Kaip išsirinkti čiužinį?

 (11)
Čiužinio pirkimas yra labai asmeniškas dalykas, nes tik jūs žinote, koks čiužinys jums yra patogiausias. Kaip bebūtų, geras čiužinys yra puiki investicija į sveikatą, ypač jei žmogus kenčia nuo nugaros skausmų ar yra patyręs nugaros traumą.
Miegamasis
© Shutterstock nuotr.

Jei turite problemų su nugara, geriausia rinktis čiužinį, kuris nėra nei labai kietas, nei labai minkštas. Kitaip tariant, jis turėtų būti pakankamai minkštas, bet suteikti reikalingą atramą jūsų stuburui. Be to, daug kas priklauso nuo fiziologijos ir to, kaip žmogus suvokia komfortą. Nėra vieno čiužinio, kuris tiktų visiems.

Nugaros skausmus gali palengvinti specialūs miegojimui skirti čiužinukai, dedami ant spyruoklinių čiužinių.

Tiesa, prie kūno kontūrų prisitaikantys poliuretano čiužiniai patinka ne visiems; kai kurie nugaros skausmų varginami žmonės mieliau renkasi vandens lovas. Tretiems patinka ne visai horizontali lovos ir čiužinio padėtis, o dar kitiems patogiausia miegoti ant čiužinio, patiesto ant žemės.

Geriausias būdas nustatyti, ar čiužinys jums tinka, yra jį išbandyti. Jei įmanoma, apsilankykite parduotuvėje ir pagulėkite ant pasirinkto čiužinio 15-30 min. Tiek laiko turėtų užtekti, kad susidarytumėte nuomonę. Gulėkite tokia poza, kokia paprastai miegate.

Neskubėkite ir išbandykite kuo daugiau įvairių čiužinių. Gali būti, kad kartu su patogiu čiužiniu jums prisireiks ir lovos su reguliuojamu atlošu. Žmogui, kurį vargina rimtos nugaros problemos, reikia ne tik atitinkamo minkštumo/kietumo paviršiaus, bet ir tam tikros paviršiaus padėties. Skausmą gali palengvinti ir papildomos po galva ar kūnu dedamos pagalvės.

Kas kiek laiko reikia keisti čiužinį?

Čiužinį keisti reikia tuomet, kai ant jo nebepatogu miegoti. Naujo čiužinio pradėkite dairytis tuomet, kai:

Jums nepatogu gulėti, nubundate pavargęs, kamuojamas skausmų.

Čiužinys atrodo susidėvėjęs. Jis įdubęs arba gumbuotas, o kai gulatės, girdite lovos spyruokles.

Bandėte čiužinį apversti ir apsukti, bet jis vis tiek nepatogus.

Kenčiate nuo alergijų ir jau seniai miegate ant to paties čiužinio. Jei neturite specialios antialerginės patalynės, jus gali varginti dulkių erkutės. Per dešimt metų jų išmatos gali padvigubinti čiužinio svorį! Erkučių gali būti net švariausiose lovose. Pirmuoju žingsniu kovoje su šiais parazitais galėtų būti naujas švarus čiužinys.

Jums daugiau nei 40 metų ir jūs daugiau nei 10 metų miegate ant to paties paviršiaus. Bėgant metams kūnas tampa jautresnis spaudimui į tam tikrus taškus, dėl to žmogus dažnai vartosi ir negali normaliai išsimiegoti. Tai gali neigiamai veikti bendrą sveikatą.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Gražūs namai

Langų dekoravimo būdai (27)

Sakoma, kad akys - sielos veidrodis, na, o langai - mūsų namų akys. Nuo to, kokie jie - blankūs, nuobodūs, ar ryškūs ir spindintys - priklauso mūsų bendras įspūdis apie namus. Be savo funkcinės reikšmės, langai taip pat yra nepamainomas dekoratyvinis elementas - tiek pastato fasade, tiek interjere.

Vaikų kambario interjero idėjos (8)

Ir vaikų psichologai, ir interjero dizaineriai sutinka, kad kuriant vaiko kambario interjerą būtina pasitarti su juo pačiu, nes juk būtent vaikas čia praleis didžiąją savo laiko dalį.

Kaip dažnai namie atliekate remontą? (18)

Buto remontas - atsakingas reikalas, kuriam reikia tinkamai pasiruošti: nuspręsti, ką būtent keisite, kiek tai pareikalaus investicijų, kiek laiko viskas užtruks ir kur gyvensite, jei nusprendėte atlikti kapitalinį remontą.

Butas Vilniuje: romantiško interjero idėja (66)

„Visuomet svajojau apie tokį nediduką šviesų ir jaukų būstą netoli Vilniaus centro. O viziją, koks bus jo interjeras, kūriau dar nuo studijų laikų, - pasitikdama mus 43 kv. m. bute pasakojo Gintarė. - Čia visi daiktai, kuriuos kadaise esu atradusi ir įsigijusi įvairiose interjero aksesuarų parduotuvėse, pagaliau atrado savo vietą".

Kaip iš kilimo išvalyti dėmes (4)

Jei dėmė nusprendžia atsirasti, ji būtinai pasirenka pačią matomiausią ir minkščiausią vietą, išvalyti kuriai prireikia nemažai pastangų... Štai keli patarimai, kaip pašalinti įvairias dėmes iš kilimo ar kiliminės dangos.