Abiturientas turi aiškiai išsikėlęs savo tikslus – stovėti ant pasaulio čempionato nugalėtojų pakylos bei pasiekti pasaulio rekordą.
Link šio taško D. Rapšys sparčiai artėja. Kūno kultūros ir sporto departamentas sausio pabaigoje paskelbė Lietuvos plaukimo federacijos meistriškumo rodiklius, kuriuose antroje vietoje, iš karto po R. Meilutytės, puikavosi D. Rapšys.

Danas Rapšys

Nors daugelį toks išsirikiavimas kiek nustebino, tačiau žinantiems, šio perspektyvaus jaunuolio įdėtas pastangas į darbą, rezultatas turėtų būti adekvatus.

Didelę pyrago dalį D. Rapšys atpjauna ir solidų indėlį į jo pergales įnešusiems savo tėvams, kurie būtent ir atvedė dar vaiką į baseiną.

„Jau nuo mažens pirmaudavau tarp savo amžiaus grupių. Kuomet atrodė, jog viskas klostosi labai lengvai, norėjosi išbandyti ir kitas sporto šakas. Tačiau tėvai sakė, kad apsistočiau ties vienu sportu bei bandyčiau kažką pasiekti rimtesnio. Tikrai esu dėkingas tėvams“, – apie pirmus žingsnius plaukime kalbėjo D. Rapšys.

Danas Rapšys

D. Rapšio trenerei Inai Paipelienei nereikia papildomai motyvuoti savo auklėtinio. Aiškaus tikslo išsikėlimas panevėžietį įpareigoja stengtis dirbti daug daugiau nei jo kolegos.

„Individualiame sporte tu dirbi tik tai sau. Visi plaukikai dirba sunkiai, bet stengiuosi dirbti dar sunkiau už juos, kadangi žinau, jog tai ateityje atsipirks, – užtikrintai kalbėjo devyniolikmetis. – Pasitikėjimo savimi man tikrai netrūksta. Mane labiausiai motyvuoja galimybė užaugus tapti pasaulio čempionu ir visiems parodyti, kad iš tokio miestelio kaip Panevėžys ar iš tokio baseino gali išaugti pasaulinio lygio sportininkas“.

D. Rapšys yra ne tik Lietuvos patriotas, bet ir Panevėžio. Šiam miestui jis jaučia pareigą atiduoti duoklę. Didelį „ačiū“ plaukikas taria savo Kazimiero Paltaroko gimnazijai, kuri jam sudaro puikias sąlygas sportuoti bei mokytis, tačiau didžiausi laurai atitenka trenerei I. Paipelienei.

„Jeigu ne mano mokykla, man tikrai būtų viskas daug sunkiau“, – dėkojo D. Rapšys. – Po egzaminų neabejotinai liksiu Lietuvoje, nes laukia ir olimpinės žaidynės, o su savo trenere aš nenoriu skirtis, todėl studijuosiu neakivaizdiniu, kad galėčiau kuo daugiau laiko praleisti su ja“.

D. Rapšys – daugkartinis Lietuvos, Baltijos valstybių čempionas, tarptautinis plaukimo meistras, o praėję 2013 metai jam buvo itin sėkmingi – Europos jaunimo čempionate Poznanėje jis iškovojo aukso (200 m nugara) ir sidabro medalius (100 m nugara).

Tuo tarpu pasaulio jaunimo čempionate Dubajuje susižėrė du sidabro medalius – plaukiant 100 m nugara bei 4x100 m MIX stiliaus estafetėje.

Natūralu, jog, taip sparčiai žygiuojant aukštyn, didžiausia baime tampa traumos.

„Nė vienas žmogus nepasieks nieko, jeigu neturės sveikatos. Gali turėti kiek nori pinigų, bet sveikata yra prioritetas numeris vienas. Todėl šiek tiek bijau sveikatos problemų, tačiau kiek galiu stengiuosi saugotis“, – mintimis dalinosi D. Rapšys.

Pabaigai D. Rapšys užsiminė apie savo hobį – laisvalaikį sportininkas leidžia žiūrėdamas filmus.

„Jeigu ne plaukimas, tikrai galėčiau būti kino kritikas, – juokiasi Danas. – Mano dauguma draugų net nebūna nuėję į filmą, kai aš jau jį būnu pažiūrėjęs, todėl dažnai klausinėja apie juos. Jau nuo mažens man patinka žiūrėti „Transformerius“. Taip pat rekomenduočiau pažiūrėti ir vieną geriausių visų laikų filmų „Pabėgimą iš Šoušenko“. Kalbant apie serialus, tai mano favoritas yra „Spartakas“. Tikrai rekomenduoju visiems vaikinams“.

Rugpjūčio 13-24 d., Berlyne vyksiančiame Europos čempionate D. Rapšys sieks savo pirmo „stambaus“ medalio suaugusiųjų tarpe.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)