Radijo stoties „Laisvoji banga“ eteryje kalbėjęs Lietuvos banko Priežiūros departamento direktorius Vytautas Valvonis teigė, kad Ūkio banko veiklą apriboti nuspręsta todėl, kad banko kapitalas buvo neigiamas, o sprendimo priėmimą paspartino ir visuomenėje susiformavusi neigiama nuomonė apie šį banką.
Ūkio bankas
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Banke buvo mažiau turto, nei buvo deklaruojama apskaitoje. Įvertinus tikrąją turto vertę, paaiškėjo, kad banko kapitalas stipriai neigiamas. Tai reiškia, kad bankas artimiausi metu galėjo tapti nemokus. Kitas veiksnys, vakar paskatinęs priimti sprendimą, buvo tas, kad rinkoje ir žiniasklaidoje sklandė daug neigiamos informacijos. Iš banko pradėjo „bėgti“ indėliai. Kad dar labiau nepablogėtų banko situacija, ir buvo priimtas sprendimas laikinai apriboti jo veiklą“, – „Laisvajai bangai“ teigė V.Valvonis.

Pasak Lietuvos banko atstovo, šio banko veikla buvo stebima jau kurį laiką, o paskutinius metus su juo buvo ypač intensyviai dirbama.

„Išryškėjo pagrindinės problemos, kurios buvo susiję su pagrindiniu akcininku (Vladimiru Romanovu – red.past.). Akcininko įmonėms ir su jo aplinkos žmonėmis siejamoms įmonėms bei fiziniams asmenims buvo suteikta labai daug paskolų, kurių vertė ir galimybės, kad paskolos bus grąžintos, buvo labai abejotinos. Su banko akcininku buvo daug kalbama, pabrėžiama, kad šias problemas reikia spręsti ir, kad paskolos turi būti grąžinamos. Nustačius, kad paskoloms grąžinti lėšų nepakanka, buvo prašoma įkeisti papildomą turtą. Tai vyko beveik metus. Bankas su akcininku pirma buvo pateikęs vieną planą, kurio neįvykdė. Tada buvo pasiūlytas kitas planas, kad akcininkas papildomai įkeis savo nuosavo turto. Šio plano akcininkas taip pat neįvykdė. Tada nebeliko nieko kito, kaip priimti vakarykštį sprendimą“, - „Laisvajai bangai“ komentavo V.Valvonis.

Vytautas Valvonis
Vytautas Valvonis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Priežiūros departamento vadovo teigimu, mintis apie „Ūkio banko“ bankroto procedūrą nėra svarstoma.

„Bankrotas yra paskutinis svarstomas variantas. Artimiausiu metu laikinasis administratorius turi pateikti savo išvadas, kaip šį banką pertvarkyti ir tikimasi, kad jis pasiūlys patį neskausmingiausią banko pertvarkymo modelį. Šiaulių bankas yra pareiškęs savo susidomėjimą Ūkio banko turtu ir apdraustais indėliais. Jeigu administratorius pasiūlys, kad geriausia yra šį banką skaidyti į „gerąjį“ ir „blogąjį“ , tai į „gerąjį“ pateks visi apdrausti indėliai ir geras banko turtas, t.y. geros paskolos, pinigai, vertybiniai popieriai. Toks turtas sandorio pagalba būtų perduotas kitam bankui ir visi indėlininkai taptų kito banko klientais. Tuo metu, „blogasis“ bankas bankrutuotų“, – tolesnį Ūkio banko likimo scenarijų pasakojo V.Valvonis.

V. Valvovas pabrėžė, kad Ūkio banko indėlininkams neverta panikuoti ir, atsiradus galimybei, skubėti atsiimtų savo indėlių. Ūkio banke esantiems indėliams ir toliau yra skaičiuojamos palūkanos. Jeigu vyks „gero-blogo“ banko scenarijus, ir apdraustieji indėliai bus perduoti kitam bankui, tikrai nereikia pulti į kitą banką jų atsiiminėti. Jeigu bus nutraukiamas indėlis, bus prarastos palūkanos ir žmonės patirs nuostolius. „Snoro“ atvejis parodė, kad indėlių draudimo sistema puikiai veikia“, - sakė V.Valvonis.

Taip pat Lietuvos banko priežiūros departamento direktorius teigė, jog nereikia jaudintis ir dėl palūkanų normų, nes, indėlius perkėlus į kitą banką, kol jų terminai nesibaigs, jos nepakis.

Apibendrindamas V.Valvonis teigė, kad galimybė, jog Ūkio bankas bus toks, koks buvo iki šiol labai menka. „Viskas dar priklausys nuo laikinojo administratoriaus išvadų. Visgi tikimybė, kad Ūkio bankas toks, koks jis buvo iki šiol veiks ir toliau, yra labai maža. Savarankiškai jis, tikriausiai, jau nebegalės veikti, kadangi nuostoliai yra dideli. Nebent atsirastų investuotojas, kuris padengtų banko nuostolius, tačiau tai yra mažai tikėtina“, - teigė V.Valvonis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Plikai nusikirpusi K. Dūdaitė: aš noriu tokių pačių užduočių kaip vaikinai (324)

„Gyvename neramiais lakais. Manau, kad kariuomenei reikia žmonių, kurie turėtų smegenų ir noro...

Individualių statybininkų įkainiai priartėjo prie įmonių tarifų (82)

Būsto rinkos aktyvumas didina statybininkų darbo įkainius. Nors individualiai dirbantys meistrai...

Metė gerai apmokamą darbą Škotijoje ir grįžo į Lietuvą: nežinau, kur žmonės mato tiek negatyvo (89)

Agnė Butautaitė iš emigracijos grįžo pernai ir iškart ėmėsi veikti – Panevėžio centre,...

Atsarginį variantą jau paruošęs D. Adomaitis pyko: taip ir įvyksta kvailos traumos (8)

Sausakimšoje „Šiaulių“ arenoje Lietuvos rinktinė be didesnio vargo 84:62 susitvarkė su...

Be susižeidusio L. Lekavičiaus likusi Lietuvos rinktinė pranoko Islandiją (203)

Europos čempionatui besirengianti Lietuvos krepšinio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Šiauliuose...

Jaunasis filosofas įvardijo, ko trūksta šiuolaikinei kartai

Klasikinių mokslų magistro studijas Kembridže ( Jungtinė Karalystė ) su pagyrimu baigęs ir šiuo...

Nustebsite pamatę: dizaineris sukūrė išskirtinius vandens mylėtojų kostiumus

Žmonėms, kuriems vanduo, jūros bangos ir smėlis yra visas gyvenimas, mados dizaineris Thomas...

Tikroji elegancija: grožio konkurse pristatytas įspūdingas koncepcinis „Mercedes-Maybach“ (17)

Į šia savaitę Kalifornijos valstijoje vykusį dailiausių transporto priemonių konkursą „...

Šį bruožą turintys žmonės labiau linkę į neištikimybę (22)

Visi, kurie būna neištikimi savo antrajai pusei, turi vieną bendrą bruožą. Tokią išvada...

Baltijos kelio metinių proga į Vilnių dviračiais atmynė svečiai iš Švedijos (1)

Dešimt tarptautinės telekomunikacijų bendrovės vadovų trečiadienį baigia tris dienas trukusį...