Alternatyvos Palangai: Lietuvos kurortai, kuriuose tikrai galima pailsėti

 (139)
Pagaliau sulaukus pelnytų atostogų (kad ir pačių trumpiausių), iškyla dilema – kur kokybiškai praleisti laiką, pailsėti ir įkrauti vidines baterijas, kurių labai prireiks niūriais rudens vakarais. Tie, kas pavargo nuo didelių žmonių sambūrių ir ilgų kelionių autostrada, ima žvalgytis arčiau ir dažniausiai pasimeta tarp dviejų pasirinkimų – Druskininkai ar Birštonas.
Du Lietuvos kurortai
© DELFI koliažas

Abiejų kurortų turizmo centrų vadovai sutiko išskirti stipriausias miestų savybes ir palengvinti poilsiautojų sprendimą.

Birštonas – lietuviškiausias kurortas?

Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė DELFI pasakojo, kad Birštoną jau nuo seno pamėgę lietuvių turistai, o ir, pasirodo, tikrai yra už ką.

Alternatyvos Palangai: Lietuvos kurortai, kuriuose tikrai galima pailsėti
© Organizatorių archyvas

„Birštono kurortas išlaiko tradicinio kurortinio gydymo koncepciją. Pirmiausiai, tai – aukščiausio lygio medicininis aptarnavimas sveikatingumo ir sveikatinimose įstaigose, ir kurorto infrastruktūra, supanti atvykstančius ilsėtis. Birštono savivaldybė labai daug dėmesio skiria investicijoms, verslo kūrimosi skatinimui, ir, be abejo, infrastruktūros gerinimui.

Birštonas įsikūręs išskirtiniame landšafte – Didžiųjų Nemuno kilpų apsuptyje – sukuriančiame išskirtinę kurorto aurą.

Birštonas nuo seno apdovanotas natūralios gamtos turtais: trykštančiais mineralinio vandens šaltiniais, gydomuoju purvu, švariu oru ir palankiu sveikatai klimatu. Kurortas didžiuojasi Europoje pripažintu ir vertinamu mineraliniu vandeniu, kurio sudėtyje yra daug bromo. Kurortas yra atradęs savo unikalumą – jame taikoma Kneipo filosofija, kuri apjungia penkis natūralaus sveikatinimo elementus: vaistažolių ir vandens terapiją, subalansuotą mitybą, judėjimą bei harmoniją.

Birštonas
Birštonas
© Organizatorių nuotr.

Kiekvienais metais kurorte atsiranda naujienos – nauji statiniai ar paslaugos, pvz. šiais metai buvo atidarytas „Eglės“ sanatorijos gydyklų korpusas su didžiausiu regione baseinų ir pirčių kompleksu, mineralinio vandens garinimo bokštas Centriniame parke, Kneipo sodas su mineralinio vandens procedūromis ir refleksoterapiniu taku, „Tulpės“ sanatorijos gyvenamasis korpusas „Baltoji vila“, kur rašytojas Balys Sruoga parašė knygą „Dievų miškas“.

Kaip ir pastebėjote, Birštonas įsikūręs lengvai pasiekiamoje vietoje, šalia yra pagrindinės tarptautinės magistralės, o ir vykstantiems iš didmiesčių patogu, nes atstumas nėra didelis, pvz. iki Vilniaus apie 90 km. Kalbant apie turistus, reikėtų paminėti, kad Birštonas – pats lietuviškiausias kurortas – net 80 proc. visų atvykstančių yra lietuviai. Džiugina ir augantys turistų srautai – pastaraisiais metais jų daugėjo net 40 proc. Smagu, kad turistai renkasi ilegsnio laikotarpio poilsį – nes tik panaudojus procedūrų ciklą galima tikėtis poveikio sveikatos stiprinimui. Pvz. viena klientė iš Vilniaus buvo atvykusi į Birštoną ambulatorinei reabilitacijai prie operaciją – ir ką jūs manot – operacijos neprireikė.

Birštonas
Birštonas
© Savivaldybės nuotr.

Kurorto valdžia itin daug dėmesio skiria infrastruktūrai, jos gerinimui. Birštonas – šeimų kurortas, todėl erdvės ya pritaikytos įvairaus amžiaus grupėms: vaikų žaidimų aikštelės, baseinai mažiesiems, suoleliai krantinėje ir parke nuteikia poilsiui, čia porelės ar tėvai su šeimomis leidžia laiką žiūrėdami į skulptūras ir Nemuno upės tėkmę. Daugumą reakreacinių erdvių turistai randa tarsi netyčia, tai ir mineralinio vandens garinimo statinys, Kneipo parkas su įvairios struktūros paviršiaus takeliais ir mineralinio vandens baseinėliais, dviračių takai, kurie tamsiu paros metu apšviečiami. Visi, mėgstantys ir aktyvias laisvalaikio pramogas, ir ramesnį poilsį, randa sau patinkančios veiklos Birštone. 

Reikėtų paminėti, kad ir kultūrinis turizmas Birštone yra itin išvystytas. Birštonas nuo seno garsėja aukšto lygio gyvos muzikos koncertais, festivaliais, vakarais po atviru dangum. Procedūros, infrastruktūra, kokybiškas laisvalaikis – visa tai apjungia harmoniją – jūsų istorijos harmoniją – kaip ir Birštono šūkyje“.

Druskininkai: paslaugos visus metus

Tuo metu Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimas Palionis teigė, kad Druskininkai – puikus sveikatingumo procedūrų ir laisvalaikio veiklų duetas.

„Galėčiau pasakyti n priežasčių, kodėl reikėtų rinktis Druskininkus. Kiekvienas Lietuvos kurortas turi savų stiprybių – nepakartojamų vietų, istorijų, ilgamečių tradicijų, siūlo tam tikro poilsio rūšis.

Alternatyvos Palangai: Lietuvos kurortai, kuriuose tikrai galima pailsėti
© M.Jovaišos nuotr.

Visgi drįsčiau pasakyti, kad Druskininkai yra geriausi dėl to, kad turime seniausią gydymo praktiką - daugiau nei 200 metų, kuriais galime didžiuotis ir kurie yra tam tikras draudimo garantas. Pavyzdžiui, kai čekai reklamuoja savo savo Karlovy Vary vandenį, jie sako, kad jis ne ką prastesnis nei Druskininkų. Dar daugiau, Druskininkai apdovanoti ne vienu medaliu, kuriuos juk ne patys sau įteikiame.

Druskininkuose padaryta apie 50 gręžinių, iš kurių beveik pusė veikia – galime teikti fantastines procedūras: nuo mažos mineralizacijos vandens gėrimui, iki didelės mineralizacijos vandens, naudojamo vonioms bei kitoms procedūroms.

Labai didžiuojamės ir gydomojo purvo panaudojimo įvairiems susirgimams. Tą turi ne visi kurortai. Galiausiai, Lietuvai gal tai nėra labai aktualu, tačiau šis faktas traukia užsienio turistus – 50 km spinduliu vien tik miškai, dominuoja spygliuočiai, tad oras yra grynas ir švarus. Dar daugiau, Druskininkų labai gera ir jonizacija. Visa tai yra kurortologinė šerdis, ant kurios pastatytas kurortas gyvuoja jau 200 metų. Juk ne be reikalo didieji sportininkai pasauliniams čempionatams ruošiasi pas mus.

Alternatyvos Palangai: Lietuvos kurortai, kuriuose tikrai galima pailsėti
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Prieš 15 metų jau įsitikinome, kad mūsų paslaugos yra labai geros. Tada iškilo klausimas – o ką veikti po procedūrų? Šiandien jau galime į jį atsakyti – laisvu metu keliaukite į vandens parką, slidinėjimo trasą, tarzanų parką, važiuokite dviračių takais, eikite pažaisti teniso ar golfo. Nežinau, kuris kurortas galėtų teikti dar daugiau papildomų paslaugų.

Mūsų kurorto talpumas yra 7500 vietų, plius privatus sektorius. Dauguma objektų yra po stogu, jie paskirstyti po visą teritoriją.

Tokio piko, kaip, pavyzdžiui, praėjusį savaitgalį buvo Palangoje, pas mus nebūna. Be to, Druskininkuose nebūna sezono – jei į pajūrį visi veržiasi tą savaitgalį, kai šviečia saulė, tai pas mus galima atvykti bet kuriuo metų laiku. Procedūros ir pramogos pasiekiamos ne tik savaitgalį ir ne tik vasarą.

Be to, kurorto pramogos ir veiklos pritaikytos visoms amžiaus grupėms“.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Sanatorijos

Siūlo būdą, kaip sutvirtinti santykius: atsigauna ir kūnas, ir siela

Orams pamažu vėstant ir dėl to mažėjant pramogų lauke vis dažniau google paieškoje bus vedami žodžiai „ką veikti savaitgalį“. Pasirodo, daugėja žmonių, kurie šėliones baruose, ilgas popietes restoranuose ir pasivaikščiojimus mieste rudenį keičia į poros dienų poilsį Lietuvos kurortuose.

Būtina žinoti tiems, kurie dirba naktimis (2)

Žmogaus organizmo poilsis ir savijauta priklauso nuo to, kiek valandų jis miegojo ir kiek skirtingų miego stadijų patyrė. Ne mažiau svarbu, kuriuo paros laiku jam pavyko tai padaryti.

Padės tiems, kurie miega ir valgo prastai (6)

Tiems, kurie skundžiasi blogu miegu, apetito stoka, nervingumu patartina išbandyti druskų kambarius. Jame žmogaus organizmas yra veikiamas druskos prisotintu oru, kuris gydo.

Pigus būdas sumažinti kosulį ir pagydyti depresiją (1)

Atėjus rudeniui ir atvėsus orams dažnas persišaldo ar pradeda skųstis kosuliu, sloga. Inhaliacijos – tai pigus būdas, galintis panaikinti kosulį, kvėpavimo takų ligas ar net depresiją.

Patvirtinta: užteršto oro kaina - žmonių gyvybės (14)

Turite laisvą minutę? Sprukite iš didmiesčio. Manoma, kad tai yra didžiausias ir detaliausias tokio tipo tyrimas Jungtinėse Valstijose - mokslininkai iš „NYU Langone“ medicinos centro patvirtino, kad mažytės kietos cheminės dalelės, kurias mes įkvepiame su oru, yra susijusios su padidėjusiu mirtingumu, rašo „The Science Daily“.