Lotus“ komandos inžinierių išradimas gali tapti didžiausia šių metų F-1 technikos naujove

 (2)
Naujas „Lotus“ komandos, pernai dar vadintos „Renault“, inžinierių išradimas gali tapti didžiausia šių metų „Formulės-1“ technikos naujove, tvirtina sporto ekspertas Giorgio Piola. Specialisto teigimu, pernai nesėkmingai su į priekį nukreiptais išmetamaisiais vamzdžiais eksperimentavusi ekipa savo 2012 metų automobiliuose ketina sumontuoti prošvaisos balansavimo sistemą.
F-1 automobilių lenktynės
© LaPresse/Scanpix

Ja bu išlaikomas tinkamas automobilio priekio aukštis stabdant ir greitėjant, taip užtikrinant idealų sparno veikimo efektyvumą bei dar labiau sumažinant atstumas nuo dugno iki kelio dangos.

Sistema, kaip rašo kitas „Formulės-1“ apžvalgininkas Jamesas Allenas, pagrįsta hidraulika ir nėra automatinė – ją stabdymo ir greitėjimo metu turi įjungti pats lenktynininkas. Naujovę „Lotus“, G. Piolos teigimu, išmėgino dar lapkritį vykusių jaunųjų lenktynininkų bandymų metu.

Įtaiso poveikis iš dalies panašus į, kaip įtariama, lanksčius „Red Bull“ ir „Ferrari“ ekipų automobilių priekinius sparnus, tiesiosiose beveik prisispaudžiančius prie kelio paviršiaus, tačiau stabdant grįžtančius į įprastą padėtį.

Naujovė taip pat šiek tiek primena 2005–2006 metų šios komandos pergales „Formulės-1“ čempionatuose, kaip manoma, lėmusią masės amortizatorių sistemą.

Pabrėžiama, kad dėl šiame sezone įsigaliosiančių naujovių – uždraudus galinio difuzoriaus apipūtimą išmetamosiomis dujomis bei sumažinus nosies aukštį – automobilio priekinės dalies veikimo efektyvumas bus kaip niekada svarbus.

Galima pridurti, kad kelia abejonių, ar įtaisas atitinka taisyklėms – jis gali būti palaikytas uždraustu judančiu aerodinamikos elementu. Taigi, sezonas gali vėl prasidėti vienų komandų grasinimais užprotestuoti kitų technikos naujoves.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

F-1

F-1 „Williams“ komanda pateikė savo naujo automobilio FW40 techninius duomenis (3)

Formulės-1“ automobilių lenktynių pasaulio čempionato dalyvės „Williams“ komandos spaudos tarnyba paskelbė naujo automobilio FW40 technines charakteristikas.

„Pirelli“ į bandymus atveš 3500 padangų (2)

„Pirelli“ į ikisezoninius bandymus Barselonoje, kurie įvyks vasario 27 – kovo 2 d. ir kovo 7-10 dienomis, žada iš viso atvežti daugiau kaip 3500 padangų.

Prie „Sauber“ vairo P. Wehrleiną pirmuose F-1 bandymuose pakeis A. Giovinazzi „Manor“ technikai pasiruošę dirbti už dyką

„Sauber“ komanda oficialiai patvirtino, kad pirmuose F-1 bandymuose Barselonoje Pascalį Wehrleiną pakeis atsarginis „Ferrari“ pilotas Antonio Giovinazzi.

Fiorano trasoje išbandytas naujas „Ferrari“ automobilis

„Ferrari“ pilotai Fiorano (Italija) trasoje pirmą kartą išbandė naują komandos automobilį „Ferrari SF70H“.

Atskleisti naujo „McLaren MCL32“ techniniai duomenys (4)

„Formulės-1“ automobilių lenktynių komandos „McLaren“ spaudos tarnyba paskelbė savo naujo automobilio MCL32 techninius duomenis.