D.Kreivys skaičiuoja padėjęs išsaugoti 30 tūkst. darbo vietų

 (124)
Ūkio ministras Dainius Kreivys teigia, kad dėl ekonominio skatinimo plano verslui pavyko išsaugoti apie 30 tūkst. darbo vietų. Esą šis skaičius iki 2010 m. pabaigos turėtų siekti 100 tūkst. Anksčiau prezidentė Dalia Grybauskaitė ir verslas kritikavo planą dėl per lėto įgyvendinimo, nors pripažino, kad priemonės – sveikintinos.
Dainius Kreivys
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

„Per 6 mėnesius nuo plano veikimo pradžios vien per Ūkio ministerijos administruojamas programas jau realizuota ūkio skatinimo priemonių iš viso už 2 milijardus litų iš daugiau kaip 5 mlrd. litų numatytos sumos, arba apie 40 proc. plano. Ekonomikos skatinimo priemonėmis jau pasinaudojo apie 2000 įmonių“, – sakė ūkio ministras D. Kreivys per antradienį Ūkio ministerijoje įvykusią spaudos konferenciją.

„ES bei valstybės biudžeto lėšos, įlietos į ekonomiką per įvairias verslo finansavimo, eksporto ir investicijų skatinimo, viešųjų pastatų renovacijos ir kitas priemones, pradeda duoti rezultatą. Pagal ES lėšų panaudojimą Lietuva pirmauja tarp ES šalių, o lėšų naudojimo tempai maždaug 8 kartus greitesni nei buvusių vyriausybių“, – sako D. Kreivys.

Ministras teigia, kad parama eksportui – viena sėkmingiausių ESP priemonių: eksportuojančių įmonių rinkodarai užsienio rinkose iki metų pabaigos bus išdalinta 100 mln. litų, šiuo metu 20 mln. litų jau paskirta konkrečioms eksportuojančioms įmonėms.

Apibendrindamas pirmojo Ekonomikos skatinimo plano veikimo pusmečio rezultatą ūkio ministras pabrėžė, kad ekonomikos skatinimo srityje Lietuva žengė kiek lėtesniu, tačiau užtikrintu keliu, skatindama ne vartojimą, o teikdama paramą verslui. „Neseniai paskelbti trečiojo ketvirčio BVP duomenys ir jau pusmetį sistemingą atsigavimą rodantys eksporto rezultatai – tai solidi bazė prognozei, kad recesijai po Naujųjų jau galėsime padėti tašką“, – teigė D. Kreivys.

Primename, kad ekonominis nuosmukis Lietuvoje – vienas didžiausių Europoje. Lietuva Europos Sąjungoje pagal bedarbių skaičių – trečia nuo galo. Blogesni rodikliai yra tik Latvijoje ir Ispanijoje. Tiesa, paskutiniuoju metu fiksuojamas eksporto augimas, o tai gera žinia į eksportą orientuotiems šalies verslininkams.

Finansų ministerija mano, kad bendrasis vidaus produktas šiemet smuks 18,2 proc., 2010 metais – dar 4,3 proc., o nedidelio ekonomikos augimo galima tikėtis 2011–2012 metais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Du trečdalius Baltarusijos išleistų obligacijų nupirko amerikiečių investuotojai (13)

Didelę dalį euroobligacijų, kurių Baltarusija išplatino po daugiametės pertraukos, nupirko amerikiečių investuotojai.

„JPMorgan Chase“ perspėja: po ilgos tylos laikotarpio laukia dideli svyravimai (3)

Pasaulinėse finansų rinkose neįprastai ilgą laiką buvo fiksuojama santykinė ramybė, ir tai reiškia, kad investuotojai turėtų ruoštis svyravimų laikotarpiui, mano amerikiečių banko „JPMorgan Chase“ ekspertai.

Šią savaitę biržoje didesnio dėmesio sulaukė Šiaulių banko akcijos

„Nasdaq“ Vilniaus biržoje šią savaitę vyravo ramios nuotaikos, aktyviau prekiauta Šiaulių banko akcijomis, kurių perleista daugiau kaip už 750 tūkst. eurų. Iš kitų įmonių tik „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vertybinių popierių apyvarta buvo didesnė kaip 100 tūkst. eurų.

Braškės ir avietės JK dėl „Brexit“ gali brangti (11)

Braškių, aviečių ir kitų uogų kainos Didžiojoje Britanijoje gali gerokai pabrangti po šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, kuomet nutrūks darbo jėgos srautas iš žemyninės Europos šalių, teigiama Britanijos vasaros vaisių augintojų asociacijos (BSF) užsakymu parengtoje ataskaitoje.

Vilniuje kuro kainos smuko (17)

Pasaulinėse rinkose per pastarąjį mėnesį stipriai kritus žaliavinės naftos kainoms, Lietuvoje per savaitę pastebimai sumenko ir mažmeninės benzino bei dyzelino kainos.