Neįtikėtinas užsidegimas: per parą įveikė septynias Alpių viršukalnes

 (4)
Bernhardas Hugas iš Šveicarijos ir Tony Sbalbi iš Prancūzijos gegužės 10 dieną pasiryžo per 24 valandas pabuvoti septyniose Alpių viršukalnėse, kurių aukštis siekia daugiau kaip 4 tūkst. metrų virš jūros lygio.
© K. Cemnolonskio nuotr.

Jie planavo į žygį leistis iš karto po vidurnakčio, čiuožti, o tada kopti į viršukalnes.

Kalnus ekstremalai nusprendė šturmuoti tokia tvarka, kuri sutrumpintų jų kelionės ilgį ir aukštį, kurį jiems tektų įveikti. Kad lengviau pasiektų aukštesnes viršukalnes, jų maršrute buvo ir 4 tūkst. metrų nesiekiančių kalnų.

Pagal planą, jie pirmiausia kopė į Jungfraujocho viršukalnę, stūksančią 3 428 m virš jūros lygio. Tada per Jungfraufirno ir Griunego kalnus (3 860 m) atakavo Monchą (4 108 m) ir Jungfrau (4 156 m).

Čiuožiant naktį, buvo matyti, kaip į kalną kyla, o tuomet leidžiasi jų žiburiai. Po šešių valandų ir 17 minučių - gerokai anksčiau, negu planavo - jie pasiekė Gros Griunhorą (4 051 m). Toliau jų sąraše laukė Hinter Fišerhorno (4051 m) ir Gros Fišerhorno viršukalnės, kurias jie įveikė iki 8 val. 47 min. vietos laiku.

Nuo čia prancūzas ir šveicaras pasuko prie Finsterarhorno (4 270 m), aukščiausios Berno Alpių viršukalnės, ir galiausiai, prie Alečhorno (4 195 m), kurį pasiekė per 20 valandų nuo savo žygio pradžios.

Slidininkai paskaičiavo, kad jų kelionė pagal ilgį siekė 65 km, o kopdami į viršų jie įveikė iš viso 7 tūkst.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Ekstremalų keliais

„Ekstremalų keliais“ BMX dviratį minantis D. Budko (2)

Geriausias šalies BMX dviratininkas Davidas Budko „Trip da Bomb“ varžybose prieš startą išskleidė Lietuvos vėliavą, kuria nepaprastai didžiuojasi ir vežasi į užsienyje vykstančius turnyrus. Šalies vardą pasaulyje garsinantis sportininkas dviračių sportu susidomėjo 2005 metais Palangoje, kai tėtis padovanojo ne futbolo ar krepšinio kamuolį, bet taip trokštamą dviratį.

„Ekstremalų keliais“: Benzui paklūstantys jėgos aitvarai (4)

Artūras Morauskas ekstremalų pasaulyje labiau žinomas Benzo pravarde buvo vienas pirmųjų Lietuvoje išbandžiusių jėgos aitvarus. Visa tai įvyko prieš 14 metų, kai trūko profesionalios įrangos, žinių, tačiau didžiulis noras išmokti suvaldyti aitvarą ir skrosti jūros bangas buvo stipresnis už baimę patirti traumų.

BMX profesionalas pataria: taisyklinga laikysena ant dviračio (4)

BMX dviračių profesionalas ir žvaigždė David Budko pademonstruoja, kokia turėtų būti laikysena, kad galėtume su dviračiu atlikti įvairius triukus ir ne dviratis, o jūs jam diktuotumėte savo sąlygas.

Brazilo namai - svajonių riedlenčių parkas

Vienas brazilas savo namus pavertė riedlentininko svajonių namais, visiškai išmesdamas iš jų baldus ir įrengdamas juose pilnavertį riedlenčių parką. 31 metų Anselmo Arruda į savo šeimos vasarnamį Itanjahengo mieste Brazilijos prietrytinėje San Paulo valstijoje persikėlė netrukus po to, kai dar paauglystėje mirė jo tėvai.

„Ekstremalų keliais“: riedlentininkų nebaugina longboardų manija (1)

Einiui Žiūkui riedlentės - tai ne tik sportas. Jos atvėrė kelią kelionėms po pasaulį, mokė užsienio kalbų, lavino muzikos skonį, išmokė dirbti su foto ir vaizdo medžiaga, galų gale dovanojo įdomių pažinčių ir suformavo charakterį.