Trys Europos naujienų agentūros vienijasi ES duomenų projektui

 (2)
Trys Europos naujienų agentūros, įskaitant Prancūzijos „Agence France-Presse“ (AFP), vienijasi naujam projektui, pagal kurį bus sukurta nauja svetainė, kuri bus pavadinta Europos duomenų naujienų centru (angl. European Data News Hub, arba EDNH) ir kurioje bus siūlomas nemokamas žiniasklaidos turinys apie Europos Sąjungą (ES).
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Siekiant informuoti ir skatinti diskusijas apie problemas, apie kurias kalba žmonės visoje Europoje“, svetainėje www.ednh.news skelbiami straipsniai penkiomis kalbomis, taip pat grafinė ir vaizdo medžiaga bei nuotraukos, rašoma AFP pranešime.

Be AFP, projekte taip pat dalyvauja Vokietijos naujienų agentūra DPA ir Italijos ANSA. Jį finansuoja Europos Komisija, tačiau pagal jo steigiamąją chartiją yra garantuojamas redakcinis nepriklausomumas.

Svetainę prižiūrės Vokietijos grupė „Datenfreunde“ („OpenDataCity“), teiksianti duomenis apie populiarias naujienas ir temas.

„Ateityje prisidėti prie EDNH bus kviečiami duomenų žurnalistikos specialistai ir kitos Europos naujienų agentūros“, – pranešė AFP.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Medija

LNK žinių tarnybai vadovauja L. Krisiūnaitė (9)

LNK televizijos žinių tarnybai, rengiančiai tiesiogines 18.30 val. ir 21.30 val. naujienų laidas bei 16. 30 val. programą „Labas vakaras, Lietuva“ vadovauja Ligita Krisiūnaitė.

Stabdomas savaitraščio „Veidas“ spausdinimas (11)

Savaitraštis „Veidas“ stabdo leidinio spausdinimą ir žada vystyti interneto portalą.

Finansų ministerijos komunikacijai vadovaus K. Malevskienė

Finansų ministerijos viešųjų ryšių skyriui nuo pirmadienio vadovauti pradeda komunikacijos konsultantė Kristina Malevskienė.

Lėšų skirstymą už tuščias laikmenas norima perduoti R. Skaisgirio vadovaujamai asociacijai (38)

Kultūros ministerija užsimojo keisti kompensacinio atlyginimo skirstymo bei išmokėjimo administratorių – mokėti išmokas kūrėjams už audiovizualinius kūrinius iš vadinamųjų tuščių laikmenų mokesčių lėšų norima patikėti vien audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijai AVAKA, rašo „Lietuvos žinios“.

Tūkstančiams klientų – nelegali televizija (90)

Klaipėdoje registruota bendrovė kelerius metus savo klientams už papildomą abonentinį mokestį teikė televizijos retransliavimo paslaugas, nors leidimo tam neturėjo, rašoma Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pranešime spaudai (FNTT).