Išjunkite feisbuką ir iškart pajusite esminį pokytį

 (18)
Tyrimai rodo, kad besaikis sėdėjimas akis įbedus į feisbuko paskyroje skelbiamas nuotraukas, kuriose įamžintos džiugios šeimyninių susiėjimų per šventes akimirkos, užuot pralinksminę, dažną nuteikia pesimistiškai, rašo BBC.
© Shutterstock nuotr.

Specialistai iš Kopenhagos universiteto mano, kad pernelyg intensyvus socialinių tinklų naršymas gali paskatinti liguistą pavydą.

Anot jų, ypač pavojinga tik peržiūrinėti internete skelbiamą socialinį turinį, bet su niekuo nebendrauti, todėl patariama bent trumpam prisiversti atsitraukti nuo socialinių tinklų.

Tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei tūkstantis dalyvių, įrodė, kad reguliariai naršant įvairias socialines svetaines ar tinklus, tokius kaip feisbukas, kurstomos neigiamos emocijos, be to, mąžta pasitenkinimas asmeniniu gyvenimu.

Nieko bendra su tikrove neturintys palyginimai

Tyrimą inicijavę specialistai perspėja, kad prisiekę socialinių tinklų dalyviai rizikuoja užsikrėsti pavydu ir tiesiog susigadinti nuotaiką, nes žvelgdami į internete viešinamą turinį svetimų žmonių gyvenimą nejučiom pradeda lyginti su savuoju. Deja, jokio realaus pagrindo tokie palyginimai neturi.

Ilgos prie kompiuterio monitoriaus ar su išmaniuoju telefonu rankoje praleistos valandos, šimtai perskaitytų pagyrūniškų žinučių skatina depresiją, todėl, pasak mokslininkų, tokią veiklą būtina riboti.

Kaip alternatyva pasyviam socialinio turinio žvalgymui, siūlomas bandymas įsitraukti į pokalbius ir užmegzti ryšius su kitais socialinių tinklų dalyviais.

Pastarosios veiklos įtaka daug pozityvesnė.

Tyrimo iniciatoriai siūlo dar vieną išeitį nusivylimą patiriantiems pasyviems socialinių tinklų stebėtojams, būtent – bent savaitę apskritai nesidomėti socialine medija.

Gal ir išties verta pamėginti atsispirti pagundai pažvelgti į eilinį kokio nors internauto paskelbtą smagių atostogų slidinėjimo kurorte kadrą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Psichologija

Šokiruojantis tyrimas privers pasikalbėti su vaikais: jų galvose sukasi siaubingos mintys (123)

Dėl buksuojančios valstybės pažangos turėtume taisyti ne tik politines klaidas ar ekonominius sprendimus, bet ir Lietuvos piliečių psichinę sveikatą.

Didelė trauma gali perskelti žmogų į keletą asmenybių (19)

Didelė trauma gali sukelti psichikos negalią – disociacinį asmenybės sutrikimą, kuriam išsivysčius ima reikštis keletas asmenybių. Kaip reikia gyventi turint tokį sutrikimą, interneto svetainėje www.bbc.com paskelbtame straipsnyje domisi mokslo ir sveikatos klausimais rašanti žurnalistė Emma Young.

Gydytoja pataria, kaip įveikti nerimą, stresą ir nemigą (13)

Atėjus vasarai vis dažniau galime pasidžiaugti saulę, o atšilęs oras skatina vis daugiau laiko praleisti lauke bei pailsėti nuo darbų. Tačiau mūsų emocinė būsena nepaiso metų laiko ir nesikeičia. Stresas, nerimas ir nemiga – sveikatos sutrikimai, su kuriais susiduriame vis dažniau.

Psichologė perspėja – santykių pabaigą neretai nulemia esminis klausimas, kurį reikėjo užduoti daug anksčiau (66)

Vieniems galimybė turėti vaikų ir mokyti juos, kaip laviruoti šiame sudėtingame pasaulyje, – svarbiausias dalykas pasaulyje. Kitiems vien mintis apie gimdymo siaubus ir tradicinės šeimos modelį verčia pasijausti siaubingai.

Psichiatras: atrodo, kad dabar tėvai bijo vaikų (4)

Tėvystės reikia mokytis kaip abėcėlės, tik tada bus galima su vaikais susitvarkyti, jų nebijoti – kartais atrodo, kad vyrauja pedofobija, suaugusieji mano, kad, vos ką nors pasakę vaikams, pateks į kalėjimą.