M. Džiaugys išsiuntė Švietimo, mokslo ir sporto ministrei Jurgitai Šiugždinienei ir Nacionalinės sporto agentūros direktoriui Mindaugui Špokui skirtą raštą, kuriuo pasidalino ir su žiniasklaida.

Jame informuojama, kad Lietuvos irklavimo federacija iš M. Džiaugio atima treniruotėms skirtą sportinį inventorių – valtį ir irklus. Taip pat nutraukiamas finansavimas, nors atletas turi tikslą atstovauti Lietuvai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, gauna valstybės stipendiją.

Lietuvos irklavimo federacija (LIF) išplatino pranešimą spaudai, kuriame atremia M. Džiaugio mestus kaltinimus kerštu.

LIF generalinis sekretorius S. Ritter primena, kad prašymas ir informacija sportininkui buvo išsiųsta vadovaujantis vasarį patvirtinta rinktinių formavimo atrankos sistema bei balandžio 29-30 d. Trakuose vykusios atrankos regatos rezultatais.

„Rinktinės sportininkai turi teisę naudotis LIF inventoriumi, tačiau sportininkui, nepakliuvusiam į rinktinės sąrašą, inventorius nepriklauso. Jis turi būti perduotas į rinktinę patekusiam sportininkui“, – tvarką priminė S. Ritter.

Atrankoje M. Džiaugys vienviečių pusfinalyje užėmė antrą vietą ir iškovojo teisę varžytis finale, tęsti atranką į kitas įgulas. Tai savo laiške ministrei pabrėžė pats sportininkas, išreiškęs ambicijas startuoti ir Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

„Ambicijos yra labai gerai. Džiaugiuosi, kad sportininkas jų turi, – sakė S. Ritter. – Tačiau faktas yra toks, kad tarp stipriausiųjų aštuonių sportininkų M. Džiaugio nebuvo. Jis dalyvavo pusfinalyje, bet finale dalyvauti atsisakė.

Nesulaukėme jokių pažymų apie jo sveikatos būklę. Tiesiog vienas iš rinktinės trenerių pasakė, kad M. Džiaugys finale nedalyvaus. Pagal oficialią tvarką, jei priežastys yra medicininės, turi būti užpildyta rinktinės gydytojo pasirašyta pažyma bei regatos vyriausiojo teisėjo pasirašyta pažyma. Šių pažymų mes nesulaukėme“.

M. Džiaugys išplatintame laiške dėstė, kad dviem valstybės stipendijas gaunantiems sportininkams – jam bei Dovydui Nemeravičiui – šį sezoną teko treniruotis atskirai nuo Lietuvos rinktinės. Pabrėžiama, kad sportininkai buvo palikti be trenerių ir medicininės priežiūros, į stovyklą keliavo nuosavu automobiliu, valtis veždami ant stogo ir miegodavo automobilyje.

„Jie nebuvo palikti likimo valiai. Tai buvo išankstinis susitarimas, pagal jų pateiktas sąlygas, – sakė S. Ritter. – Sportininkai norėjo treniruotis atskirai. LIF vykdomasis komitetas nusprendė padaryti išimtį ir leido jiems treniruotis atskirai nuo komandos, esant poreikiui organizuojant priemones, kurios gali būti reikalingos. Tai buvo aiškiai suformuluota. Susitarta buvo, kad tai negali viršyti vieno sportininko, kuris treniruojasi centralizuotai kartu su visa komanda, finansavimo dydžio“.

S. Ritter išsakė apmaudą, kad bendravimas vyksta viešojoje erdvėje.

„Nėra bandymų spręsti problemų ir apie jas diskutuoti federacijos viduje. Tai kiek neramina. Apie sportininkų lūkesčius ir norus sužinome iš žiniasklaidos. Nemanau, kad tai yra teisingas kelias. Esame linkę bendrauti ir spręsti visas problemas kartu“, – teigė LIF generalinis sekretorius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)