100 metrų plaukimo laisvu stiliumi finale 19-metė R. Meilutytė distanciją įveikė per 55,81 sek. ir užtikrintai užėmė 1-ąją vietą. Antra finišavo 17-metė kaunietė Diana Jaruševičiūtė (58,27 sek.), trečia – 19-metė vilnietė Justina Dilkaitė (59,39 sek.).

Atrankos varžybose R. Meilutytė buvo trečia – ryte ji distanciją įveikė per 59,88 sek. Atrankoje Rūta nusileido ir D. Jaruševičiūtei (58,74 sek.), ir J. Dilkaitei (59,50) sek., tačiau finale plaukė daugiau nei 4 sek. greičiau nei ryte ir varžovėms nepaliko jokių šansų.

Šios rungties pasaulio rekordas priklauso australei Cate Campbell – 52,06 sek. Jis pasiektas 2016-ųjų liepą. R. Meilutytė yra šios rungties Lietuvos rekordininkė – 54,94 sek.

17.40 val. R. Meilutytė plaukė 100 metrų plaukimo krūtine finale, kur taip pat pagerino rytinį rezultatą ir finišavo pirma. Savo mėgstamą distanciją Rūta įveikė per 1 min. 07,47 sek. ir pasipuošė auksu. Antrąją vietą užėmė vilnietė Kotryna Teterevkova (1 min. 12,24 sek.), trečiąją – kaunietė Agnė Šeleikaitė (1 min. 12,40 sek.).

Atrankos varžybose R. Meilutytė taip pat finišavo pirma – distanciją įveikė per 1 min. 08,16 sek.

R. Meilutytei priklauso šios rungties pasaulio rekordas – 1 min. 04,35 sek., pasiektas 2013-aisiais Barselonoje.

Primename, kad ketvirtadienį R. Meilutytė aukso medalius iškovojo 50 m krūtine ir 50 m laisvuoju stiliumi plaukimo distancijose.

Penktadienį niekas neprilygo Deividui Margevičiui, kuris savo artimiausią varžovą 50 m laisvuoju stiliumi distancijoje aplenkė daugiau nei puse sekundės – 23,06 sek., tuo tarpu sidabrą iškovojusį Darijų Astrauską (23,58 sek.) ir trečioje vietoje likusį Deividą Grigelionį (23,59 sek.) skyrė vos 1 šimtoji sekundės.

Nenusivylė tie, kas laukė atkaklios kovos 200 m kompleksiniame plaukime. Įvairių jaunimo amžiaus grupių šios rungties rekordininkas P.Strazdas (2.08,96 sek.) buvo priverstas pripažinti Andriaus Šidlausko pranašumą (2.08,43 sek.). Erikas Kapočius tenkinosi bronzos medaliu – 2.09,37 sek.

Atsiimti aukso medalio penktadienį ant apdovanojimų pakylos A.Šidlauskas lipo ir dar kartą. Jis nugalėjo 50 m plaukimo krūtine rungtyje.

Kitose rungtyse išsiskyrė Aleksejus Lichko (200 m peteliške – 2.05,99 sek.), Ema Balčiūtė (800 m l. stiliumi – 9.28,23 sek.), Beatričė Kanapienytė (50 m peteliške – 28,30 sek.) ir Erika Martišiūtė (200 m nugara – 2.27.01 sek.).

4 x 100 m kompleksinio plaukimo estafetėse triumfavo Vilniaus miesto sporto centro pirmoji vyrų (3.52,25 sek.) ir Kauno plaukimo mokyklos pirmoji moterų (4.22,42 sek.) komandos.

Paskutinę varžybų dieną, šeštadienį, bus kovojama dėl paskutinių 12 medalių komplektų.

Varžybose dalyvauja rekordinis dalyvių skaičius – 297 plaukikai. R. Meilutytė šeštadienį varžysis dar keturiose rungtyse.

Gausiame varžybų dalyvių būryje galima išvysti visus geriausius šiuo metu Lietuvoje besitreniruojančius plaukikus – R. Meilutytę, Daną Rapšį, Andrių Šidlauską, Deividą Margevičių, Povilą Strazdą ir kitus gabius jaunus sportininkus.

Varžybos įtrauktos į 2017 metų pasaulio čempionato kvalifikacinių varžybų sąrašą. Jose taip pat galima vykdyti normatyvus į visas svarbiausias šio sezono varžybas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (39)