Kaip pasirinkti spalvas?

 (1)
Dažnai vienas kebliausių uždavinių naujakuriams būna... spalvų pasirinkimas. Kad šis darbas būtų lengvesnis, pasinaudokite svarbiausiu interjero dizainerio įrankiu – spalvų ratu. Štai keturios pagrindinės spalvų sistemos, sukurtos naudojantis spalvų ratu.
Interjeras
© Shutterstock nuotr.

Pirminės spalvos

Jeigu norite sukurti solidumo įspūdį, rinkitės pirmines spalvas – raudoną, mėlyną, geltoną. Tai yra pirminės spalvos, kurios negali būti sukurtos maišant kitus atspalvius. Šias spalvas galite naudoti poromis arba derinti visas tris; jos puikiai tinka kaimiškame, tradiciniame ar moderniame interjere.

Antrinės spalvos

Antrinės spalvos – žalia, oranžinė, violetinė – gaunamos maišant pirmines spalvas. Jas galima pašviesinti balta arba patamsinti juoda, norint išgauti didesnę įvairovę. Pirminės ir antrinės spalvos leidžia jums rinktis bet kokias tris spalvas, esančias vienodu atstumu spalvų rate.

Tretinės spalvos

Tai spalvos „tarpininkai“, gaunamos maišant pirminę ir artimiausią jai antrinę spalvą: melsvai žalia, gelsvai raudona, raudonai oranžinė, raudonai violetinė, mėlynai violetinė. Šios spalvas patalpai suteiks rafinuotesnį įvaizdį.

Spalvos ir nuotaika

Spalvų ratas kuriant interjerą - toli gražu ne viskas. Vertėtų pasidomėti, kokią nuotaiką gali sukurti pasirinktos spalvos. Vienos gali nuraminti, kitos - pakelti tonusą, padidinti apetitą ar netgi sužadinti agresiją. Spalvos gali būti aktyvios, pasyvios ir neutralios, tad kiekvienam kambariui surasite jums tinkamos nuotaikos spalvą. Svarbiausia – pasirinkti protingai.

Aktyvios spalvos

Aktyvios spalvos – geltona, oranžinė, raudona. Jos suteikia žvalumo ir įkvepia bendravimui. Pati intensyviausia - raudona spalva - suteikia mums adrenalino. Geltona skatina kūrybingumą, tad puikiai tinka namų biurui ar virtuvei.

Pasyvios spalvos

Vėsios spalvos – mėlyna, žalia, violetinė – atgaivins sielą ir nuramins. Jos idealiai tinka miegamajam, tačiau norint šiek tiek pašiltinti interjerą, jas galima derinti su šiltais kontrastingais akcentais.

Neutralios spalvos

Neutralios spalvos – ruda, smėlio, pilka, balta, rusvai pilka. Jos neturi nei aktyvinančių, nei raminančių savybių, tačiau puikiai tinka norint sujungti skirtingus kambarius bei spalvas. Jomis dažykite koridorių, prieškambarį, virtuvę ir vonią, tačiau nesigailėsite jas pasirinkę ir kambariams. Turėkite omenyje, kad šalia esantys tamsesni neutralūs tonai prislopins kitas spalvas, gaivi balta jas paryškins.

Kalba spalvos

Balta apvalo, įkvepia energijos, vienija; pagyvina kitas spalvas.

Juoda disciplinuoja, sustiprina, skatina nepriklausomybę.

Raudona įkvepia, stimuliuoja, skatina konkurenciją, simbolizuoja aistrą.

Mėlyna atpalaiduoja, atgaivina, atvėsina, ramina, veikia taikiai.

Žalia subalansuoja, normalizuoja, atgaivina, skatina jausmus.

Geltona linksmina, padidina energiją.

Rožinė ramina, skatina meilę ir švelnumą.

Oranžinė pralinksmina, skatina apetitą, pokalbį, labdaringumą.

Violetinė ramina, sudvasina, suteikia paslaptingumo, veikia intuiciją.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Gražūs namai

Langų dekoravimo būdai (27)

Sakoma, kad akys - sielos veidrodis, na, o langai - mūsų namų akys. Nuo to, kokie jie - blankūs, nuobodūs, ar ryškūs ir spindintys - priklauso mūsų bendras įspūdis apie namus. Be savo funkcinės reikšmės, langai taip pat yra nepamainomas dekoratyvinis elementas - tiek pastato fasade, tiek interjere.

Vaikų kambario interjero idėjos (8)

Ir vaikų psichologai, ir interjero dizaineriai sutinka, kad kuriant vaiko kambario interjerą būtina pasitarti su juo pačiu, nes juk būtent vaikas čia praleis didžiąją savo laiko dalį.

Kaip dažnai namie atliekate remontą? (18)

Buto remontas - atsakingas reikalas, kuriam reikia tinkamai pasiruošti: nuspręsti, ką būtent keisite, kiek tai pareikalaus investicijų, kiek laiko viskas užtruks ir kur gyvensite, jei nusprendėte atlikti kapitalinį remontą.

Butas Vilniuje: romantiško interjero idėja (66)

„Visuomet svajojau apie tokį nediduką šviesų ir jaukų būstą netoli Vilniaus centro. O viziją, koks bus jo interjeras, kūriau dar nuo studijų laikų, - pasitikdama mus 43 kv. m. bute pasakojo Gintarė. - Čia visi daiktai, kuriuos kadaise esu atradusi ir įsigijusi įvairiose interjero aksesuarų parduotuvėse, pagaliau atrado savo vietą".

Kaip iš kilimo išvalyti dėmes (4)

Jei dėmė nusprendžia atsirasti, ji būtinai pasirenka pačią matomiausią ir minkščiausią vietą, išvalyti kuriai prireikia nemažai pastangų... Štai keli patarimai, kaip pašalinti įvairias dėmes iš kilimo ar kiliminės dangos.