Šiandien Lietuvos darbo biržoje surengtas konsultacinis posėdis su Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA). Jo metu buvo aptarta situacija darbo rinkoje ir trūkstamų darbuotojų rengimo galimybės aprangos ir tekstilės sektoriuje, darbo rinkos aktualijos – galimi darbo kodekso pakeitimai, palengvinantys darbo santykių reglamentavimą, profesinio mokymo kuponų sistema, elektroninės darbo biržos privalumai darbdaviams ir kiti klausimai.

Renginio metu Lietuvos darbo birža ir Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA) pasirašė naują bendradarbiavimo susitarimą.

„Atnaujinę ilgalaikės partnerystės ryšius ir šiandien pasirašydami bendradarbiavimo susitarimą su Lietuvos darbo birža, tikimės greičiau išspręsti kvalifikuotų darbuotojų trūkumo problemą, efektyviau derinti darbo pasiūlą ir paklausą, padėti atleistiems arba numatomiems atleisti darbuotojams, taip pat steigti ar pritaikyti asociacijos įmonėse darbo vietas papildomai remiamiems bedarbiams “, – kalbėjo L.Lasiauskas.

Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis pažymėjo, jog bendradarbiavimas su LATIA numatomas ir rengiant bendrus pasiūlymus vietos savivaldos institucijoms užimtumo klausimais, tikslines prevencines programas, numatančias perkvalifikavimo, laikino įdarbinimo ir kitas priemones, didinančias galimybes atleidžiamiems darbuotojams, informacijos sklaidos ir organizuojant renginius

Lietuvos darbo biržos duomenų registre – Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės daugiausia siūlo laisvų darbo vietų iš apdirbamosios pramonės. Didžiausią dalį įdarbintųjų sudaro rūbų siuvėjai, įrengimų operatoriai, vadybininkai, lengvosios pramonės inžinieriai ir technikai.

2011 metais tekstilės gaminių, drabužių siuvimo ir odos gamyba įregistravo 6,3 tūkst. laisvų darbo vietų. Šiais metais iki kovo 19 d. jų pasiūlyta 1,2 tūkst.

Daugiausia tekstilės ir drabužių siuvimo įmonėse įdarbinta siuvėjų (56 proc. visų įdarbintų tekstilės ir drabužių siuvimo įmonėse).

Per 20 metų laikotarpį į šios pramonės šakos įmones įdarbinta apie 100 tūkst. darbuotojų, kasmet vidutiniškai apie 5 tūkst.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją