Kaip tinkamai pasodinti medį?

 (4)
Nuosavų sklypų savininkams kraštovaizdžio ekspertai pataria jame pasodinti medžių. Tačiau gali nepavykti tą padaryti, jeigu neturėsite pakankamai žinių apie tinkamą sodinukų parinkimą ir taisyklingą sodinimą.
Sodinukai
© Wikimedia Commons nuotr.

Dažniausi iškylantys klausimai apie medžių sodinimą būna šie: kada sodinti, kokio gylio duobę kasti, kaip dažnai juos reikia laistyti.

Ekspertų teigimu, ypač svarbu įsigyti gerus sodinukus, kuriuos rekomenduojama sodinti rudenį, nukritus lapams, arba ankstyvą pavasarį, dar nepradėjus žydėti augalams. 

Kita, ne mažiau svarbi sodinimo aplinkybė - tinkamas duobės iškasimas, paruošimas. Ji turi būti ne itin gili, dažniausiai kasama apie 30 centimetrų gylio. Svarbu, kad joje medžio šaknys galėtų augti laisvai.

Būtina paminėti tai, kad iškasus ir pasodinus sodinuką į gilesnę duobę, tikėtina, kad šaknims trūks deguonies ir tai trukdys joms augti. Paėmę už sodinuko kamieno, įtvirtinkite jį duobėje švelniai. Užkasdami šaknis naudokite trąšas, kurias gausiai užliekite vandeniu.

Pasodinus medį būtina atsiminti, kad jį gausiai laistyti vertėtų kartą per savaitę.

Vaismedžiai 

Kaip tinkamai pasodinti medį?
© L.Velykienės nuotr.

Ne mažiau populiaru savo nuosave sklype yra sodinti vaismedžius. Kad medis geriau augtų, mokslininkai rekomenduoja sumaišyti viršutinį ir apatinį dirvos sluoksnius. Tai pagerins augimą, nes viršutiniuose dirvos sluoksniuose daug daugiau naudingų medžiagų ir mikroorganizmų.

Geriausia vaismedį sodinti rudenį, tuomet jis bus apsaugotas nuo saulės nudegimų. Galima nubalinti medžio kamieną arba prie kamieno iš pietinės pusės priglausti sukaltas lenteles. 

Medžiai atgaivins nuosavą sklypą, sukurs pavėsį ir džiugins jus ne vienerius metus. Juos sodinkite drąsiai ir gausiai, juk jie sumažina užterštumą, drėkina orą, tarnauja kaip puiki užuovėja, be to, šiek tiek izoliuoja nuo triukšmo.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Kaip kovoti su vejos priešais – grybais? (7)

Nuosavų namų sklypų savininkų problema – vejoje augantys grybai, kurie ne tik nepuošia išpuoselėtos žolės, bet ir gali sukelti problemų dėl netinkamo jo suvartojimo augintinio ar vaikų.

Ką reikia žinoti apie dekoratyvinį sklypo apšvietimą?

Lietuvoje vis dažniau nuosavų sklypų savininkai dėmesį skiria kiemo apšvietimui. Kraštovaizdžio atstovų teigimu, dekoratyvinis apšvietimas gali sukurti ne tik saugumo jausmą, bet ir stipriai pakeisti jūsų aplinkos erdvę. Apšviesti galite namą, takelius, medžius ir kita.

5 žingsniai iki nepriekaištingos vejos (4)

Tvarkingai, gerai prižiūrėta veja – tai yra kiekvieno nuosavo sklypo savininko svajonė. Kraštovaizdžio ekspertai atskleidė penkias paslaptis, kaip paversti savo kiemo veją sodresne.

Kaip tinkamai pasodinti medį? (4)

Nuosavų sklypų savininkams kraštovaizdžio ekspertai pataria jame pasodinti medžių. Tačiau gali nepavykti tą padaryti, jeigu neturėsite pakankamai žinių apie tinkamą sodinukų parinkimą ir taisyklingą sodinimą.

Triukai, kaip sklypo trūkumus paversti privalumais (10)

Kiekvienam mažo sklypo savininkui iškyla galvos skausmas - kaip tinkamai išnaudoti nedidelį jo plotą?Ne mažiau jiems rūpi, kokia augalija vertėtų apsodinti, kad vaizdas būtų iš tiesų patrauklus ir vizualiai nemažintų sklypo apimties.