Palangoje ant Birutės piliakalnio šimtai poilsiautojų giedojo Tautišką giesmę

 (74)
Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos vakarą šimtai poilsiautojų Palangoje susirinko ant Birutės kalno sugiedoti Tautišką giesmę.
Tautiškos giesmės giedojimas Palangoje
© DELFI / Karolina Pansevič

Nors poilsiautojų Palangoje liepos 6-ąją ne tiek ir daug, paminėti Valstybės dieną susirinko gausi minia ir visi vos sutilpo ant piliakalnio.

„Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, mūsų miesto svečiai, pasitinkame labai reikšmingą Lietuvai, išskirtinę istorinę šventę – Valstybės dieną.

Tegu ši graži tradicija bei visuotinis susitelkimas įkvepia kiekvieną iš mūsų įnešti savo indėlį kuriant stiprią, saugią ir vieningą Lietuvos valstybę. Su entuziazmu ir optimizmu visi drauge kurime mūsų valstybės dabartį bei ateitį. Gražios ir prasmingos šventės“, – dar iki giesmės giedojimo linkėjo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Pirmieji žmonės ant piliakalnio pradėjo rinktis dar likus kiek mažiau nei valandai iki renginio, daugiausiai tai buvo vyresnio amžiaus žmonės. Po kiek laiko iškilmingai įžygiavo paradinėmis uniformomis pasipuošę Lietuvos kariuomenės veteranai.

Likus kelioms minutėms iki himno giedojimo Birutės piliakalnis jau buvo sausakimšas, visi linksmai nusiteikę ir pasiėmę Lietuvos vėliavėlę laukė renginio pradžios.

Tautiškos giesmės giedojimas Palangoje
Tautiškos giesmės giedojimas Palangoje
© DELFI / Karolina Pansevič

Birutės piliakalnis šiam gražiam gestui pasirinktas neatsitiktinai, šie metai paskelbti piliakalnių, todėl ant šimto iš jų visoje Lietuvoje buvo giedamas himnas.

Didelių ovacijų sulaukė virš susirinkusiųjų galvų pakilęs dronas, prie jo buvo pririštą Lietuvos vėliava.

Ant piliakalnio buvo galima išvysti ir ne vieną tautišką kostiumą, jais daugiausiai buvo pasipuošę Palangos kultūros ir jaunimo centro meno kolektyvų nariai, kiti atėjo tiesiog apsirengę marškinėliais su užrašu Lietuva.

„Gal ne visi, namuose turintys tautinius kostiumus, išdrįsta jas pasipuošti švenčių metu, bet Valstybės diena – puiki proga pasipuošti, pademonstruoti mūsų tautinius kostiumus. Yra graži tradicija per Jonines dabintis gėlių vainikais, o Valstybės dieną raginame akcentuoti tautiškumą“, – kalbėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Po himno giedojimo žmonės dar neskubėjo skirstytis, skambėjo daugybė kitų gerai žinomų lietuvių liaudies dainų.

Himnas taip pat buvo giedojamas Švenčiausiosios mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje, kur prieš tai vyko mišios už Lietuvos valstybę.

Šypseną sukėlė kai kurių Basanavičiaus gatvėje įsikūrusių barų sprendimas, liepos 6-osios vakarą šalia įėjimų stovėjo kvietimas giedoti Tautišką giesmę pas juos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Prieš savaitgalį Palangoje – neįprastas šią vasarą sujudimas (49)

Oro temperatūrai perkopus magiškąją 20 laipsnių šilumos žymą poilsiautojai plūstelėjo prie jūros.

Tiek turistų Palangoje šiemet dar nebuvo, o kainos atima žadą: už mėsainį – 30 eurų (590)

Šį savaitgalį Palangoje renginių kaip niekad daug: vyksta 1006 km lenktynės, Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, o pagrindinėje miesto gatvėje skamba kvietimai į Radžio ir Raimundo Šilansko pasirodymus. Visi šie įvykiai, kartu su geru oru, sutraukė į pajūrį daugybę turistų, tiek jų čia šiemet dar nebuvo.

Orai: savaitgalio oras – lyg užsakytas (14)

Savaitei baigiantis pagaliau bus galima mėgautis vasara: termometrų stulpeliai šoktelės aukštyn. Penktadienį vietomis dar galimas trumpas lietus, o savaitgalį skėčiai galės pailsėti, orai puikiai tiks laiko praleidimui gamtoje.

Šie veiksmai gali išgelbėti gyvybę, bet juos moka retas lietuvis (7)

Nors ši vasara ir nedžiugina gerais orais, maudytis vis tiek norisi. Tačiau maudynių metu gali atsitikti daugybė netikėtumų, todėl kiekvienam žmogui svarbu turėti įgūdžius, kaip suteikti pirmąją pagalbą, kalba Raudonojo kryžiaus pirmosios pagalbos instruktorė Irma Bukotienė.

Sparčiai populiarėjantis kurortas šalia Palangos turi vieną rimtą minusą (54)

Nesutariama, kas turėtų gelbėti skęstančiuosius jūroje ties Karklės kaimu. Vietiniai gyventojai tikisi, kad nelaimės ištiktiems mauduoliams padės už keliolikos kilometrų Girulių ar Palangos paplūdimiuose budintys gelbėtojai.