Lotus“ komandos inžinierių išradimas gali tapti didžiausia šių metų F-1 technikos naujove

 (2)
Naujas „Lotus“ komandos, pernai dar vadintos „Renault“, inžinierių išradimas gali tapti didžiausia šių metų „Formulės-1“ technikos naujove, tvirtina sporto ekspertas Giorgio Piola. Specialisto teigimu, pernai nesėkmingai su į priekį nukreiptais išmetamaisiais vamzdžiais eksperimentavusi ekipa savo 2012 metų automobiliuose ketina sumontuoti prošvaisos balansavimo sistemą.
F-1 automobilių lenktynės
F-1 automobilių lenktynės
© LaPresse/Scanpix

Ja bu išlaikomas tinkamas automobilio priekio aukštis stabdant ir greitėjant, taip užtikrinant idealų sparno veikimo efektyvumą bei dar labiau sumažinant atstumas nuo dugno iki kelio dangos.

Sistema, kaip rašo kitas „Formulės-1“ apžvalgininkas Jamesas Allenas, pagrįsta hidraulika ir nėra automatinė – ją stabdymo ir greitėjimo metu turi įjungti pats lenktynininkas. Naujovę „Lotus“, G. Piolos teigimu, išmėgino dar lapkritį vykusių jaunųjų lenktynininkų bandymų metu.

Įtaiso poveikis iš dalies panašus į, kaip įtariama, lanksčius „Red Bull“ ir „Ferrari“ ekipų automobilių priekinius sparnus, tiesiosiose beveik prisispaudžiančius prie kelio paviršiaus, tačiau stabdant grįžtančius į įprastą padėtį.

Naujovė taip pat šiek tiek primena 2005–2006 metų šios komandos pergales „Formulės-1“ čempionatuose, kaip manoma, lėmusią masės amortizatorių sistemą.

Pabrėžiama, kad dėl šiame sezone įsigaliosiančių naujovių – uždraudus galinio difuzoriaus apipūtimą išmetamosiomis dujomis bei sumažinus nosies aukštį – automobilio priekinės dalies veikimo efektyvumas bus kaip niekada svarbus.

Galima pridurti, kad kelia abejonių, ar įtaisas atitinka taisyklėms – jis gali būti palaikytas uždraustu judančiu aerodinamikos elementu. Taigi, sezonas gali vėl prasidėti vienų komandų grasinimais užprotestuoti kitų technikos naujoves.

F-1.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

F-1

„Formulės 1“ lenktynininkai Meksikoje mokėsi pūsti trimitą

Sekmadienį, spalio 30 dieną, Meksikoje vyks „Grand Prix“ lenktynės. „Formulės 1“ lenktynininkai Kimi Raikkonenas ir Sebastianas Vettelis ta proga neseniai turėjo progą susipažinti su mariačių darbo specifika ir mokėsi pūsti trimitą.

F. Massa: teisėjų tarpe F. Alonso turi gerų draugų (1)

„Williams“ pilotas Felipe Massa toliau reiškia nepasitenkinimą dėl Fernando Alonso. Abu sportininkai kovodami dėl pozicijos JAV GP lenktynių metu neišvengė kontakto. Bet nei vienas iš jų nebuvo nubaustas. Būtent dėl to „Williams“ pilotas yra nepatenkintas iki šiol.

J. Villeneuve'o kritika rusui: D. Kviatas nenusipelnė vietos „Toro Rosso“ komandoje (5)

F-1 čempionas Jacquesas Villeneuve‘as mano, kad Daniilas Kviatas nenusipelnė dar vienerius metus atstovauti „Toro Rosso“ ekipai.

N. Rosbergui iškovoti titulą gali sutrukdyti tik didelė nesėkmė (1)

„Red Bull“ ekipos vadovas Christianas Horneris mano, kad čempionate pirmaujančiam Nico Rosbergui iškovoti pirmąjį F-1 čempiono titulą gali sutrukdyti tik didelė nesėkmė.

L. Hamiltonas nerimavo dėl technikos patikimumo

Pergalę JAV iškovojęs ir kovą dėl nugalėtojo titulo tęsiantis Lewisas Hamiltonas prisipažino, kad visų lenkytnių metu jis nerimavo dėl technikos patikimumo.