Keleivių vežėjai naudosis kasos aparatais

Lietuvos Vyriausybė pritarė Peticijų komisijos išvadai dėl kasos aparatų diegimo ir naudojimo individualiose keleivių vežėjų įmonėse.
Vyriausybės Peticijų komisijos išvadose teigiama, jog bilietai, įregistruoti teritorinėse valstybinėse mokesčių inspekcijose ir naudojami keleiviniame transporte, nėra apskaitos dokumentai, teisės aktais nustatomos išimtys ir lengvatos nesudaro visiems mokesčių mokėtojams lygių ūkinės veiklos sąlygų ir todėl pažeidžia Konkurencijos įstatymą.

Išvadose taip pat teigiama, jog šiuo metu Seimui yra pateiktas Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo dalinio pakeitimo įstatymo projektas, kuriame numatyta apmokestinti keleivinio transporto paslaugas 5 proc. PVM tarifu, nuo balandžio 1 dienos neišduodami patentai, o kasos aparatų įrengimas neturės įtakos eismo saugumui.

Nuo balandžio 1 dienos patentai juridinio asmens teisės neturinčioms individualioms keleivinio transporto įmonėms bei ūkinėms bendrijoms nebegalioja, todėl joms kasos aparatai yra privalomi. Tokios įmonės bei bendrijos privalo deklaruoti ūkinės komercinės veiklos pajamas ir nuo gautų apmokestinamųjų pajamų mokėti fizinių asmenų pajamų mokestį.

Atsižvelgiant į tai, kad įsirengti kasos aparatus buvo delsiama, anksčiau buvo nuspręsta, kad kasos aparatus įmonės gali įsirengti per 1-3 mėnesius po balandžio 1 dienos.

Kasos aparatų įdiegimo grafiką įmonės turi suderinti su mokesčių inspekcija. Prašymai atidėti kasos aparatų įrengimą ir patvirtinti jų įrengimo grafikus priimami nuo balandžio 1 iki balandžio 30 dienos.

Iš viso yra apie 26 tūkst. individualių įmonių, dirbančių pagal patentus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Boso valanda su S. Jovaišu“: V. Kudinskas apie tai, kaip vadovauti efektyviai

„Vadovas yra pagrindinis įmonės resursas, todėl ir jo darbo efektyvumas - vienas svarbiausių veiksnių kiekvienai įmonei“, - sako šios savaitės „Boso valanda su S. Jovaišu“ svečias verslo valdymo konsultacijų bendrovės „Mažeika ir partneriai“ partneris Vytenis Kudinskas. Tad ir kasdieniame savo darbe pašnekovui daugiausiai tenka ieškoti priemonių, kaip palengvinti vadovų dalią ir kartu padėti išspręsti verslą kamuojančius valdymo klausimus ir ir taip padidinti ne tik konkurencingumą, pelningumą, bet ir darbo efektyvumą.

Londonas nori glaudžių santykių su ES ir po „Brexit" (11)

Londonas ir po planuojamo šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) sieks glaudaus ryšio su Bendrija, praneša agentūra „Reuters“.

F. Hollande'as: jei Th. May nori kieto „Brexit“, tai ir derybos bus kietos (18)

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ketvirtadienį perspėjo Didžiosios Britanijos ministrę pirmininkę Theresa May – jeigu ji nori kieto „Brexit“, tuomet derybos dėl Britanijos pasitraukimo iš ES taip pat bus kietos.

Paskelbti geriausi 2016 metų darbdaviai Baltijos šalyse (9)

Penktus metus iš eilės apdovanoti „Aon Best Employers“ titulus pelnę darbdaviai, rašoma konkurso organizatorių pranešime spaudai.

Šiltas rugsėjo oras neskatino britų išlaidauti

Nauji duomenys atskleidė, kad Britanijos piliečiai rugsėjį vangiau pirko maistą, avalynę ir drabužius, praneša BBC.