Britams parodė ne pačią gražiausią Vilniaus pusę

 (160)
Britiškojo „The Guardian“ leidinio skaitytojai turėjo galimybę iš arčiau pažinti Vilnių. Kas savaitę vis kitos pasaulio vietovės gyventojas gauna unikalią galimybę administruoti specialią „Instagram“ paskyrą, pavadintą „Guardian Cities“ (Guardian miestai). Praėjusią savaitę tokią galimybę turėjo fotografas Imantas Selenis.
Vilnius
© Instagram.com nuotr.

Paskyros sekėjai neišvydo tradicinių turistinių sostinės vaizdų – fotomenininkas nusprendė užsieniečiams parodyti kitą sostinės pusę. Britai ir kiti paskyrą sekantys užsieniečiai turėjo progą pamatyti tokias vietas, kurias dažnas vilnietis nuo turistų mieliau paslėptų: Šnipiškes, Šeškinę, Lazdynus, griūvančius Vilniaus koncertų ir sporto rūmus, laikiną cirko palapinę prie „Akropolio“ ir dar keletą kitų miesto vaizdų. Kiekviena publikuojama nuotrauka buvo papildoma išsamiu pasakojimu apie joje matomus objektus.

Vilnius
Vilnius
© I. Selėnio/Instagram.com nuotr.

– Kaip trumpai pristatytumėte „Guardian Cities“ projektą?

– „The Guardian“ dienraščio skiltis pavadinimu „Cities“ orientuota į naujienas, idėjas, aktualias diskusijas, susijusias su miestais, o tiksliau - ateities miestais ir jų kultūra. Kaip papildomą komunikacijos socialiniuose tinkluose įrankį, „The Guardian“ kuruoja „Instagram“ paskyrą, kurios turinį, pasak jų, kuria pasirinkti jų manymu geriausi miesto fotografai pasaulyje. Tad redakcija man, kaip ir keliems kitiems fotografams prieš mane, pasiūlė kuruoti jų „Instagram“ paskyrą visą savaitę rodant vaizdus ir rašant trumpas istorijas iš Vilniaus.

– Kodėl „The Guardian“ būtent jus atsirinko šiam projektui?

– Norint patekti į „The Guardian“ akiratį, įdėjus nuotraukas „Instagram“ paskyroje reikia nuotraukas žymėti #guardiancities, šią žymą naudojau ir aš po kai kuriomis savo nuotraukomis. Vieną dieną gavau iš redaktorės laišką. Kaip supratau, jiems patiko mano vaizduojamas miestas, fotografavimo stilius. Be to, mano žiniomis, „The Guardian“ savo „Instagram“ paskyroje ar dienraščio skiltyje „Cities“ nebuvo publikavę istorijos, reportažo apie Rytų Europos miestus. Vilnius, jei neklystu, tapo pirmuoju tokiu.

– Kodėl nusprendėte rodyti ne pačią gražiausią miesto pusę?

– Redaktorė specialiai paprašė, kad rodyčiau miestą tokį, kokį aš jį matau ar jaučiu, pridurdama, kad norėtų pamatyti įvairovę. Pastebėję mano nuotraukas apie Vilnių, suprasite, kad paradinė miesto pusė man neįdomi. Miesto charakterio ieškau periferijoje ar jo užkaboriuose, netikėtose vietose. Taigi, pamanęs, kad būtent tikrumas, įvairovė, o ne klišinės miesto nuotraukos ir patrauks žiūrovų dėmesį. Iš paskutinio laiško nuo redaktorės supratau, kad redakcija liko tuo patenkinta.

– Kaip atrtinkdavote objektus, vertus auditorijos dėmesio?

– Atrinkimas – tai labai subjektyvus vertinimas per asmeninį „patinka-nepatinka“ ar „įdomu-neįdomu" mastymo kampą. Aiškios formulės tikrai neturėjau rinkdamasis, ir nuotraukų specialiai nepasiruošiau. Iš esmės, rinkausi vietas, kurios yra kažkiek žinomos, kontrastuoja tarpusavyje, turi įdomią plačiai auditorijai ne taip girdėtą istoriją. Mano galva, tokiu principu remiantis dėliojasi įdomesnė serija dėl sukuriamos intrigos ir natūralios siužeto tėkmės. Jei būčiau į Vilnių atvažiavęs turistas, būtent per tokias perspektyvas, kurias parodžiau „The Guardian“, ir norėčiau pažinti miestą.

– Ar sunku buvo nuspręsti, ką publikuoti? Mačiau, kad jūsų asmeninėje paskyroje nuotraukų kur kas daugiau nei pateko į „Guardian Cities“.

– Buvo nelengva, nes turėjau daug daugiau nuotraukų negu galėjau parodyti - galėjau publikuoti po dvi nuotraukas per dieną, t.y. viso 14 nuotraukų per savaitę. Bet, kaip jau užsiminiau, nesistengiau savęs spausti į kampą su sprendimais. Kitą kartą nuotrauką rinkdavausi dėl jos kokybės, įdomesnio rakurso ar šviesos ir pan.


Stambulas, Bergenas, Tbilisis, Hongkongas, Mumbajus, Kopenhaga,
Bukareštas, Briuselis, Monrealis, Lisabona, Torontas, Roterdamas – šie
ir daugybė kitų pasaulio miestų jau buvo tapę projekto „Guardian Cities“
taikiniais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Įvairenybės

Provokatoriai „Keulė rūkė“ ruošia dar vieną akibrokštą (9)

Įeinančius į „Keulė rūkė“ užkandinę jau senokai pasitinka laisvės pojūčiu besimėgaujantys Donaldas Trumpas ir Vladimiras Putinas, tačiau to negana. Rodydami nepasitenkinimą D. Trumpo politika, verslininkai pasistengė, jog pirmoji siena su Meksika atsidurtų Vilniuje.

Sekmadienį kedų mylėtojai šventė pasaulinę kedų dieną (2)

Kovo 26-ąją visame pasaulyje minima kedų diena – būtent šią dieną prieš trisdešimt metų prekyboje pasirodė pirmieji šio tipo sportiniai bateliai, kurie sukėlė revoliuciją ir, panašu, kad amžiams, pavergė stilingų miestiečių širdis. Lietuvoje šių kedų mylėtojų taip pat netrūksta, tad simboliškai šventė paminėta ir čia – stilingi vilniečiai, pasipuošę mylimiausiais kedais, rinkosi vėlyvųjų pusryčių.

Pavydėtiną karjerą JAV padaręs M. Kubilinskas išvyko nė nemokėdamas kalbos (35)

Manto Kubilinsko vardas geriau žinomas JAV, o ne Lietuvoje. 31-erių vyras Vašingtone jau praleido ne vienerius metus ir sunkiu darbu pasiekė tai, apie ką svajoja daugelis, į rankas paėmęs fotoaparatą. Geriausių JAV vestuvių fotografų šimtuke esantis M. Kubilinskas juokėsi, kad svečiu vestuvėse jam būti dar neteko. Per metus apie 40 vestuvių nufotografuojantis vyras tik gūžteli pečiais: „Ar tai daug? Na, norėčiau nufotografuoti 80.“

„Golden Age“ užkūrė vakarėlį, kuris truko iki pat ryto (4)

Šeštadienio vakarą „Agentūra“ naktiniame klube vyko hip-hop hitų kupinas vakarėlis.

Vienas žymiausių Lietuvos didžėjų sutraukė būrį klubinėtojų (2)

„Esminis Klaipėdos elektroninės šokių muzikos renginys „Kodas“ sutraukė klubinėtojus į industrinę erdvę“, – skelbia vakarėlio organizatoriai.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.