TOP 5 gražiausios Vilniaus vietos, kurias privalote pamatyti šią žiemą

 (7)
Pasiilgusiems kelionių vasaros laukti tikrai nebūtina – aplankyti kvapą gniaužiančias vietas galima dabar pat, o tam net neprireiks peržengti savos šalies ribų. Keletą nepakartojamų žiemos grožybių galima išvysti net nenutolus nuo Vilniaus – sunku pasakyti, ar lankytinos vietos sostinėje įspūdingiau atrodo žiemą, ar vasarą, nes svečiai jose noriai lankosi ištisus metus. Įdomių vietų pasiūlymais dalinasi Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija.
Lankytinos Vilniaus vietos žiemą
© Pavilnių ir Verkių regioninio parko dire

Pūčkorių pažintinis takas, piliakalnis ir atodanga

Keliaudami palei Vilnios upę vingiuojančiu taku susipažinsite su Pūčkorių palivarko sodybos istorija, aplankysite palivarko pastatus, patrankų liejyklos pamatus, karinius bunkerius, saulės laikrodį, Pūčkorių atodangą, vilniečių pamėgtą poilsio vietą – Pūčkorių sodą. Pūčkoriai garsūs ne tik gamtos grožiu, bet ir kultūros paveldu. Galite keliauti trumpesne Pūčkorių pažintinio tako atkarpa (apie 2 km ilgio) arba rinktis ilgesnę (apie 4 km), kurios dalis vingiuoja pagrinde gamtinėmis teritorijomis.

Pūčkorių piliakalnis mena seniausius Vilnelės slėnio istorinius laikus. Archeologiniai radiniai parodė, kad žmonės čia gyveno dar akmens amžiuje. Kalno viršuje yra ištęsta aikštelė su pylimo liekanomis. Pūčkorių piliakalnis gynybos tikslams buvo naudojamas nuo pat pirmų mūsų eros amžių ir svarbus buvo iki pat XIV a.

Pūčkorių atodanga yra aukščiausia atodanga Lietuvoje, jos aukštis - 65 metrai. Atodangos didingumas atsiveria tiek žvelgiant į ją nuo papėdės, tiek apsilankius ant atodangos viršaus, kur yra įrengta lankymui pritaikyta infrastruktūra.

Kalvarijų Kryžiaus kelias

Tai 7 kilometrų ilgio Kryžiaus kelias, kuriame išsidėsčiusios Nepriklausomybės laikais atkurtos koplyčios ir vartai. Pagal ansamblio plotą (140 hektarų) Verkių Kalvarijos priskiriamos patiems didžiausiems Kryžiaus kelių kompleksams Europoje. Šis kelias įrengtas gražiame gamtiniame kraštovaizdyje – stačiais šlaitais ir giliomis raguvomis išraižytame, mišku apaugusiame Neries slėnyje ir Cedrono slėnio šlaituose.

Verkių dvaro sodyba su parku

Vilniaus miesto pakraštyje, gražiame kraštovaizdyje, įsikūrusį Verkių dvaro ansamblį sudaro daugybė išlikusių pastatų ir mažosios architektūros detalių. Dvaro pastatus juosia vienas gražiausių kraštovaizdinio tipo parkų Lietuvoje, o nuo Verkių parko regyklos atsiveria įspūdinga miesto panorama. Verkių dvaro sodyboje ir parke ištisus metus vyksta įvairūs renginiai, ši vieta mielai lankoma daugelio vilniečių ir miesto svečių.

Naujosios Vilnios pilkapynas

Tai I tūkstantmečio antros pusės pilkapynas, kuriame išlikę tik 4 gerai matomi pilkapiai. Pilkapyne išlikęs autentiškas aukuras ir pastatyti lauko rieduliai su iškaltais senoviniais rašmenimis. Anksčiau šioje vietoje aptikta nuo VI-XII a. išlikusių įkapių, žmonių ir žirgų kapų, ginklų, papuošalų. Per Vėlines pilkapyne deginamos žvakutės, giedamos senosios dainos. Šalia sutvarkyto pilkapyno įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, informacinis stendas.

Naujosios Vilnios pilkapynas
Naujosios Vilnios pilkapynas
© Pavilnių ir Verkių regioninio parko dire

Dviračių takas nuo Santariškių žiedo iki Žaliųjų ežerų

Tai 6 kilometrų ilgio dviračių maršrutas. Vaizdingomis gamtinėmis teritorijomis vingiuojantis takas gausiai lankomas ištisus metus.

Dviračių takas nuo Santariškių iki Žaliųjų ežerų
Dviračių takas nuo Santariškių iki Žaliųjų ežerų
© Pavilnių ir Verkių regioninio parko dire
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mūsų aplinka

Panevėžietės šiltnamyje – pomidoras milžinas (6)

Panevėžio rajone, Berčiūnuose, gyvenančios Virginijos Bakšienės namuose jai pačiai ir daugeliui neregėtas įvykis – pavasarį drauge su kitomis daržovėmis pasodintas pomidoras užaugo tikras gigantas.

Karas su kurmiais: paprasti, bet labai veiksmingi kovos būdai (70)

Kai kuriems išpuoselėtų vejų ir gėlynų savininkams pasisekė – nepageidaujamas svečias kurmis juos aplenkė ir neprikrėtė išdaigų. O štai tiems, kurių pievelėje ir darže vienas po kito iškyla kurmiarausiai, tenka ieškoti priemonių kurmiams įveikti. Tiesa, kol vieni stengiasi juos išvyti, kiti teigia, jog kur kas paprasčiau yra su kurmiais susidraugauti.

Miestuose masiškai mažėja medžių: kuo tai gali baigtis? (173)

„Dideli, brandūs, sveiki medžiai mūsų miestuose nusipelno lygiai tokios pat pagarbos ir rūpesčio kaip ir senamiesčio pastatai, kurie visokeriopai saugomi ir puoselėjami. Būtina tinkamai subalansuoti miestų augimą ir biologinės įvairovės buveines, priešingu atveju sulauksime rimtų ekologinių, socialinių, net ekonominių nuostolių“, - perspėja dendrologė, Lietuvos želdintojų ir dekoratyvinių augalų augintojų asociacijos narė Danguolė Liagienė.

Gamtininkai ragina kovoti su populiariais augalais (38)

Gamtininkai ragina kovoti su pievas, laukus, pakeles geltonais žiedais užtvindžiusiomis rykštenėmis, nes tai mūsų šaliai svetimas augalas, išstumiantis vietines rūšis. Žydinčios rykštenės pakeitė vasaros pradžioje mėlynavusius kito invazinio augalo – gausialapio lubino – žiedų kilimus.

Gandrų būriai pranašauja permainas: paukščiai kelia sparnus į šiltuosius kraštus (46)

Turbūt daugelio dėmesį atkreipė laukuose besibūriuojantys skaitlingi baltųjų gandrų būriai. Ypač sparčiai jie formavosi praeitą savaitgalį. Neretai vienoje vietoje pamatysi šimtą ar daugiau paukščių. Ornitologai žino, jog tai gandrų paskutinio pasiruošimo tolimai kelionei į pietinius kraštus ženklas.