Studentė pratrūko: svarstau, ar verta tęsti studijas

 (67)
Ne vieną kartą susimąsčiau, ar verta rašyti kažką panašaus ir su kitais pasidalinti. Tačiau šį kartą išdrįsau ir nutariau išreikšti emocijas.
© Shutterstock nuotr.

Vardo ir pavardės neminėsiu, universiteto ir fakulteto pavadinimo taip pat. Tačiau galiu tik tiek pasakyt, kad tas universitetas yra ne vieną kartą apkaltintas „kyšininkavimu“.

Kiekvienas studentas žino, ką reiškia studento duona, paskaitos, trunkančios iki vėlumos (pabrėžiu – iki vėlumos) ir namų darbai, kuriuos padaryti net nelieka laiko, o ką kalbėti jau apie darbą...

Taip, studentų yra tikrai daug, tačiau nuo kada pradėjo su jais taip „nesiskaityti“? Aš turiu omeny ne daugybę dalykų, kurie painiojasi ir į kuriuos sunku įsigilint kas kartą, kai tik ateina semestras, bet apie tai, kaip nuolatinių (dieninių) studijų paskaitos trunka iki vėlumos. Žinoma, šiuolaikinė padėtis verčia susimąstyti, ar likti Lietuvoje studijuoti, ne kartą galvojau, ar gerai padariau, pasirinkusi šį universitetą, net ir dabar mąstau, ar verta tęsti studijas. Juk universitetui studentas tiesiog kaip piniginė priemonė išlaikyti jį.

Mūsų yra net penkios grupės kurse, todėl išties sudėtinga. Tačiau ar studentas jau visiškai neturi teisės pasisakyti dėl tvarkaraščio sudėties, absoliučiai dėl nieko? Suprantama, kad dėstytojams sunki padėtis, bet gal kartą galima ir į studentus atkreipti dėmesį? Ar jau mes visiškai neturime laisvos valios išreikšti, ką galvojame?

Vieną kartą studentė prodekanei pasakė, kad jai sunku suderinti paskaitas su darbu, gal būtų galima kažkaip kitaip išdėstyti paskaitas, o ši atšovė: „ką jūs sau galvojat? Studijos yra šventas dalykas, jeigu nespėjate, prašom mesti visus darbus, studijos yra svarbiausia.“ Na, tai ką dar galima pridurti? Gerbiamoji prodekane, kaip jūsų nuomone galima išgyventi studentui nedirbant, jeigu tėvai neišgali padėt studentui, laukti, kol pinigai patys ateis?

Grįžtant prie studijų tvarkaraščio, kai paskaitos vyksta iki 21 val., studentas ir, manau, paprastas pilietis jau nesugeba apdoroti informacijos, o dar namų darbai laukia, kada gi juos padaryti? Jau 7 val. galva būna išpūsta nuo informacijos, kurios net nepavyksta įsisavinti. Studentas turi „knapsoti“ iki 21 val. vakaro, grįžti namo, pavalgyti, nusiprausti, štai jau ir 23 valanda vakaro, o dar liko namų darbai... Reikia padaryti, kas belieka. Tačiau kodėl tik pas mus taip? Pavyzdžiui, tokiuose kaip VDU, laisvas grafikas ir net laisva diena yra, o štai šiame universitete galima apie tai tik pasvajoti.

Tačiau esminis dalykas – nuolatinės, trumpai tariant, dieninės studijos. Ką reiškia dieninės tada, jeigu mes sėdime paskaitose iki 21 val.? Suprantu, ištęstinių studijų studentai pasirinkę ištęstines studijas sėdi iki 21 val. kaip ir mes. Kažin, kuo skiriasi „dieninės“ studijos nuo ištęstinių studijų? Atsakymas – niekuo, tik kad paskaitų mažiau turi ištęstinių studijų studentai. Prieš stodama apgalvojau, kad dienines studijas galėsiu suderinti su darbu, o kas dabar? Nieko, tik paskaitos, paskaitos ir dar kartą paskaitos. Mielieji, studentai jau visai neturi jokių teisių ir negali paprieštaraut? Žinoma, švietimo sistema juk nieko negali padaryti, o studentai taip ir lieka, biudžeto „pildytojais“ be laisvos teisės pasirinkti.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Galbūt norite pasidalinti patirtimi? Jūsų nuomonės laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt. Taip pat rašinius galite siųsti naudodamiesi žemiau esančia nuoroda:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (336)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (102)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (102)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (86)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.