Rūta Meilutytė plaukė 100 metrų laisvu stiliumi, o 100 metrų krūtine rungtyje nestartavo, Beatričė Kanapienytė dalyvavo 200 metrų peteliške rungtyje, Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas kovojo 50 metrų krūtine rungtyje, Danas Rapšys plaukė 200 metrų kompleksiniu stiliumi, o Deividas Margevičius dalyvavo 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje.

R. Meilutytė 100 metrų laisvu stiliumi atrankoje antradienį distanciją įveikė per 58,46 sek., užėmė bendrą 26-ą vietą ir vėl nepateko į finalą.

Jai priklauso šios rungties Lietuvos rekordas (54,94 sek.), o greičiausiai šį sezoną kaunietė distanciją įveikė per 55,81 sek.

Moterų 100 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankos rezultatai:

1. Sarah Sjoestroem (Švedija) – 53,33 sek.;
2. Michelle Coleman (Švedija) – 54,50;
3. Evelin Verraszto (Vengrija) – 55,35;
---------------------
26. Rūta Meilutytė (Lietuva) – 58,46 sek.

Vėliau antradienį vykusioje savo „firminėje“ 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje R. Meilutytė jau nedalyvavo. Tuo kaunietei varžybos Stokholme baigėsi.

Moterų 100 metrų plaukimo krūtine atrankos rezultatai:

1. Sophie Hansson (Švedija) – 1:08,17;
2. Rikke Moeller Pedersen (Danija) – 1:08,26;
3. Jennie Johansson (Švedija) – 1:08,35.
------------------
Rūta Meilutytė (Lietuva) – nestartavo

R. Meilutytė yra šios rungties pasaulio rekordininkė (1:04,35).

20-metė R. Meilutytė praėjusį šeštadienį, sekmadienį ir pirmadienį Stokholme nepateko dar į keturių rungčių finalus (50 metrų laisvu stiliumi, 50 metrų krūtine, 200 metrų laisvų stiliumi ir 50 metrų peteliške).

21-erių metų D. Rapšys antradienį 200 metrų kompleksinio plaukimo atrankoje nuotolį įveikė per 2 min. 03,04 sek. pasiekė asmeninį rekordą, užėmė penktą vietą, pateko į finalą ir vakare kovos dėl ketvirto savo aukso medalio šiose varžybose.

Šios rungties Lietuvos rekordas yra 1.59,43.

Vyrų 200 metrų kompleksinio plaukimo atrankos rezultatai:

1. Philip Heintz (Vokietija) – 2:01,14;
2. David Verrasto (Vengrija) – 2:01,99;
3. Simon Sjoedin (Švedija) – 2:02,55;
4. Kevin Wedel (Vokietija) – 2:02,90;
5. Danas Rapšys (Lietuva) – 2:03,04.

Deividas Margevičius 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankoje finišavo trečiu rezultatu (23,11 sek.) ir lengvai pateko į finalą.
Šios rungties Lietuvos rekordas yra 21,71 sek., o D. Margevičiaus asmeninis geriausias pasiekimas yra 0,5 sek. greitesnis (23,06).

Vyrų 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankos rezultatai:

1. Christoffer Carlsen (Švedija) – 22,96 sek.;
2. Jevgen Čurkin (Baltarusija) – 23,08;
3. Deividas Margevičius (Lietuva) – 23,11.

50 metrų plaukimo krūtine atrankoje dalyvavo du Lietuvos rinktinės nariai. G. Titenis nuotolį įveikė per 27,57 sek., užėmė trečią vietą ir pateko į finalą. O štai nuo A. Šidlausko sėkmė nusisuko. Mūsiškis distancijoje sugaišo 28,32 sek., užėmė bendrą devintą vietą ir atsidūrė per žingsnį nuo finalo. A. Šidlauską nuo aštuntos vietos skyrė 0,31 sek.

Šios rungties Lietuvos rekordas priklauso G. Titeniui (27,20 sek.).

9. Andrius Šidlauskas (Lietuva)– 28,32.

B. Kanapienytė dalyvavo 200 metrų plaukimo peteliške atrankos varžybose, užėmė 14-ą vietą (2:25,21) ir į finalą nepateko.

Moterų 200 metrų plaukimo peteliške rezultatai:

1. Franziska Hentke (Vokietija) – 2:08,94;
2. Martina van Berkel (Vokietija) – 2:11,96;
3. Katinka Hosszu (Vengrija) – 2:12,96;
------------------------
14. Beatričė Kanapienytė (Lietuva) – 2:25,21.

Finalai antradienį vyks nuo 17.30 val. Lietuvos laiku.

Lietuvos rinktinės nariai Stokholme iškovojo 4 aukso ir 1 sidabro medalį.

21-erių metų D. Rapšys pirmadienį tapo 100 metrų plaukimo nugara rungties nugalėtoju (54,57 sek.). Jis triumfavo šeštadienį 200 metrų plaukimo nugara rungties finale triumfavo (57,08 sek.) ir pasiekė ketvirtą sezono rezultatą pasaulyje. Sekmadienį D. Rapšys 200 metrų laisvu stiliumi plaukimo finale iškovojo ne tik aukso medalį, bet ir pagerino Lietuvos rekordą (1 min. 47,1 sek.).

Sekmadienį Giedrius Titenis 100 metrų krūtine finale nuotolį įveikė per 1.00,15 min. ir iškovojo pirmą vietą, o 200 metrų varžybose šeštadienį anykštėnas pasipuošė sidabro medaliu (2 min. 11,28 sek.).

Prizinis varžybų fondas yra 65 000 eurų. Kiekvienos rungties nugalėtojas gaus 600 eurų, antros vietos – 300, o trečios – 100. Absoliučiai geriausi sportininkai (vyrai ir moterys) pagal reitingo taškų lentelę gaus po 7 500 eurų, antros vietos laimėtojai – po 5 000, o trečios – po 2 500.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (337)