Prieš tai kauniečiai penktadienį Eurolygos dvikovoje 76:70 įveikė Atėnų „Panathinaikos“ klubą, o sekmadienį LKL čempionate 97:63 sutriuškino Prienų „Prienus“.

Pirmadienį šeimininkus į pergalę vedė per 15 žaidimo minučių 15 taškų pelnęs ir išsibaudavęs Jamesas Andersonas. 10 taškų pridėjo Siimas-Sanderis Vene, 8-is – Darius Songaila.

Tuo metu svečiai vertėsi net be trijų savo krepšininkų – Rashauno Broaduso, Ovidijaus Varanausko ir Vaido Čepukaičio.

„Žalgiris“: Jamesas Andersonas 15 (3/5 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 3/3 baudos, 5 pražangos), Siimas-Sanderis Vene 10, Darius Songaila 8, Artūras Milaknis ir Lukas Lekavičius po 7, Paulius Jankūnas 6 taškai.

Rungtynių eiga:

Rungtynes atidarė šeimininkų aukštaūgių tandemas: po Roberto Javtoko tikslaus perdavimo iš po krepšio įmetė Paulius Jankūnas – 2:0. Dvitaškį pridėjo Jamesas Andersonas, visiškai laisvas iš krašto tritaškį paleido Willas Cherry – 7:0. Po kelių nesėkmingų bandymų pasižymėti pavyko ir uteniškiams (7:3), bet tuomet dar kartą du taškus rinko komandos kapitonas P. Jankūnas, bloku varžovus apdovanojo R. Javtokas, o tritaškį smeigė J. Andersonas – 12:3. Aktyviai susitikimą pradėjęs J. Andersonas aštuntąjį tašką pelnė tolimu metimu (15:8). Nors „Žalgirio“ puolimo mašina ketvirčio pabaigoje užstrigo, gerai besigindami žalgiriečiai išsaugojo apčiuopiamą pranašumą – 15:10.

Antrasis ketvirtis prasidėjo taikliu Siimo-Sanderio Vene metimu baigiantis atakos laikui, užtikrintai nugara sužaidė Darius Songaila – 19:10. Kėliniui įsibėgėjus Lietuvos čempionai pirmavo dvigubai: techninę pražangą užsidirbo Simas Buterlevičius, dar du taškus pelnė D.Songaila, o perėmus kamuolį Luko Lekavičiaus perdavimą dėjimu pavertė Tomas Dimša – 24:12. Spurtą iki (11:0) tęsė tritaškius realizavę Artūras Milaknis ir L. Lekavičius – 30:12. Galingą dėjimą atlikusiam R. Javtokui kamuolį užmetė T. Dimša, erdvės gavęs snaiperiškus sugebėjimus demonstravo A. Milaknis (35:18). Visgi, „Juventus“ žaidime buvo pastebimi atsigavimo ženklai, tad minutės pertraukėlės į tai reaguodamas prašė Gintaras Krapikas – 35:24. Po jos kauniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir susigrąžino turėtą pranašumą: iš vidutinio nuotolio sėkmingai atakavo J. Andersonas, tritaškiu baudė T. Dimša, aštriais prasiveržimais penkioliktąjį savo tašką surinko J. Andersonas bei ilsėtis šeimininkai išėjo turėdami solidų atotrūkį – 45:27.

Vos tik prasidėjus trečiajam kėliniui savo taškų kraitį prasiveržimu atsidarė Vaidas Kariniauskas, baudų metimus sumetė komandos kapitonas – 49:28. Už pernelyg emocingą reakciją techninę pražangą užsidirbo „Žalgirio“ komanda ir uteniškiai deficitą mažino nuo baudų metimų linijos (49:33). Kiek užsitęsusią kauniečių tylą dvitaškiu su pražanga nutraukė Vytenis Lipkevičius, tritaškį smeigė Vaidas Kariniauskas, o rekordinį pranašumą žalgiriečiams sukūrė savo paties netaiklų metimą taisęs R. Javtokas – 57:33. Varžovai nusprendė anksčiau laiko ginklų nesudėti bei efektingu žaidimu tirpdė deficitą (59:44). Pastebimai žaidęs S.-S. Vene išprovokavo pražangą (61:44), tačiau ketvirtį keturiais taškais užbaigė svečiai – 61:48.

Ketvirtą kėlinį taikliu metimu iš dviejų taškų zonos pradėjo Edgaras Stanionis, kuris leido uteniškiams sumažinti savo deficitą iki 61:50. Netrukus L. Lekavičius atsakė dviem taškais su pražanga, du kartus sėkmingai į krepšį metė ir D. Songaila, o „Žalgiris“ vėl galėjo kiek lengviau atsikvėpti (67:50). Įpusėjus ketvirčiui aikštelės šeimininkai toliau išlaikė saugią distanciją nuo varžovų (71:55). Per likusį laiką „Juventus“ ekipai sukurti stebuklo nepavyko ir aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė užtikrintą „Žalgirio“ pergalę – 76:62.