Mažiesiems klaipėdiečiams – daugiau vietų darželiuose

 (2)
Klaipėdos miesto savivaldybės taryba pritarė parengtam miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo tinklo pertvarkos planui, atveriančiam galimybes dar šiemet miesto darželiuose įrengti beveik puspenkto šimto naujų vietų.
© Reuters/Scanpix

Uostamiesčio politikai taip pat pritarė siūlymui nuo šių metų rugsėjo pirmosios dalį privačiuose Klaipėdos darželiuose už vaikų priežiūrą taikomo mokesčio kompensuoti Savivaldybės biudžeto lėšomis.
„Šiuo metu į Savivaldybės darželius Klaipėdoje nepatenka beveik 600 vaikų.

Atlikus išsamią miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo tinklo analizę paaiškėjo, kad turime vidinių rezervų dar šiemet eiles į darželius gerokai sumažinti, o kitąmet – šią problemą Klaipėdoje išspręsti visiškai, – sakė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas. – Tolesnis žingsnis – didinti ikimokyklinių įstaigų prieinamumą miesto šiaurėje, išsprendžiant naujo darželio šioje Klaipėdos dalyje statybų klausimą.“

Numatoma, kad uostamiesčio Savivaldybės valdomuose darželiuose vien šiemet bus papildomai įsteigta 20 darželinukų grupių. 4 naujos grupės turėtų būti įrengtos laisvose lopšelio-darželio „Žiogelis“ patalpose, 10 grupių kitoms ugdymo reikmėms naudojamose ikimokyklinio ugdymo įstaigų patalpose, 4 grupes – mokyklose-darželiuose, kurie palaipsniui bus reorganizuojami į darželius bei dar 2 grupes –lopšelyje-darželyje „Obelėlė“, iš kur numatoma iškelti vaikų laisvalaikio centro klubą „Žuvėdra“.

Skaičiuojama, kad taip miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose 2015-aisiais bus įkurtos 445 naujos vietos. Jų įsteigimui iš Savivaldybės biudžeto reikės skirti apie 445 tūkst. eurų. Tiesa, šiemet planuojama pradėti darželio „Puriena“ rekonstrukcijos darbus, tad realiai mažiesiems klaipėdiečiams nuo rugsėjo pirmosios numatoma pasiūlyti apie 300 naujų vietų Savivaldybės valdomuose darželiuose.

Nuo šių metų rugsėjo uostamiesčio Savivaldybė kompensuos ir 100 eurų nuo tėvų ar globėjų privačiam darželiui mokamo mėnesinio mokesčio, o kompensacija bus taikoma tiek nevalstybines švietimo įstaigas jau lankantiems, tiek ir į jas naujai priimtiems vaikams.

„Šiuo metu vieno vaiko priežiūrai Savivaldybės darželiuose iš miesto biudžeto per mėnesį taip pat vidutiniškai skiriama apie 100 eurų, tad nauja kompensavimo tvarka norima pasiekti socialinio teisingumo nevalstybines švietimo įstaigas lankantiems vaikams. Taip pat siekiama, kad kuo daugiau Klaipėdos tėvų finansiškai pajėgtų savo atžalų priežiūrą patikėti ne tik Savivaldybės, bet ir privatiems darželiams, o kartu būtų paskatinta ir nevalstybinių ikimokyklinių įstaigų plėtra mieste“, – sakė V. Grubliauskas.

Šiandien uostamiestyje oficialiai veikia 8 privačios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos, kurias lanko apie 250 mažųjų klaipėdiečių. Atlikus nevalstybinių darželių vadovų apklausą paaiškėjo, kad nuo šių metų rugsėjo pirmosios į mieste jau veikiančias privačias švietimo įstaigas papildomai dar galėtų būti priimta daugiau nei 100 vaikų.

Mėnesinis mokestis už vieno vaiko išlaikymą ir priežiūrą nevalstybinėse ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose šiuo metu siekia nuo 150 iki kiek daugiau nei 500 eurų, Savivaldybės darželiuose – 65 eurus.

Nauja kompensavimo tvarka numato, kad dalį lėšų už vaikų priežiūrą iš Savivaldybės biudžeto gausiančios privačios švietimo įstaigos privalės proporcingai, t. y. 100 eurų, sumažinti ir taikomą mėnesinį mokestį. Taip pat privatūs darželiai negalės keisti savo įkainių 1 mokslo metus. Kompensacijos bus teikiamos tik tiems privačius darželius lankantiems vaikams, kurių bent vieno iš tėvų ar globėjų deklaruota ir faktiška gyvenamoji vieta yra Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje.

Planuojama, kad naujos kompensavimo tvarkos įgyvendinimui šiemet iš miesto biudžeto reikės skirti apie 150 tūkst. eurų.

Uostamiesčio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas bendrai lanko beveik 8,8 tūkst. vaikų ir tai yra didžiausias skaičius per pastaruosius 10 metų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Miesto pulsas

Į Klaipėdą atplaukė suskystintų gamtinių dujų krovinys (35)

Į Klaipėdą sekmadienį atplaukė ketvirtasis komercinis suskystintų gamtinių dujų krovinys.

Klaipėdoje naikinamas mokestis už šunis ir kates (21)

Uostamiesčio politikai nutarė panaikinti daugiau nei 10 metų galiojusią rinkliavą už daugiabučiuose laikomus šunis ir kates. Tikimasi, kad šis sprendimas gyvūnų savininkus paskatins aktyviau ženklinti juos specialiomis mikroschemomis. Be to, nuo kitų metų toks gyvūnų ženklinimas bus privalomas.

Klaipėdietis guldo valstybę ant menčių (30)

Klaipėdos miesto apylinkės teisme pradėta nagrinėti civilinė byla, kurioje teisininkas Sergejus Juzikas pateikė ieškinį Lietuvos valstybei, kuri turėtų atsakyti už Klaipėdos prokuratūros bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) policijos pareigūnų klaidas.

Šildymo sezono pradžia Klaipėdoje: pigiau nei pernai (2)

Tradiciškai spalio viduryje Klaipėdoje prasideda šildymo sezonas. Centralizuotai šilumą miestui tiekiančios AB „Klaipėdos energija“ skaičiavimais, šiemet spalio mėnesį šilumos kaina uostamiestyje bus 8,1 procento mažesnė už 2013 metų spalio mėnesio kainą.

Svarsto: gal rytais neįsileisti gyvenančių ne Klaipėdoje (100)

Klaipėdos politikai sukruto - jei emigracija į užmiestį nesiliaus, kyla reali grėsmė prarasti didmiesčio statusą.