Lotus“ komandos inžinierių išradimas gali tapti didžiausia šių metų F-1 technikos naujove

 (2)
Naujas „Lotus“ komandos, pernai dar vadintos „Renault“, inžinierių išradimas gali tapti didžiausia šių metų „Formulės-1“ technikos naujove, tvirtina sporto ekspertas Giorgio Piola. Specialisto teigimu, pernai nesėkmingai su į priekį nukreiptais išmetamaisiais vamzdžiais eksperimentavusi ekipa savo 2012 metų automobiliuose ketina sumontuoti prošvaisos balansavimo sistemą.
F-1 automobilių lenktynės
© LaPresse/Scanpix

Ja bu išlaikomas tinkamas automobilio priekio aukštis stabdant ir greitėjant, taip užtikrinant idealų sparno veikimo efektyvumą bei dar labiau sumažinant atstumas nuo dugno iki kelio dangos.

Sistema, kaip rašo kitas „Formulės-1“ apžvalgininkas Jamesas Allenas, pagrįsta hidraulika ir nėra automatinė – ją stabdymo ir greitėjimo metu turi įjungti pats lenktynininkas. Naujovę „Lotus“, G. Piolos teigimu, išmėgino dar lapkritį vykusių jaunųjų lenktynininkų bandymų metu.

Įtaiso poveikis iš dalies panašus į, kaip įtariama, lanksčius „Red Bull“ ir „Ferrari“ ekipų automobilių priekinius sparnus, tiesiosiose beveik prisispaudžiančius prie kelio paviršiaus, tačiau stabdant grįžtančius į įprastą padėtį.

Naujovė taip pat šiek tiek primena 2005–2006 metų šios komandos pergales „Formulės-1“ čempionatuose, kaip manoma, lėmusią masės amortizatorių sistemą.

Pabrėžiama, kad dėl šiame sezone įsigaliosiančių naujovių – uždraudus galinio difuzoriaus apipūtimą išmetamosiomis dujomis bei sumažinus nosies aukštį – automobilio priekinės dalies veikimo efektyvumas bus kaip niekada svarbus.

Galima pridurti, kad kelia abejonių, ar įtaisas atitinka taisyklėms – jis gali būti palaikytas uždraustu judančiu aerodinamikos elementu. Taigi, sezonas gali vėl prasidėti vienų komandų grasinimais užprotestuoti kitų technikos naujoves.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

F-1

B. Ecclestone‘as: mane nušalino nuo vadovo pareigų ir tai yra oficialu (2)

Bernie Ecclestone‘as vokiečių leidiniui „Auto Motor und Sport“ atskleidė, kad jis buvo nušalintas nuo „Formulės-1“ vadovo pareigų, o jį pakeis Chase‘as Carey. Manoma, kad artimiausiomis dienomis į naują postą bus paskirtas ir F-1 pasaulyje gerai žinomas Rossas Brawnas.

Derybos dėl „Manor“ vyksta, bet komandai skubiai reikia pinigų

Bankroto agentūros „FRP Advisory“ atstovai, kurie atlieka „Manor“ komandos administravimą, patvirtino, kad derybos su potencialiais investuotojais yra tęsiamos. Taip pat agentūra patvirtino, kad „Manor“ artimiausi metu verkiant reikia pinigų.

N. Rosbergas: visos komandos kuria naujus bolidus – įdomu, kuris bus greičiausias

Karjerą „Formulėje-1“ baigęs Nico Rosbergas teigia, kad naujasis „Mercedes“ bolidas bus revoliucija. Prieš tapdamas čempionu ir baigdamas karjerą F-1, vokietis spėjo susipažinti su 2017 m. „Sidabrinių strėlių“ automobiliu. Bet pastarojo išvaizda nesugundė sportininko likti sporte dar bent vienam sezonui.

N. Rosbergą „Mercedes“ komandoje pakeis suomis iš pensijos grįžta F. Massa (5)

Lewisas Hamiltonas turi naują komandos draugą – „Mercedes“ gretas oficialiai papildė Valtteri Bottas. 27-erių metų suomis šiuo metu geriausioje F-1 ekipoje užims karjerą baigti nusprendusio čempiono Nico Rosbergo vietą.

J. Villeneuve‘as: dabartinė F-1 pilotų karta nežino kas yra pagarba

1997 metų F-1 čempionas Jacquesas Villeneuve‘as yra įsitikinęs, kad „Formulėje-1“ lenktyniaujantys pilotai stokoja pagarbos vienas kitam. Kanadietis mano, kad itin saugi aplinka ne tik padėjo sportininkams išvengti rimtų traumų, bet ir padarė neigiamą įtaką jų mąstysenai.