J.Lukšos–Daumanto „Partizanai“ – ir anglų kalba

 (7)
Ketvirtadienį vakare Vilniuje, Karininkų ramovėje buvo iškilmingai pristatytas legendinio partizano Juozo Lukšos – Daumanto knygos „Partizanai“ vertimas į anglų kalbą „Forest Brothers“ („Miško broliai“). Anksčiau ši knyga jau išleista ir labai sėkmingai platinama Švedijoje. Šiuo metu „Partizanai“ verčiami į vokiečių kalbą.

Vertimas, padarytas 1975 metais, buvo tik santrauka ir jau seniai išparduotas – jo gauti nebeįmanoma. Tad buvo nutarta išversti iš naujo autentišką pokario rezistencijos dokumentą, pridėjus įvadą apie pokario kovą.

Kaip teigiama knygos pristatyme, tikimasi sudominti ir amerikietį skaitytoją.

Kaip knygos pristatyme pasakojo jos vertėja, Amerikos lietuvė Laima Vincė Sruoginis, 2007-ųjų pavasarį ji gavusi pasiūlymą iš gerai žinomos vengrų leidyklos „Central European University Press“, kuri pasiūlė išversti knyga iš lietuvių kalbos, kurią jie išleistų ir platintų. Knygą vertėjai buvo pasiūlyta išsirinkti pačiai.

Taip buvo pasirinkti „Partizanai” ir šitaip gimė šitas projektas. Vertimą rėmė organizacija „Lietuviškos knygos“.

„Partizanų” vertimas nebuvo vien tik vertimo projektas. Reikėjo paruošti ir įvadą, ir epilogą, nemažai sužinoti apie partizaninį judėjimą ir sugebėti tai pateikti užsienio skaitytojui, pasakoja vertėja. Teko važinėti pas buvus partizanus, jų rėmėjus, ryšininkes.

Buvo tariamasi su istorikais ir su „Partizanų” vertėju į švedų kalbą Jonu Ohmanu, kuris sutiko knygai parašyti straipsnį apie savo tyrinėjimus CŽV ir švedų saugumo archyvuose J. Lukšo klausimu ir padėjo suorganizuoti nuotraukas knygai.

Renginį, kuris įvyko lapkričio 12 d. Karininkų ramovėje, buvo organizuotas kartu su V. Mykolaičio - Putino muziejum ir Karininku ramove.
Ištraukas iš „Partizanų” lietuvių kalba skaitė aktorius Lukas Petrauskas, ištrauką iš vertimo anglų kalba skaičiau aš. Kalbėjo J. Lukšos brolis Antanas Lukša, savo dainas, sukurtas pagal partizanų eiles ir istorijas, atliko grupė „Skylė”.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kultūra

Fotografui A. Sutkui Vokietijoje įteikta prestižinė premija (2)

Penktadienį Berlyne fotografui Antanui Sutkui buvo įteiktas garbingas Vokietijos fotografijos asociacijos Dr. Ericho Salomono apdovanojimas. Šis įvertinimas yra suteikiamas kiekvienais metais ir yra laikomas vienu iškiliausiu Vokietijos fotografijos asociacijos prizų.

„Vasaros ritmu“: Rasos šventės paslaptys ir „Skaitymo iššūkis“ aktyviems

Šioje laidoje kviečiame priimti Lietuvos bibliotekininkų skaitytojams metamą „Skaitymo iššūkį“; prisimename, kokia prasmė slypi Rasos šventės tradicijose bei lankomės Vytauto Kasiulio dailės muziejaus parodoje „Viena–Breisgau Freiburgas–Paryžius“.

G. Orwello romanas „1984-ieji“ buvo „pranašiškas“, sako rašytojo sūnus (10)

Brodvėjuje per naujo miuziklo, pastatyto pagal George'o Orwello antiutopinį romaną „1984-ieji“ (Nineteen Eighty-Four), premjeroje tarp žiūrovų buvo ir ypatingas svečias – rašytojo sūnus.

Į parodą įsiveržęs nekviestas svečias ant kojų sukėlė apsaugos tarnybą

Pilies menėje sparnais plakančiam čiurliui atrodė, kad langas, pro kurį galima pasiekti dangų yra štai tame paveiksle. Iš vakaro įsibrovęs į Panemunės pilies erdvę, paukštelis naktį ant kojų sukėlė pilies apsaugos tarnybą ir pirmasis išvydo menininko Justino Vaitiekūno tapybos parodą, kuri čia buvo atidaryta vakar vakare.

Kuo atjos Vytis į Lukiškių aikštę – žirgu ar arkliu? (88)

Lukiškių aikštės skulptūrų konkurso rezultatai ir vėl pribloškė, nors jau esame prie to pripratę. Paprasčiausias pilietinis interesas skatina pasvarstyti, kas darytina, kad kaskart neskanautume karčių vaisių.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.