VCO „Onegino“ užkulisiuose dirba dešimtys žmonių – viskas čia kaip puikiai sustyguotas laikrodžio mechanizmas, kur kiekvienas atlieka savo funkciją ir užduotis. Nematomi žiūrovui scenos padėjėjai garantuoja spektaklio kokybę. Net keturi iš jų ruošia spektaklio rekvizitą - juk anglų scenografo Dicko Birdo sukurtas scenovaizdis iki smulkiausių detalių kinematografiškai atspindi tarybinį laikmetį ir jo tradicijas.

Vienas iš ryškiausiu prisiminimų apie komunalinius butus buvo jų kvapai, sklindantys iš virtuvės. Norėdami atkurti autentišką atmosferą, statytojai sumanė, kad tarp pirmojo ir antrojo veiksmų scenoje choro artistės kepins lašinukus su svogūnais, o tas kvapas slapčia nuslinks į salę.

Antrame spektaklio veiksme pramoninių prekių bazės vedėja Larina iškelia didelę puotą savo dukters vardo dienos proga, tikėdamasi, kad besisvečiuojantis paryžietis Oneginas ims ir išsives dukrą į geresnį gyvenimą. Kaip visada tais laikais prie šventės prisidėdavo visi, kas gali, atsinešdami maisto, gėrimų, užkandžių ir net baldų.

Kiekvieno „Onegino“ spektaklio metu yra sunaudojama 3 litrai marinuotų pomidorų, 3 litrai marinuotų burokėlių, 3 litrai raugintų agurkų, 3 litrai kopūstų, net 5 stiklainiukai žirnelių, 6 didelės dešros, anksčiau vadintos „daktariškomis“, o liaudiškai tiesiog „šlapianka“, 2 kepalai duonos, 8 pakeliai meduolių ir barankėlių. Ir tai tik šaltiems patiekalams.

Prieš spektaklį režisieriaus padėjėjai verda tikrų tikriausias bulves su dešrelėmis, bet pamaitinti daugiau kaip 50 žmonių scenoje – sunki užduotis. Statytojų sumanymą gelbėja „bohemiečių“ rėmėjai, kiekvienam spektakliui pristatantys po patį didžiausią kalakutą.

Veiksmo apogėjus – Filipjevnos (Irena Milkevičiūtė) atnešamas trijų aukštų milžiniškas tortas jubiliatei. Du jo aukštai yra butaforiniai, tačiau trečias – tikras. Tortas kepamas specialiai pagal užsakymą ir yra tokio ypatingo skonio, kad visi, esantys scenoje, stengiasi rezervuoti sau gabalėlį veiksmo metu ir jį kuo greičiau suvalgyti.

Degtinę scenoje vaidina vanduo, 3 litrai vynuogių sulčių vaidina vyną, o vaisinis gėrimas atstoja gaivą. Kai veiksmas persikelia į Niujorką, šampaną atstoja limonadas, kurio scenoje išgeriama net 6 litrai.

Jums tikriausiai įdomu, kas gi atsitinka visam maistui, kuris lieka nesuvalgytas scenoje? Pasižiūrėkite filmuką iš užkulisių ir suprasite. Po spektaklio nelieka nė trupinėlio! Lėkštes ištuštinti padeda ne tik solistai ir choro artistai, bet ir orkestras. Užtat kokia linksma atmosfera būna…

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)