RS-280 klasės „Asus Match Race“ antrame etape teko spręsti keturių jachtų lygiąsias

Nors pirmą vietą RS-280 jachtų klasės „Asus Match Race“ antrame etape be konkurencijos užėmė visas dvikovas laimėjusi ir 16 taškų surinkusi jachtos „Raganosis“ (kapitonas Saulius Pajarskas) įgula, sprendimą dėl antros – penktos vietos laimėtojų teko priimti jau krante sprendžiant tarp keturių jachtų susidariusią lygybę.
"RS Match race" jachtų lenktynės
© Organizatorių nuotr.

Jachtų „Bora Bora“ (kpt. Gediminas Sirvidas), „Hornas“ (kpt. Šarūnas Abraitis), „Barta“ (kpt. Simonas Steponavičius) ir „Presto“ (kpt. Gintaras Kažemėkaitis) įgulos po savaitgalį Kauno mariose įvykusių lenktynių surinko po 13 taškų ir dalinosi 2-5 vietas.

„Toks keturių jachtų lygiųjų atvejis rodo, jog beveik pusė visų dalyvaujančių įgulų yra panašaus sportinio pasirengimo ir konkurencingumo. Būtent šios sąlygos ir daro „Match Race“ tipo varžybas įtemptas ir įdomias ne tik dalyviams, bet ir žiūrovams“,- teigė vyriausiasis varžybų teisėjas Rolandas Žentelis.

Vadovaujantis taisyklėmis, jachtai „Bora Bora“ buvo skirta antra vieta, nes ji turėjo daugiau taškų tarpusavio dvikovose tarp lygų rezultatą surinkusių dalyvių. Lygiosios tarp „Bartos“ ir „Horno“ įgulų buvo išspręstos remiantis tuo, kad tarpusavio dvikovoje antrame etape jachtos „Hornas“ įgula laimėjo prieš „Bartos“ įgulą, todėl jai buvo skirta trečia vieta. Jachtos „Presto“ įgulai, vadovaujantis taisyklėmis, buvo skirta penkta vieta.

Pasak R. Žentelio, sportinė intriga šiose varžybose nedingsta iki pat pabaigos, nes pirmuose dviejuose etapuose surinkti taškai buvo reikšmingi tik tam, kad būtų nustatytos „Asus Match Race“ finalo etapo lenktynių dvikovų poros. Šis finalas vyks rugsėjo 23-24 dienomis pagal „minuso principą“, kur įgulų dvikovos vyks iki dviejų pergalių.

„Match Race“ tipo varžybos pasižymi trumpomis distancijomis ir ant vandens vykstančia artima ir įtempta jachtų dvikova, kai įgulos siekia išprovokuoti priešininką pažeisti taisykles. Kova šiose varžybose prasideda dar prieš startą, o geras startas turi kone lemiamą įtaką dvikovos rezultatui. Tai itin didelio įgulos profesionalumo reikalaujančios varžybos. Už pergalę dvikovoje šiose varžybose skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas.

„Asus Match Race“ rezultatai po II etapų:

1. „Raganosis“ (kpt. S. Pajarskas) – 31 taškas;
2. „Hornas“ (kpt. Š. Abraitis) – 27;
3. „Bora Bora“ (kpt. G. Sirvidas) – 26;
4. „Barta“ (kpt. S. Steponavičius) – 26;
5. „Presto“ (kpt. G. Kažemėkaitis) – 25;
6. „Zig Zag“ (kpt. A. Mieliauskas) – 25;
7. „Verdenė Plius“ (kpt. G. Lukoševičius) – 21;
8. „Levante“ (kpt. M. Kavaliauskas) – 9;
9. „Alfeta“ (kpt. R. Sakalauskas) – 8.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kitos sporto šakos

Trys intrigos prieš artėjantį Lietuvos triatlono taurės etapą Jonavoje

Šį šeštadienį, liepos 22-ąją Jonava antrą kartą pulsuos triatlono ritmu. Vidurio Lietuvos mieste vyks trečiasis Lietuvos triatlono taurės etapas, kuriame šalies triatlono bendruomenė stos prie starto linijos įveikti tris skirtingas distancijas. Varžybas tiesiogiai nuo 8:55 val. transliuos DELFI TV.

MTB dviračių maratonų taurės varžybos atkeliauja į Aukštaitijos sostinę (3)

Liepos 23-ią dieną greta Panevėžio esančiame Pajuosčio aerodrome daugiau nei 1000 dviračių sporto mėgėjų susirinks į trečią 2017 metų „MTB dviračių maratonų taurės“ etapą. Tai savotiškas sezono ekvatorius, kuris gali sustiprinti lyderių pozicijas arba suteikti vilčių tiems, kam pirmieji startai klostėsi ne taip sėkmingai. Visi be išimties šio tradicinio renginio dalyviai tikisi smagios kovos ir kokybiško renginio.

Bėgikas R. Ickys Europos jaunimo čempionate pateko į pusfinalį

Lietuvos atstovas Rokas Ickys pateko į Grosete (Italija) vykstančio Europos jaunimo (iki 20-ies metų) lengvosios atletikos čempionato vaikinų 110 metrų barjerinio bėgimo pusfinalį.

Niūri prognozė: specialistas nebemato R. Meilutytės pasaulio čempionato finale (25)

Savaitgalį prasidėsiančiame pasaulio plaukimo čempionate Rūtai Meilutytei kils daugybė iššūkių, kuriuos reikia įveikti norint iškovoti medalį. Geriausia Lietuvos plaukikė susiduria tiek su plaukimo technikos, tiek su psichologinėmis problemomis.

Puikiai F2 pasaulio vandens formulių čempionate startavusiam Lietuvos atstovui – naujas iššūkis (1)

Geriausias Lietuvos F2 vandens formulių lenktynininkas Edgaras Riabko ketvirtadienį išvyko į Belgiją. Antverpene artėjantį savaitgalį vyks antrasis UIM F2 pasaulio čempionato etapas.