Kuo aukštesnis tėvų intelektas - tuo didesnė rizika vaikui sirgti autizmu?

 (101)
Šiuo metu mokslininkai tikrina teoriją, kuria remiantis daroma išvada, jog protingi tėvai gimdo autizmu sergančius vaikus, skelbia „The Telegraph“.
Vaikas
Vaikas
© Shutterstock nuotr.

Kembridžo universiteto mokslininkų komanda šiuo metu tiria aukšto intelekto tėvų, tokių kaip inžinieriai, mokslininkai, programuotojai, ir jų vaikų raidos ryšius.

Autizmo tyrimų centro profesorius Simonas Baronas-Cohenas teigia, jog egzistuoja ženklai, leidžiantys daryti išvadą, jog suaugę žmonės, dirbantys mokslo ir matematikos srityse, dažniau susilaukia autizmu sergančių palikuonių.

„Paprastas šios hipotezės testas leistų patikrinti ar poros, kuriuose abu partneriai yra aukšto intelekto ir dirba su sistemų kūrimu susijusį darbą, pavyzdžiui žmonės, dirbantys mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos srityse, turi daugiau galimybių susilaukti autizmu sergančio vaiko nei poros, kur tokiose srityje dirba tik vienas arba nei vienas partneris“, - teigia mokslininkas.

Mokslininkai planuoja, jog tyrime dalyvaus universitetų absolventai, kurie atsakys į klausimus apie savo studijas aukštojoje mokykloje ir atžalų raidą. Taip bus bandoma patikrinti teoriją, jog aukštesnio intelekto tėvai dažniau susilaukia autizmu sergančių atžalų.

2001 metais buvo nustatyta, jog autizmu sergantys vaikai daugiausia gimsta matematikų šeimose. 1997 metais atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, jog autizmu dažniausiai serga inžinierių vaikai ir anūkai.

Profesoriaus S. Barono-Coheno teigimu, žmonės, kurių darbas susijęs su įvairiausių sistemų kūrimu, greičiausiai turi itin vyriškus smegenis, nes jų organizme padidėjęs testosterono kiekis.

Ekspertai planuoja aiškintis, ar su sistemų kūrimų susijusių žmonių pora labiau rizikuoja susilaukti autizmu sergančio mažylio. Skelbiama, kad eksperimente dalyvaus universitetų absolventai ,turintys vyresnę nei 1,5 metų atžalą.

Pirmųjų rezultatų tikimasi sulaukti po metų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Sveikatos naujienos

Kritinis atvejis priimamajame: ėmėsi neregėtų naujovių (30)

Santariškių priimamajame padėjėju dirbantis Tomas Jablonskas DELFI pademonstravo, kaip per kelias sekundes į laboratoriją galima pristatyti skubių tyrimų medžiagą.

Kas svarbiausia prie pusryčių stalo: iš šių žmonių verta pasimokyti (15)

Sakoma, kad pusryčiai – svarbiausias dienos maistas. Kiti teigia, kad tiek pat svarbūs ir kiti dienos patiekalai. Kaip gi yra iš tikrųjų, ir ką reikėtų valgyti pusryčiams, kad visą dieną būtume energingi bei sveiki, atsakymą rasite šiame straipsnyje. Savo rytinės mitybos įpročiais paprašėme pasidalinti sveikuolių bei sportuojančių žmonių, kurie tikrai apgalvojo, ką gi reikia valgyti pusryčiams.

Klaipėdietį pakirto liga, sunkesnė už vėžį: pakenkti galėjo asbesto dulkės (65)

Klaipėdietis Ričardas Kuiteklis jau trylika mėnesių gyvena ne tik su dovanota širdimi, bet ir dovanotais plaučiais. Jis – vienas iš penkių šalies žmonių, kuriems gyvybę išgelbėjo tokia operacija. Naujų organų vyrui prireikė dėl paslaptingos sunkios ligos, vadinamos idiopatine plaučių fibroze.

Santariškėse – ilgai lauktos permainos (65)

Santariškių klinikose – ilgai lauktos permainos ir naujovės, apie kurias pacientai galėjo tik pasvajoti.

Kas nutinka žmogaus organizmui, sulaukus 40-ies (66)

Kai žmogus praranda sugebėjimą reprodukuotis, gamtai jis tampa nebereikalingas. Taip sako LRT televizijos laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas Alvydas Unikauskas.