Kaip jam pavyko taip sulieknėti? Vaidotas teigia, kad metant svorį svarbu mitybos ir sporto derinimas, aplinkinių palaikymas, tačiau taip pat ir geležinė valia bei užsibrėžto tikslo siekimas. Daugiau apie tai, kaip jam pavyko patobulinti savo kūną, pasakoja pats Vaidotas.

– Kas Tau labiausiai padėjo metant svorį: išsiugdyta valia, tėvai, galbūt draugai?

– Svarbiausia buvo išsiugdyti geležinę valią – nevalgyti, kas papuola, atsisakyti nesveiko maisto, sumažinti alkoholio vartojimą. Didžiausias mano noras buvo įrodyti pačiam sau, kad galiu, nepalūšiu ir pasieksiu išsikeltą tikslą. Žinoma, kelionė buvo nelengva, kartais net alinanti, kadangi nevalgydavau specialiai, trokšdamas kuo greičiau numesti svorio, tačiau tai ir buvo didžiausia mano klaida, kadangi praradau ne tik riebalus, bet ir raumenų masę. Daug padėjo tėvai, draugai, skatindavo nepasiduoti, nesivesdavo valgyti greito maisto ir patys palaikė idėją valgyti sveikai.

Pati pradžia buvo sunki, tačiau laikui bėgant įpratau, nes norėjau kasryt užlipęs ant svarstyklių matyti vis mažesnius skaičius. Pasiekęs dugną, 68 kg, pradėjau auginti raumenų masę, daugiau valgyti, tačiau būtent sveiką maistą. Šiuo metu sveriu apie 80 kg ir toliau sportuoju bent 3-4 kartus per savaitę.

– Sportas ir mityba – neatsiejami?

– Metant svorį tiek sportas, tiek mityba yra neatsiejami dalykai. Nors ir prieš šį svorio metimą sportavau kelis metus, tačiau niekada nekreipiau dėmesio į maistą. Prisiskaitęs daugybę straipsnių, patarimų, pradėjau derinti maistą, valgyti daugiau baltymų – žuvį, vištieną, liesą varškę, kiaušinius, konservuotą tuną. Taip pat svarbus dalykas – vanduo. Metant svorį, kai norėjosi valgyti, vandens išgerdavau net per daug, negu rekomenduojama norma – apie 5 l per dieną. Taip pat nevalgydavau prieš miegą.

Vaidoto pokyčiai

– Kaip į pasikeitimus reagavo aplinkiniai?

– Draugai, kurie nebuvo matę manęs pusę metų, išsigando. Vieni klausė, ar nesusirgau, kiti, kaip man tai pavyko. Artimiausi žmonės iškart nepastebėjo pasikeitimų, tačiau laikui bėgant, seniems drabužiams vis didėjant, suprato, kiek pasiekiau. Buvau sulaukęs įvairiausių atsiliepimų, tačiau dabar ir pats suprantu, kad svorį numečiau per greitai, vien dėl organizmo alinimo ir per mažo reikalingų vitaminų bei medžiagų kiekio įsisavinimo. Kalbant apie sportą, sportuodavau kasdien. Dirbdavau tiek su svoriais, tiek atlikdavau kardio pratimus. Išbandžiau viską – dviratį, bėgiojimą, intervalinius bėgimus, eliptinius treniruoklius, tačiau galiausiai apsistojau ties ėjimu į kalną ant takelio. Iki šiol, po kiekvienos treniruotės, atrandu laiko bent 20 minučių paeiti į kalną.

– Nuo ko reikia pradėti? Kaip save motyvuoti?

– Svarbiausia – motyvacija ir valia. Kiekvienas nereikalingas mėsainis ar traškutis yra papildomos kalorijos, kurių, metant svorį, būtina atsisakyti. Žinoma, bent kartą į savaitę galima save palepinti, bet tik žinant, jog visos nereikalingos kalorijos kitą ar tą pačią dieną bus sudegintos sporto salėje. Pradėti reikėtų nuo paprasčiausio kalorijų skaičiavimo. Pasisverti, paskaičiuoti, ką valgai, skaityti etiketes, susidaryti maisto planą ir vengti nereikalingų užkandžių. Metant svorį sportas taip pat esminis dalykas. Vien mažiau valgant svoris kris, tačiau norint dailesnių linijų būtina padirbėti bent jau su savo kūno svoriu, atlikti įvairius pratimus. Norint išlikti motyvuotu, reikia artimiausių draugų ar šeimos narių paprašyti, kad nevestų iš kelio – mama negamintų riebių cepelinų, o draugai nesivestų valgyti picos. Be to, motyvacija didėja ir stebint kitų žmonių pasiekimus. Internete galima rasti įspūdingų pasikeitimų, o ir pačiam reikėtų bent kartą į mėnesį nusifotografuoti prieš veidrodį, palyginti nuotraukas. Teigiami rezultatai – geriausias motyvatorius.

Studijos „Sulieknėk sveikai“ vadovės bei sveikos mitybos specialistės Vaidos Kurpienės komentaras:

Vaidoto svorio metimo būdas susideda tiek iš gerų įpročių, tiek nelabai tinkamų. Gerai, kad jis nelaukė, kol pradės prastėti sveikata, laiku ėmėsi priemonių, t.y. pradėjo rūpintis savo svoriu.

Vaida Kurpienė
Metant svorį svarbu sportuoti, padidinti fizinį aktyvumą bei keisti mitybą. Puiku, kad Vaidotas to ėmėsi, nes kartais norėdami numesti svorio, žmonės tik sportuoja, valgo bet ką, sumažina porcijas, arba mitybos apskritai nekeičia, tokiais atvėjais rezultatas būna prastas. Jei tik porcijos sumažinamos – bet nesirenkami vertingesni, maistinių medžiagų prasme, produktai – galima pakenkti sveikatai. Vaidotas pradėjo domėtis, skaityti straipsnius, tačiau juose ne visada yra tinkama informacija, be to, jos srautas itin didelis, galima ir sutrikti tarp pasirinkimų, kitą kartą verta pasikonsultuoti ir su specialistu.

Vaikinas svorį numetė per greitai, tai kenkia širdžiai, kepenims bei kitiems organams, lėtėja medžiagų apykaita ir silpnėja imunitetas. Per tris mėnesius reikėtų numesti 10 –15% kūno svorio. Jis numetė daug daugiau, todėl gali būti sunkiau išlaikyti svorį ateityje.

Mityba

Kalbant apie mitybą, labai gerai, kad Vaidotas valgė ne tik mėsą ir varškę, bet ir žuvį, nes dažnai apie ją pamirštama, o joje daug vertingų medžiagų. Pasigedau augalinių baltymų, t.y. pupelių, avinžirnių, tofu. Beje, tuno konservai nėra sveikas maistas. Tunas – puiku, tačiau jo konservai turi per daug druskos, dažniausiai prastų riebalų, tai labai stipriai apdorotas maistas, kuris nėra sveikas.

Vaikinas, kalbėdamas apie savo mitybą, mini baltyminius produktus, tad nėra aišku ką dar jis valgė. Nes mityba turi būti įvairi. Reikia ir riebalų, ir gerųjų angliavandenių, ir maistinių skaidulų.

Skysčiai

Vaidotas kalba, kad gėrė vandenį, o ne kitus gėrimus, tai yra labai gerai. Tačiau jis gėrė per daug vandens. Tikrai nereikėtų vandeniu malšinti alkio. Tai reiškia, kad alkis buvo didelis, taigi, akivaizdu, kad yra per mažai valgoma. Kai valgoma per mažai naikinami raumenys, lėtėja medžiagų apykaita, sunkiau vėliau išlaikyti svorį. Subalansavus mitybą drąsiai galima mesti svorį išliekant sočiam visą dieną.

Palaikymas labai svarbu

Smagu skaityti, kad vaikinas turėjo aplink save susibūręs palaikymo komandą, tad jei aplinkiniai ir nemetė svorio bei nekeitė savo mitybos, tačiau suteikė emocinį palaikymą. Pastarasis labai svarbus, kai svorio korekcijos procesas trunka ilgai, o pagundų aplink daug. Vaidotui ypatingai pasisekė, kad turi tokius tėvelius ir draugus, prie gero rezultato akivaizdžiai prisidėjo ir jie.

Geras Vaidoto sprendimas fiksuoti rezultatus ne tik skaičiais, bet ir nuotraukose. Mes labai greitai priprantame prie savo naujo atvaizdo, taigi nuotraukos puikiai gali iliustruoti kaip buvo anksčiau.

Ypatingai svarbu, kad numetęs svorį ir toliau tvarkingai maitinasi bei palaiko fizinio aktyvumo krūvį. Idealu, kad derina įvairių kardio ir jėgos pratimus. Tai idealus būdas suformuoti liekną, sportišką figūrą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (171)