Elektros dar neturi 700 ESO klientų

 (1)
Dėl antradienį vakare ir trečiadienį naktį siautusios audros bei perkūnijos, elektros dar neturi 700 bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientų.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

ESO duomenimis, Vilniaus regione 15 val. elektros energijos tiekimas buvo sutrikęs 500 klientų, Alytaus regione – 110 klientų, o likę sutrikimai nustatyti Kauno, Panevėžio ir Utenos regionuose.

Bendrovės teigimu, daugelyje vietų gedimus lėmė smarki liūtis ir žaibavimas, pavieniais atvejais – ant oro linijų virtę medžiai.

Vilniuje, Lazdynuose, buvo apsemta elektros transformatorinė – jos veikla šiuo metu yra atstatyta. Širvintų rajono savivaldybės prašymu buvo atjungtas elektros tiekimas miesto ligoninei, kurioje apsemta dalis patalpų. Ši situacija vis dar tvarkoma.

Gedimus šalina operatyvinės komandos, suburtos iš bendrovės ir rangovų darbuotojų.

Antradienį vakare dėl užvirtusio medžio buvo išsijungusi pietryčių Lietuvoje esanti „Litgrid“ 110 kilovoltų elektros tiekimo linija Alytus-Seirijai, todėl maždaug pusvalandžiui buvo nutrūkęs elektros tiekimas Trakų, Varėnos, Rūdiškių, Liepalingio, Druskininkų, Merkinės ir Seirijų gyventojams. Elektros linijos gedimas pašalintas 19.27 valandą.

ESO prašo gyventojų gamtos stichijų metu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, o pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius elektros laidus nedelsiant skambinti trumpuoju bendrovės numeriu 1802 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Energetika

VTEK nutraukė tyrimą dėl Kainų komisijos nario (1)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė nutraukti tyrimą dėl Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) nario Jono Makausko elgesio, nesant pakankamai duomenų apie jo turėtą tiesioginį ir akivaizdų privatų interesą šiai komisijai priimant sprendimą dėl sankcijos skyrimo UAB „Vilniaus energija“, rašoma VTEK pranešime.

Neatsiskaitantiems pagal skaitiklius – gerokai didesnės išlaidos (1)

Įsigaliojus didesniam karšto vandens suvartojimo normatyvui „Vilniaus šilumos tinklai“ skatina klientus atsiskaityti pagal skaitiklius, rašoma pranešime spaudai.

Atsinaujinančių energijos išteklių projektams – 10 mln. eurų ES investicijų (2)

Lietuvos pramonės įmonėms atsiveria dar viena galimybė sumažinti energijos vartojimo intensyvumą, padidinti atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir vartojimą bei taip prisidėti prie aplinkos saugojimo.

Kitą savaitę Lietuvą pasieks SGD iš Nigerijos (88)

Rugpjūčio pradžioje į Lietuvą turėtų atvykti naujas suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys, tačiau šįkart jis atkeliaus ne iš Norvegijos, kaip įprastai, o iš Nigerijos.

Rusija planuoja Kryme dar vieną elektrinę (24)

Rusijos energetikos ministerija planuoja artimiausiu metu skelbti konkursą dar vienai elektrinei aneksuotame Kryme statyti.