Alanui Chošnau (40) vaikystėje teko patirti liaudiškus gydymo metodus. „Jie ne itin malonūs“, – prisimena atlikėjas.

Vienas iš paprasčiausių – užvirintas pienas su medumi, – paprastą receptą nuo peršalimo įvardijo Alanas. – Bet kai peršalimas pasiekdavo sunkesnę stadiją, mane gydydavo garstyčių lapais ir dėdavo karštas taures ant nugaros. Tai tikrai nemalonus, tačiau efektingas liaudies gydymo metodas.“

Prisiminęs vaikystėje patirtus liaudiškus peršalimo gydymo metodus A.Chošnau suskubo kitiems palinkėti to nepatirti: „Linkiu visiems geriau nesirgti ir daugiau rūpintis savimi.“

Agnė Grigaliūnienė pasakoja, kad užpuolus peršalimui neskuba į vaistinę: „Pirmiausia gydomės aviečių ar imbierine arbatomis.“

„Žinau, kad kiti kosuliui slopinti vartoja alijošių su medumi ir česnakais. Viską sutrina ir duoda vaikams po šaukštą, tačiau pati šio recepto niekuomet nebandžiau, – kalbėjo Agnė. – Namuose laikausi tokios vaistų politikos – nesigriebiu jų vos prireikus. Pirmiausia gelbsti arbatos – aviečių ar imbierų su medumi.“

Agnė patikino, kad stengiasi išlaikyti pusiausvyrą tarp gydymosi liaudiškais būdais ir vaistais. „Jei reikia, vaikams duodu ir vaistų, nekankinu vien arbatomis“, – atskleidė moteris.

Tinklaraštininkė Rimantė Kulvinskytė (29) kiekvieną rytą pradeda stikline citrinų sulčių, skiestų vandeniu: „Tai išjudina virškinimo sistemą ir kartu saugo nuo bacilų.“

„Šaldytuve visuomet turiu vadinamojo rupkio – rupūžės, užpiltos sirupu. Jį skiedžiu vandeniu ir gargaliuoju, kai tik pradeda perštėti gerklę, – atskleidė mergina. – Tai nepakeičiamas dalykas tiems, kuriuos kamuoja angina.“

Užklupus kitiems negalavimams, R. Kulvinskytė naudoja taukus. „Kai užpuola sloga, aplink nosį ir kaktą tepu zuikio taukus, o jei kosulys – krūtinę ir pėdas tepu barsuko taukais“, – savo sveikatos receptais pasidalijo mergina.