Svajonių daugiabučiai: neįtikėtina, ką galima atrasti jų kiemuose

 (73)
Sostinėje daugėja modernių daugiabučių kvartalų, kuriuose matomi originalūs architektūros sprendimai. Ne mažiau dėmesio skiriama ir kraštovaizdžio aplinkai: vaikų žaidimo aikštelėms, parkams, vejai ir augalijai, kuriose apstu skirtingų rūšių. Stebint tokias vietas, atrodo, kad tokią aplinką galima susikurti tik su profesionalų pagalba.
„Beržų terasos" gyvenvietė
© DELFI / Kiril Čachovskij

DELFI kartu su modernių apželdinimo kursų ,,Geltonas karutis“ organizatore Lina Liubertaite apsilankė trijuose sostinės daugiabučių kvartalų kiemuose ir įvertino, kokie kraštovaizdžio sprendimai gali pagražinti jūsų kiemą ir kaip nesudėtingai tai padaryti.

Grupuokite augalus

Gudelių šile L. Liubertaitė pastebėjo po tris vienetus pasodintus alyvų krūmus. Jie buvo skirtingų spalvų. 

„Kraštovaizdžio dizaineriai rekomenduoja: planuodami aplinką, grupuokite, sodinkite tris, penkis ar septynis augalo vienetus, tai atrodo gerai ir bus lengva prižiūrėti, šienauti aplinkui, negu tuos, kurie bet kaip pasodinti ir išmėtyti po veją“, - sakė L. Liubertaitė.

Stovėjimo aikštelėje – žalia veja

L. Liubertaitė rekomendavo atkreipti dėmesį į vieno iš daugiabučių kiemo automobilių stovėjimo aikštelę.

„Įrengtas betoninis korys, kurio tarpuose pasėta žalia veja yra ypač geras pasirinkimas sodyboje. Kitos aikštelės paprastai būna išklotos trinkelėmis ar betono danga, o šis yra ekologiškas, ir kai palyja, tas vanduo įsigeria į žemę ir taip išsaugome daugiau tos žalumos“, - kalbėjo ekspertė.

Vaikščiodama Beržų terasų daugiabučių kieme, L. Liubertaitė atkreipė dėmesį į nelygų aplinkos reljefą. Pašnekovė teigė, kad dažnai jo nelygumus kiti laiko trūkumu ir nežino, kaip jį išnaudoti. Tačiau aplinkos dizaineriai yra kitos nuomonės ir pataria tai paversti privalumu.


www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Kaip kovoti su vejos priešais – grybais? (7)

Nuosavų namų sklypų savininkų problema – vejoje augantys grybai, kurie ne tik nepuošia išpuoselėtos žolės, bet ir gali sukelti problemų dėl netinkamo jo suvartojimo augintinio ar vaikų.

Ką reikia žinoti apie dekoratyvinį sklypo apšvietimą?

Lietuvoje vis dažniau nuosavų sklypų savininkai dėmesį skiria kiemo apšvietimui. Kraštovaizdžio atstovų teigimu, dekoratyvinis apšvietimas gali sukurti ne tik saugumo jausmą, bet ir stipriai pakeisti jūsų aplinkos erdvę. Apšviesti galite namą, takelius, medžius ir kita.

5 žingsniai iki nepriekaištingos vejos (4)

Tvarkingai, gerai prižiūrėta veja – tai yra kiekvieno nuosavo sklypo savininko svajonė. Kraštovaizdžio ekspertai atskleidė penkias paslaptis, kaip paversti savo kiemo veją sodresne.

Kaip tinkamai pasodinti medį? (4)

Nuosavų sklypų savininkams kraštovaizdžio ekspertai pataria jame pasodinti medžių. Tačiau gali nepavykti tą padaryti, jeigu neturėsite pakankamai žinių apie tinkamą sodinukų parinkimą ir taisyklingą sodinimą.

Triukai, kaip sklypo trūkumus paversti privalumais (10)

Kiekvienam mažo sklypo savininkui iškyla galvos skausmas - kaip tinkamai išnaudoti nedidelį jo plotą?Ne mažiau jiems rūpi, kokia augalija vertėtų apsodinti, kad vaizdas būtų iš tiesų patrauklus ir vizualiai nemažintų sklypo apimties.