Kaip atrodo krištolo skaidrumo vandens saugykla pačiame Vilniaus centre

 (6)
Vilniaus centre tarp Bernardinų bažnyčios ir Bernardinų sodo stūkso žole apaugusi kalva. Joje – prieš šimtą metų iš plytų sumūrytas rezervuaras, kuriame telkšo krištolo skaidrumo vanduo. 3500 kubinių metrų švaraus vandens, kuris kasdien atkeliauja iš požeminių gręžinių ir iškeliauja tiesiais į vilniečių namus.
Sereikiškių vandens rezervuaras
© DELFI (L. Mustafinaitės nuotr.)

Po žeme įkurtą rezervuarą DELFI sutiko parodyti bendrovės „Vilniaus vandenys“ I vandentiekio stočių skyriaus vadovas Vytautas Žižys. Jis bendrovėje dirba jau 44 metus.

„Rezervuaras buvo pradėtas statyti 1912 metais ir baigtas 1914 metais. Jis veikė iki 1944 metų, o per Antrąjį pasaulinį karą, kai rusų armija grįžo atgal, besitraukdami vokiečiai rezervuarą ir vandentiekio stotį susprogdino. Buvo likusi tik plytų krūva. Tačiau po karo jį atstatė karo belaisviai. Dar ir dabar matyti, kur likusi 1914 metais statyta rezervuaro dalis, o kuri – jau po karo“, – pasakojo V. Žižys.

Sereikiškių parke yra 11 gręžinių, iš jų vanduo siurbliais patenka į filtrus, kurie pašalina geležį ir manganą, iš filtrų vanduo suteka į po žeme esantį rezervuarą, o iš čia vamzdynu keliauja į Senamiestį, Gedimino prospektą iki Seimo ir aplinkines gatves.

Daugiau sužinosite pažiūrėję reportažą iš požeminės vandens saugyklos.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją