Patvorių skolintojai griauna brolio gyvenimą

 (21)
Mano brolis vekseliu iš kažkokio nelegalaus skolintojo pasiskolino 1000 litų, o jau po mėnesio gavo antstolių laišką, kad skolingas pagal šį vekselį 5000 litų. Pasirodo, neįsiskaitė ant ko pasirašo – o tokio vekselio negali užginčyti. Nors jame nėra nei sąskaitos, kur reikia pervesti pinigus, suprask, turi sumokėti grynaisiais.
© Shutterstock nuotr.

Visa per antstolius reikalaujama suma buvo daugiau nei 8000 litų už visus įsipareigojimus (dar šiek tiek jis pasiskolino iš greitųjų kreditų). Kreipiausi į antstolius, ką daryti: juk jis neturi iš ko sumokėti, jau anksčiau už jį skolas padengdavo tėvai. Jis su ašaromis akyse maldaudavo tėvų atleidimo, dievagojosi suklydęs ir kad niekada daugiau taip nesielgs, atiduodavo mamai savo korteles ir banko slaptažodžius, tėvai sukandę dantis grąžindavo skolas, tačiau po metų vėl įklimpdavo į tą patį liūną. Jam jau trisdešimt metų, tačiau už jo silpnybes turi mokėti tėvai.

Antstoliai man patarė kreiptis į Smulkiųjų kreditų asociaciją, ten išsamiai pakonsultavęs jos vadovas nurodė, ką ir kaip daryti, kad brolis užsiblokuotų nuo galimybės skolintis ir kaip grąžinti susidariusią smulkiesiems kreditams skolą pagal grafiką dalimis. Įkalbėjau brolį ateitį su manimi į asociaciją ir pateikti prašymą įsitraukti į registrą, kad jam neteiktų kredito (nes tai tik asmeniškai gali padaryti).

Laimei, brolis sutiko, tai didžioji dalis greitųjų kreditų bendrovių jam paskolos nesuteiks. Bet kaip garantuoti, kad nesikreips į patvorių skolintojus ir kad šie jam paskolos nesuteiks?...

Ieškosime ir psichologų pagalbos. Manau, kad jis skolinasi lošimams, nors niekam nesako, kam jis skolinasi. Svarbiausia, kad brolis - tvarkingas, geras, atsakingas, į darbą niekada nepavėluos, bet kas jam užeina, kad nutrūksta ir ima skolintis ne pagal išgales... Net negali paaiškinti, kur jis tuos pinigus išleidžia. Gal ten kokie jo draugai gudručiai įkalbina skolintis, o paskui palieka kapanotis, nes jis tokios geros širdies.

Nežinau, ką daryti. Gal čia iš dalies ir paties jo kaltė, nes aš pati skolinausi kelis sykius iš smulkių kreditų, kai vyras krizės metu neteko darbo ir neturėjome už ką bankui įmokų mokėti. Dabar, kiek
žinau, pasikeitus tvarkai, tokios paskolos greitieji kreditai jau nesuteiktų, tai net ir nežinau, ką būtume darę, jei tokia situacija būtų įvykusi šiandien...

Skolintis nėra blogai, bet turi skolintis tik tie, kurie mąsto ir atsakingi yra. Patarkite, ką daryti dėl tos brolio skolos.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.

Atostogavo Maltoje: jeigu jums tinka J. Basanavičiaus g. Palangoje, tada gal ir čia patiks (219)

Mes su žmona nemažai keliaujame ir bent du kartus per metus renkamės poilsines keliones į šiltus kraštus. Šį pavasarį nusprendėme aplankyti Maltą. Keliones paprastai planuojamės patys: ieškome viešbučių, bilietų, automobilių nuomų, renkamės viešbučius skirtinguose miestuose, kad per minimalų dešimties dienų laikotarpį galėtume aplankyti kuo daugiau vietų.