Likus žaisti tris sekundes pergalingą tritaškį metimą pataikė Juanas Palaciosas.

„Lietuvos rytas“ dvikovą pradėjo tokiu startiniu penketu: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Darius Songaila ir Juanas Palaciosas.

Susitikimą spurtu 9:2 pradėjo aikštės šeimininkai, o visus „Lietuvos ryto“ taškus vienintelis pelnė G. Orelikas. Vėliau krepšys puolime atsirišo ir svečiams, kurie laimėję atkarpą 10:0 perėmė iniciatyvą ir pirmą kartą išsiveržė į priekį (12:9). Netrukus vilniečiai pasivijo varžovus, tačiau „Kalev“ krepšininkams pavykdavo rasti skylių varžovų gynyboje. Kėlinio pabaigoje Estijos čempionai buvo pabėgę į priekį 23:18, tačiau Stepono Babrausko tritaškis aidint sirenai sumažino „Lietuvos ryto“ atsilikimą – 21:23.

Antrojo ketvirčio pradžioje vilniečiai trumpam buvo išsiveržę į priekį, tačiau puolime sėkmingai atrodę Talino krepšininkai kurį laiką pirmavo trapiu skirtumu (30:28). Kelias sėkmingas atkarpas surengęs „Lietuvos rytas“ po ilgesnės pertraukos susigrąžino pranašumą (36:34). Artėjant kėlinio pabaigai po tritaškį pataikę M. Gecevičius ir G. Orelikas dar labiau padidino atotrūkį (44:37). Nors „Kalev“ krepšininkams pavyko priartėti (42:46), M. Gecevičiaus tritaškis su sirena leido „Lietuvos rytui“ į didžiąją pertrauką išeiti pirmaujant 49:42.

Trečiajame kėlinyje į aikštę sugrįžęs „Lietuvos rytas“ žaidė blankiai – atkarpą 3:12 pralaimėję A. Petrovičiaus auklėtiniai prarado mačo kontrolę ir leido „Kalev“ ekipai išsiveržti į priekį (52:54). Galiausiai vilniečiai persvėrė rezultatą savo pusėn, tačiau jiems niekaip nesisekė stabdyti Talino klubo puolėjo Vlado-Sorino Moldoveanu, po kurio eilinio metimo rezultatas tapo lygus (56:56). Vėliau rezultatas lyg svarstyklės svyravo tai į vienos, tai į kitos komandos pusę (62:60). Kėlinio pabaigoje svečiai pataikė iš toli, tačiau vėl, kaip įprasta, „Lietuvos rytas“ ketvirtį baigė taikliu tritaškiu – 65:63.

Ketvirtojo kėlinio pradžia nebuvo rezultatyvi – sužaidus 2 minutes vilniečiai pirmavo 69:63. Vėliau estai į tai atsakė spurtu 8:1 ir persvėrė rezultatą (71:70). 5 taškus peiliui pelnė Zabianas Dowdellas, tačiau netrukus „Kalev“ vėl susigrąžino pranašumą (76:73). Svečiai atkakliai priešinosi, tuo tarpu „Lietuvos rytui“ ne visada pavykdavo įveikti varžovų gynybą (80:81). Likus kiek daugiau nei minutei po V.Moldoveanu tritaškio Talino komanda pirmavo 84:82. Po priverstinės A.Petrovičiaus minutės pertraukėlės vilniečiai nesugebėjo surengti atakos, tačiau kitoje atakoje pavyko apsiginti nuo varžovų antpuolio.

Vėliau iš trečio karto likus 10 sekundžių galiausiai pavyko J. Palaciosui dvitaškiu iš po krepšio išlyginti rezultatą (84:84). Per kiek mažiau nei sekundę M. Gecevičius pražanga sustabdė Curtisą Millage‘ą, kuris vienu baudos metimu persvėrė rezultatą svečių naudai (85:84). Lemiamoje atakoje didvyriu tapo J. Palaciosas, kuris tritaškiu likus 3,2 sekundės išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį, o per likusį laiką svečiams pataikyti nepavyko - 87:85.

Antrą vietą A grupėje ir tiesioginį bilietą į lygos ketvirtfinalį vilniečiai užsitikrino praėjusią savaitę, kai įveikė Krasnojarsko „Jenisej“ komandą.

Pirmas šių komandų rungtynes Estijoje „Lietuvos rytas“ laimėjo rezultatu 76:68.

Lietuvos vicečempionai reguliariajame sezone iškovojo 13 pergalių, patyrė 5 nesėkmes. „Kalev/Cramo“ klubas su 2 pergalėmis ir 16 pralaimėjimų A grupėje liko paskutinis.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Talino „Kalev/Cramo“ - 87:85 (21:23, 28:19, 16:21, 22:22)

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 16 (4/4 dvit.), Juanas Palaciosas 14 (9 atk. kam.), Stevanas Jelovacas 13, Zabianas Dowdellas 11, Martynas Gecevičius ir Tautvydas Lydeka - po 9, Renaldas Seibutis 8, Darius Songaila 4, Steponas Babrauskas 3;

„Kalev/Cramo“: Vladas-Sorinas Moldoveanu 26, Curtisas Millage‘as 19, Frankas Elegaras 16 (13 atk. kam.).

Kitose A grupės sekmadienio rungtynėse Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ 97:94 nugalėjo Krasnojarsko „Jenisej“ komandą.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

10.Talino „Kalev“ (Estija)1821611,1

Tryliktą nesėkmę aštuonioliktosiose rungtynėse patyrė ir aštuntoje B grupės vietoje liko Klaipėdos „Neptūnas“, savo aikštėje 64:87 (7:19, 20:24, 24:23, 13:21) pralaimėjęs antroje vietoje esnačiam Maskvos CSKA (16/2) klubui.

15 taškų į svečių krepšį įmetė Valdas Vasylius, 12 – Marius Runkauskas, 11 – Edgaras Ulanovas.

Nugalėtojams Aleksandras Kaunas pelnė 17 taškų, Nenadas Krstičius – 16.

B grupėje su pirmauja septynioliktą pergalę iš eilės iškovoję ir jau anksčiau vietą ketvirtfinalyje užsitikrinę Rimo Kurtinaičio treniruojami Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) krepšininkai, svečiuose 81:59 (20:14, 13:16, 26:16, 22:13) nugalėję trečiojoje pozicijoje esantį Liubercų „Triumf“ (11/7) penketuką.

Kitose B grupės sekmadienio rungtynėse Mariupolio „Azovmaš“ namuose rezultatu 72:84 pralaimėjo Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ krepšininkams.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

8. Klaipėdos „Neptūnas“1851327,8
9. Minsko „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija)1741323,5
10.Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina)1741323,5

Pirmą ir antrą vietas grupėse užėmusios komandos iš karto pateks į ketvirtfinalį, o trečią-šeštą vietas grupėse užėmusios ekipos atkrintamąsias varžybas pradės nuo aštuntfinalio etapo.