Laidos vedėjas Raigardas Musnickas prisiminė garsiąją 5 tūkst. Lt A. Avulio siūlomą algą ir papasakojo bičiulio, 20 metų dirbusio statybose, įspūdžius – šis peržvelgė reikalavimus darbo vietai ir prisipažino, kad jų neatitinka. „Jei toks žmogus netinka darbui pas jus, tai kas tinka?”, - retoriškai klausė vedėjas.

A. Avulis ne tik paaiškino situaciją su reikalavimais darbuotojams, bet buvo ir atviras apie praeitį.

„Reikalavimai visiems kyla. Šiandien būsto pirkėjai nori turėti gerą būstą, nes 2006-2007 m. mes statėme nelabai kokį būstą, nors ir gėda pripažinti, bet taip buvo”, - atviravo verslininkas.

Pasak jo, tuo metu buvo mokami dideli atlyginimai darbininkams ir vadovams už kiekį, o ne už kokybę. Esą dabar situacija pasikeitė.

„Dabar rinka nepriima tokios kokybės ir pirkėjai nori pirkti gerą būstą. Mes atitinkamai keliame reikalavimus savo darbuotojams, savo darbininkams – kitaip mes negalime”, - teigė A. Avulis.

Jis pripažino, kad irgi susiduria su darbuotojų trūkumu.

Pasak A.Avulio, šios problemos sprendimas būtų efektyvesnis, jei valstybė nesišvaistytų pažadais didinti minimalų atlyginimą.

„Reikėtų paskaičiuoti, kiek yra išmokama bedarbystės pašalpų, įvairių socialinių išmokų tiems žmonėms, kurie neturi darbo. Ir mes galėtume gauti labai įspūdingą skaičių, kiek iš biudžeto, mokesčių mokėtojų pinigų yra išdalinama žmonėms, kurie neranda darbo arba nenori rasti jo”, - „Žinių radijo” laidoje sakė A. Avulis.

Jo tikinimu, jeigu politikai ir verslininkai susikoncentruotų į bedarbystės mažinimą, mažiau diskutuodami apie minimalią algą, kaip ji turėtų atrodyti, šios problemos sprendimas būtų efektyvus.

„Darbo rinkoje yra apie 30 tūkts. laisvų darbo vietų. Šiuo metu dėl sezoninio faktoriaus yra apie 10 tūkst. laisvų darbo vietų. Čia klausimas visiškai nesudėtingas, mums reikia tiesiog pagalvoti, kaip žmones, gyvenančius mažesniuose miesteliuose ar rajonuose, pritraukti į tą darbo rinką, kur yra poreikis”, - nuomonę išsakė verslininkas.

A. Avulis pateikė pavyzdį: yra laisvų statybininkų Telšiuose arba Mažeikiuose, tačiau jų labiau trūksta Vilniuje. Pašnekovo tikinimu, reikia sudaryti sąlygas, kurios padėtų prisivilioti darbuotoją į tą miestą, kuriame yra juntamas darbo jėgos trūkumas. Taip pat verslininkas kėlė perkvalifikavimo klausimą, kuris, jo teigimu, yra būtinas norint sumažinti bedarbių skaičių šalyje.

„Jeigu darbdavys pasiėmė žmogų iš Darbo biržos ir jį išmokė, sumokėti reiktų ne biržai, o darbdaviui. Taip iš karto atsiras motyvacija”, - dabartinę situaciją komentavo verslininkas.

„Jeigu ir šios priemonės neduotų jokio efektyvumo, tada mes turime kalbėti apie darbo jėgos įsivežimą iš užsienio”, - svarstė A. Avulis.

Nedarbas Lietuvoje pasiekė 12 proc. ribą ir daugiau gali nebemažėti, taip mano specialistai. Šiuo metu Lietuvoje yra apie 200 tūkst. bedarbių.