Lotus“ komandos inžinierių išradimas gali tapti didžiausia šių metų F-1 technikos naujove

 (2)
Naujas „Lotus“ komandos, pernai dar vadintos „Renault“, inžinierių išradimas gali tapti didžiausia šių metų „Formulės-1“ technikos naujove, tvirtina sporto ekspertas Giorgio Piola. Specialisto teigimu, pernai nesėkmingai su į priekį nukreiptais išmetamaisiais vamzdžiais eksperimentavusi ekipa savo 2012 metų automobiliuose ketina sumontuoti prošvaisos balansavimo sistemą.
F-1 automobilių lenktynės
F-1 automobilių lenktynės
© LaPresse/Scanpix

Ja bu išlaikomas tinkamas automobilio priekio aukštis stabdant ir greitėjant, taip užtikrinant idealų sparno veikimo efektyvumą bei dar labiau sumažinant atstumas nuo dugno iki kelio dangos.

Sistema, kaip rašo kitas „Formulės-1“ apžvalgininkas Jamesas Allenas, pagrįsta hidraulika ir nėra automatinė – ją stabdymo ir greitėjimo metu turi įjungti pats lenktynininkas. Naujovę „Lotus“, G. Piolos teigimu, išmėgino dar lapkritį vykusių jaunųjų lenktynininkų bandymų metu.

Įtaiso poveikis iš dalies panašus į, kaip įtariama, lanksčius „Red Bull“ ir „Ferrari“ ekipų automobilių priekinius sparnus, tiesiosiose beveik prisispaudžiančius prie kelio paviršiaus, tačiau stabdant grįžtančius į įprastą padėtį.

Naujovė taip pat šiek tiek primena 2005–2006 metų šios komandos pergales „Formulės-1“ čempionatuose, kaip manoma, lėmusią masės amortizatorių sistemą.

Pabrėžiama, kad dėl šiame sezone įsigaliosiančių naujovių – uždraudus galinio difuzoriaus apipūtimą išmetamosiomis dujomis bei sumažinus nosies aukštį – automobilio priekinės dalies veikimo efektyvumas bus kaip niekada svarbus.

Galima pridurti, kad kelia abejonių, ar įtaisas atitinka taisyklėms – jis gali būti palaikytas uždraustu judančiu aerodinamikos elementu. Taigi, sezonas gali vėl prasidėti vienų komandų grasinimais užprotestuoti kitų technikos naujoves.

F-1.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

F-1

L. Hamiltono atvirumo valandėlė: rasizmas mane sustiprino

F-1 čempiono titulą ginančio „Mercedes“ piloto Lewiso Hamiltono teigimu, mokyklos laikais jis ne kartą buvo susidūręs su rasistiniais pasisakymais. Tačiau tai jo nepalaužė. Priešingai, brito teigimu, tai jį sustiprino.

D. Ricciardo: kovą dėl čempiono titulo laimės N. Rosbergas (3)

„Red Bull“ pilotas Danielis Ricciardo mano, kad kovoje dėl šių metų F-1 čempiono titulo Nico Rosbergas įveiks komandos draugą Lewisą Hamiltoną. Australas lenktynininkų įskaitoje užima trečią vietą ir nuo čempionato lyderio atsilikdamas 94 taškais neturi beveik jokių šansų šiemet tapti nugalėtoju.

F-1 komandos sutarė bandymus rengti Barselonoje

„Formulės-1“ komandos sutarė tarpusavyje kitų metų pradžioje ikisezoninius F-1 bandymus rengti Barselonos trasoje (Ispanija).

Už melagingą informaciją apie M. Schumacherio sveikatą, vokiečių leidiniui gresia piniginė bauda (4)

Schumacherių šeima kreipėsi į Hamburgo teismą dėl melagingos informacijos, kurią dar pernai visuomenei pateikė vokiečių leidinys „Bunte“.

Iš M. Schumacherio stovyklos – jokių gerų žinių (17)

Michaelio Schumacherio advokatas Vokietijos teismui atskleidė, kad buvęs „Formulės-1“ pasaulio čempionas po traumos kalnuose negali vaikščioti. Felixas Dammas 47-erių savo kliento sveikatos būklę detaliau nupasakojo bylinėdamasis su vokiečių žurnalu „Bunte“, rašo BBC.