Pirmoje rungtynių pusėje dominavo brazilai, kurie buvo atitrūkę 38:21, ir išlaikė persvarą ir trečio kėlinio pradžioje – 46:30. Tačiau tada mūsiškiai prisiminė, kad ir moka aktyviai gintis, laimėjo atkarpą 16:4 ir grįžo į kovą dėl pergalės (46:50).

Ketvirtas kėlinys vyko taškas į tašką ir viskas sprendėsi paskutinę minutę: Nene prametė abi baudas, o Mantas Kalnietis pačiu laiku pataikė tritaškį – 64:61. Per likusį laiką nė vienai komandai taškų pelnyti nebepavyko ir charakterį pademonstravę lietuviai džiaugėsi sunkia pergale.

Mačui su brazilais J. Kazlauskas neregistravo Ado Juškevičiaus ir Artūro Gudaičio.

Varžovų gretose žaidė net trys aukštaūgiai iš NBA: lygos čempionas Tiago Splitteris (San Antonijaus „Spurs“), Nene (Vašingtono „Wizards“) ir Andersonas Varejao (Klivlando „Cavaliers“).

Rungtynės:

Lietuva – Brazilija 64:61 (18:22, 7:16, 21:14, 18:9).

Lietuva: Jonas Valančiūnas (3/6 dvitaškiai, 5/6 baudos) ir Jonas Mačiulis (3/4 tritaškiai) po 11, Donatas Motiejūnas 10 (5/8 dvitaškiai, 8 atk. kam.), Kšyštofas Lavrinovičius 9 (2/2 tritaškiai), Renaldas Seibutis 8, Mantas Kalnietis 5 (7 rez. perd., 6 klaidos), Mindaugas Kuzminskas 4 (7 atk. kam.), Martynas Pocius, Darjušas Lavrinovičius ir Šarūnas Vasiliauskas po 2 taškus. Simas Jasaitis (13 min.) ir Paulius Jankūnas (6 min.) taškų nepelnė.

Brazilija: Raulis Hettsheimeris 14 (4/7 tritaškiai), Nene Hilario 13 (3/8 baudos, 6 klaidos), Tiago Splitteris 11, Leandro Barbosa 6, Marcelinho Huertas ir Marquinhosas po 4, Alexas Garcia 3, Andersonas Varejao, Larry Tayloras ir Raulzinho Neto po 2 taškus.

Rungtynių eiga:

Liublianoje lietuvių laukia dar dvejos kontrolinės rungtynės – su Iranu ir Slovėnija, o paskutinę dvikovą prieš planetos pirmenybes mūsiškiai žais Zagrebe su Kroatija.

Mūsiškiai į Ispaniją kol kas žygiuoja be kluptelėjimų: jie 80:76 įveikė Slovėniją, 85:79 palaužė Naująją Zelandiją, 86:67 sutriuškino Graikiją, 91:78 nugalėjo Australiją, 70:54 įrodė savo pranašumą prieš Ukrainą, dukart – 83:66 ir 90:81 – laimėjo prieš Suomiją, dusyk – 82:51 ir 81:54 – pranoko Gruziją bei 93:74 pamokė Latviją.