J.Lukšos–Daumanto „Partizanai“ – ir anglų kalba

 (7)
Ketvirtadienį vakare Vilniuje, Karininkų ramovėje buvo iškilmingai pristatytas legendinio partizano Juozo Lukšos – Daumanto knygos „Partizanai“ vertimas į anglų kalbą „Forest Brothers“ („Miško broliai“). Anksčiau ši knyga jau išleista ir labai sėkmingai platinama Švedijoje. Šiuo metu „Partizanai“ verčiami į vokiečių kalbą.

Vertimas, padarytas 1975 metais, buvo tik santrauka ir jau seniai išparduotas – jo gauti nebeįmanoma. Tad buvo nutarta išversti iš naujo autentišką pokario rezistencijos dokumentą, pridėjus įvadą apie pokario kovą.

Kaip teigiama knygos pristatyme, tikimasi sudominti ir amerikietį skaitytoją.

Kaip knygos pristatyme pasakojo jos vertėja, Amerikos lietuvė Laima Vincė Sruoginis, 2007-ųjų pavasarį ji gavusi pasiūlymą iš gerai žinomos vengrų leidyklos „Central European University Press“, kuri pasiūlė išversti knyga iš lietuvių kalbos, kurią jie išleistų ir platintų. Knygą vertėjai buvo pasiūlyta išsirinkti pačiai.

Taip buvo pasirinkti „Partizanai” ir šitaip gimė šitas projektas. Vertimą rėmė organizacija „Lietuviškos knygos“.

„Partizanų” vertimas nebuvo vien tik vertimo projektas. Reikėjo paruošti ir įvadą, ir epilogą, nemažai sužinoti apie partizaninį judėjimą ir sugebėti tai pateikti užsienio skaitytojui, pasakoja vertėja. Teko važinėti pas buvus partizanus, jų rėmėjus, ryšininkes.

Buvo tariamasi su istorikais ir su „Partizanų” vertėju į švedų kalbą Jonu Ohmanu, kuris sutiko knygai parašyti straipsnį apie savo tyrinėjimus CŽV ir švedų saugumo archyvuose J. Lukšo klausimu ir padėjo suorganizuoti nuotraukas knygai.

Renginį, kuris įvyko lapkričio 12 d. Karininkų ramovėje, buvo organizuotas kartu su V. Mykolaičio - Putino muziejum ir Karininku ramove.
Ištraukas iš „Partizanų” lietuvių kalba skaitė aktorius Lukas Petrauskas, ištrauką iš vertimo anglų kalba skaičiau aš. Kalbėjo J. Lukšos brolis Antanas Lukša, savo dainas, sukurtas pagal partizanų eiles ir istorijas, atliko grupė „Skylė”.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kultūra

Nemokami filmų seansai – besidomintiems mokslinės tematikos filmais (3)

Ir šiemet „Kino pavasaris“ tęsią draugystę su moksliukais, surengdamas jiems šeštąjį mokslo populiarinimo filmų festivalį „Eureka“. Jo nemokami seansai skirti vyresnių klasių mokiniams, studentams bei visiems besidomintiems mokslinės tematikos filmais.

Pirmą kartą vykusioje šiuolaikinio meno paramos vakarienėje pristatytas „ArtVilnius“ meno klubas (3)

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje įvyko pirmasis Lietuvoje šiuolaikinio meno paramos vakaras „Join the Club“, kurį surengė tarptautinė meno mugė „ArtVilnius“ ir jos mecenatė, advokatų kontora „Cobalt“.

„Kaunas Jazz 2017“ programa: duoklė regionams, pasaulinio garso žvaigždės ir 40 tūkst. gerbėjų (11)

Iki festivalio „Kaunas Jazz 2017“ pirmųjų akordų liko mažiau nei mėnuo. Jau 27 – jį kartą rengiama džiazo šventė Kaune tapo miesto pasididžiavimu, todėl kiekvieno festivalio laukiama su jauduliu ir nekantrumu. Penktadienį visuomenei buvo pristatyta, koks bus šiemetinis festivalis bei kokios garsios pavardės žengs į festivalio scena.

Režisierius O. Koršunovas – apie naują spektaklį, teatrą ir šiandieninius kritikus (17)

Kovo 25 ir 26 dienomis režisierius Oskaras Koršunovas kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypajevo pjesę.

Unikaliu koncertu bus prisimintas maestro M. Rostropovičius

Kovo 26 dieną Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje muzikos mylėtojus tradiciškai sukvies nemokamas labdaringas koncertas „Vaikai vaikams. Dedikacija Maestro“. Savo muziką dovanos ir sergantiems Lietuvos vaikams aukoti kvies išskirtiniu talentu apdovanoti M. Rostropovičiaus fondo stipendininkai ir pasaulinę šlovę pelnę atlikėjai.
OKT teatras

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 26 d. 19.00 val.

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.