EK dar praėjusių metų rugpjūtį nusprendė iš rinkų pašalinti dalį produkcijos, nes po Maskvos priimto sprendimo taikyti embargą ES ir JAV auginamai mėsai, žuviai, pieno produkcijai, vaisiams ir daržovėms susidarė pasiūlos perteklius,  apie tai praneša „Reuters“.

Šią savaitę Prancūzijos ir Belgijos ūkininkai, piktinami smukusių žemės ūkio produkcijos kainų, protestuoja blokuodami šalių kelius, trikdydami sienas kertančių automobilių eismą.

Dar praėjusią savaitę Prancūzijos prezidento Francois Hollande'o vyriausybė paskelbė savo planus didinti veršienos, kiaulienos ir pieno kainas rinkose, taip pat ūkininkams pažadėta iki 1,1 mlrd. eurų sieksianti parama sumažinus mokesčius, atidėjus jiems paskolų įmokas ir teikiant paskolų garantijas.

Ketvirtadienį EK pareigūnai nurodė, kad per praėjusius metus ir pirmąjį šių metų pusmetį visame pasaulyje sumenko pieno ir jo produktų paklausa – daugiausiai nuosmukis susidarė dėl nusilpusių Kinijos importo apimčių.

Be to, Rusija iki 2016 metų rugpjūčio pratęsė ES produkcijai taikomą embargą – šį žingsnį EK pavadino „neteisingu ir nelegaliu“.

„Turime ir toliau užtikrinti „saugos tinklą“, kuris padėtų užtikrinti saugumą gamintojams, ir toliau patiriantiems sunkumų dėl draudimų“, – kalbėjo Europos Sąjungos komisaras žemės ūkui ir kaimo plėtrai Philas Hoganas.

Pienininkystės sektoriui teikiama parama bus pratęsta iki ateinančių metų vasario pabaigos – ketinama iš rinkos išpirkti dalį sviesto ir nuriebinto pieno miltelių, taip pat teikti paramą prekėms sandėliuoti.

Vaisių ir daržovių sektoriui EK siūlo paramą pratęsti iki 2016 metų birželio 30 d.: iš rinkų taip pat bus išimama dalis vaisių, kurie bus perduodami labdaros organizacijoms ar gyvuliams šerti.

ES nuostatose teigiama, kad dėl tokių priemonių gali būti susitarta ekspertų lygiu, tačiau Prancūzijos prašymu greičiausiai bus šaukiamas neeilinis ES žemės ūkio ministrų posėdis rugsėjo 7 d. – jo metu susidariusios problemos bus sprendžiamos toliau.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)