vyriausybės nutarimu, tokią tvarką buvo siūloma palikti ir naujame Darbo kodekse.

Jeigu Seimas pritars, G.Skaistės teigimu, būtų galima griežčiau kontroliuoti tokio darbo apmokėjimo pakeitimus.

„Kodekse įtvirtinto dalyko lengvai nepakeisi, o Vyriausybės nutarimai pakeičiami greičiau“, - po komiteto posėdžio BNS teigė G.Skaistė.

Konservatorius Rimantas Jonas Dagys mano, kad tai aktualu chemijos pramonėje, radiacijos srityje dirbantiems žmonėms.

„Žmonės, kurie eikvoja savo sveikatą dirbdami kenksmingomis sąlygomis, dar už tai turi sumažintą algą. Jiems sutrumpintas darbo laika ne todėl, kad jie nori dirbti trumpiau, o todėl, kad jie ilgiau negali dirbti, nes tai jiems pavojinga. Pavyzdžiui, darbe radiacijos sąlygomis, yra apsaugos priemonės, bet jos 100 proc. neapsaugo. Tas pats, kai dirbi acetono ar kituose garuose“, - teigė R.J.Dagys.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė nepateikė duomenų, kiek darbuotojų ši nuostata būtų taikoma. Anot jos, Trišalėje taryboje buvo sutarta, kad už darbą kenksmingomis sąlygomis trumpinama darbo diena bei mokamas didesnis atlyginimas.

„Todėl nesvarbu, kur - Vyriausybės nutarime ar Darbo kodekse bus ta nuostata dėl atlyginimo,“ - komiteto nariams teigė viceministrė.

Tuo metu lobistas Andrius Romanovskis mano, kad šių nuostatų nereikia perkelti į Darbo kodeksą, užtenka, kad jas reguliuotų Vyriausybei.

„Tikimybė yra nulinė, kad Vyriausybė nustatytų blogesnes sąlygas žmonėms, kurie dirba kenksmingose sąlygose“, - teigė jis komiteto posėdyje.

Lietuvos verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus piktinosi, kad leidžiama dirbti kenksmingomis sąlygomis.

„Neturi būti tokių (kenksmingų) darbų iš principo, turi būti saugos priemonės suteikiamos“, - tvirtino jis.

Konkrečius kenksmingus darbus ir pareigybes nustato Vyriausybė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Šią savaitę biržoje didesnio dėmesio sulaukė Šiaulių banko akcijos

„Nasdaq“ Vilniaus biržoje šią savaitę vyravo ramios nuotaikos, aktyviau prekiauta Šiaulių banko akcijomis, kurių perleista daugiau kaip už 750 tūkst. eurų. Iš kitų įmonių tik „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vertybinių popierių apyvarta buvo didesnė kaip 100 tūkst. eurų.

Braškės ir avietės JK dėl „Brexit“ gali brangti (4)

Braškių, aviečių ir kitų uogų kainos Didžiojoje Britanijoje gali gerokai pabrangti po šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, kuomet nutrūks darbo jėgos srautas iš žemyninės Europos šalių, teigiama Britanijos vasaros vaisių augintojų asociacijos (BSF) užsakymu parengtoje ataskaitoje.

Vilniuje kuro kainos smuko (9)

Pasaulinėse rinkose per pastarąjį mėnesį stipriai kritus žaliavinės naftos kainoms, Lietuvoje per savaitę pastebimai sumenko ir mažmeninės benzino bei dyzelino kainos.

Balsavo už „Brexit“ ir jau galisi: suvokė, kas laukia be imigratų (35)

Lygiai prieš metus, 2016-ųjų birželio 23-iąją įvykusio referendumo metu šiek tiek didesnė Jungtinės Karalystės gyventojų balsavo už tai, kad šalis pasitrauktų iš Europos Sąjungos, rašo independent.co.uk.

Pernai užsieniečių kelionių su nakvyne padaugėjo 10,8 proc. (1)

2016 m., palyginti su 2015 m., užsieniečių kelionių su nakvyne skaičius padidėjo 10,8 proc. (nuo 2,1 mln. 2015 m. iki 2,3 mln. 2016 m.), o vienadienių kelionių skaičius padidėjo 1,6 proc. (nuo 2,98 mln. 2015 m. iki 3,03 mln. 2016 m.), praneša Lietuvos statistikos departamentas.