Nuo liepos 1 d. iš skolų turinčių žmonių atlyginimų antstoliai automatiškai išskaičiuos mažesnę dalį, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).
antstolis
74 straipsnių
Antstolis (teismo antstolis, anksčiau – teismo vykdytojas) – fizinis asmuo, turintis įgaliojimus vykdyti teismo sprendimus, kitus vykdomuosius dokumentus. Gali būti valstybės tarnautojas arba privatus asmuo.
Teisininko komentaras. Priteistas darbo užmokestis ar kompensacija. Kada antstolis gali pradėti priverstinį išieškojimą (1)
Daugeliui piniginių reikalavimų pripažinti nereikia ilgo bylinėjimosi teisme. Lietuvoje turime efektyvius ikiteisminius darbo ir vartotojų ginčų sprendimo mechanizmus, sako Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo narys, antstolis Jonas Petrikas.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo civilinę bylą, kurioje buvo sprendžiama dėl galimybės teismui skirti antstolio prašomą baudą vaiko motinai, nevykdančiai teismo sprendimu nustatytos tėvo bendravimo su vaiku tvarkos.
Augant elektros energijos, šildymo bei kitų komunalinių paslaugų kainoms, tikėtina, kad vis daugiau namų ūkių laiku sumokėti už jas gali tapti iššūkiu. Kaip elgtis, kad išvengtumėme skolų susidarymo, ir kokias teises turime, jei skolos jau perduotos administravimo bendrovei ar antstoliui?
Iš savo klientų nuolatos tenka išgirsti daug skundų antstolių atžvilgiu. Tenka sutikti, kad ši sistema tikrai neveikia tobulai, yra daug taisytinų dalykų, bet padėtis kiekvienais metais gerėja. Iš tikrųjų antstolio darbas yra sudėtingas, nes nuolatos atsiduriama tarp dviejų ugnių – kreditorius pykst...
Nustebintas gauto mokesčio už NT, vyras įsitikinęs – jo turtą pervertino: skola „kabo“ tūkstančiams (268)
Nekilnojamojo turto mokesčio skolininkų tebėra keli tūkstančiai, o kai kurie iš jų bruzda – arba Registrų centras įvertino per brangiai, arba Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) neatsižvelgia į sutuoktinį. VMI paaiškino, kokį mokestį ir kam tenka mokėti – rugpjūtis yra paskutinis mėnuo be palūkanų ...
Turiu gauti išeitinę išmoką iš darbovietės. Norėjau pasiteirauti, ar gali antstoliai į ją pretenduoti? Jeigu gali, tai kaip turėtų pasielgti darbovietė, kokią dalį turėtų pervesti antstoliams?
Ant varžytynių stalo gulinti „Tvirtovė“ vis neranda pirkėjų: kaina prasideda nuo 847,8 tūkst. eurų (291)
Iš varžytinių parduodamas „Tvirtovės prie Didžiulio“ pavadinimu veikusio restorano pastatas, beveik 1 hektaro sklypas ir kiti priklausiniai. Šio objekto varžytinės vyksta jau ne pirmą kartą, tačiau pastato vis nepavykdavo parduoti. Šį sykį nustatyta pradinė kaina – 847,8 tūkst. eurų. Savininkas varž...
Bandymas neigiamas emocijas išlieti niokojant gyvenamosios kameros inventorių Šiaulių tardymo izoliatoriuje laikytam suimtajam virto nemenkais finansiniais nuostoliais. Suimtajam kategoriškai atsisakius atlyginti padarytą žalą, kuri siekė 422 eurus, įstaiga kreipėsi į teismą.
Išgyventi karantino laikotarpiu – nelengva užduotis jo ekonominių pasekmių paliestiems Lietuvos gyventojams. Tačiau ne tik jis tapo galvaskausmiu paprastiems žmonėms, bet ir antstolių išieškojimai galėjo smarkiai paploninti ne pilniausias kai kurių lietuvių pinigines. Neprimokėtą 20 eurų dalį nuo 50...
Dėl neatsakingo poelgio – dideli nemalonumai: po Vilniuje vykusio seminaro savigynai išduotą kovinį pistoletą su šoviniais posėdžių salėje palikęs Klaipėdos antstolis Zenas Zenkevičius buvo ne tik patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, bet ir dvejiems metams neteko teisės naudotis specialia teise – la...
Vyras turi skolą, kurią išieško antstolis. Dabar, karantino metu, atlyginimas išvis sumažėjęs – tegauname 40 proc. darbo užmokesčio, todėl noriu sužinoti: ar galima prašyti karantino metu nedengti skolos? O gal galima susitarti dėl lengvesnių sąlygų?
Esu ištekėjusi, tačiau su vyru negyvenu. Vieną gražią dieną atsidariusi savo banko sąskaitą pamačiau, kad iš jos areštuota suma – 2316 eurų. Pasirodo, mano vyras 6 metus prieš susituokiant buvo pasiėmęs paskolą ir jos neišmokėjo. Šito nežinojau.
Registrų centre sužinojau, kad mano sklypas areštuotas. Jokio laiško iš anstolio nesu gavusi. Kodėl anstolis man nieko nepranešė, ar jis turėjo teisę taip elgtis?
Klausk teisininko: kaip ginti savo teises, jei darbdavys nevykdo Darbo ginčų komisijos sprendimo? (7)
Neseniai vyko posėdis su Darbo ginčų komisijoje. Buvo nuspręsta, kad darbdavys man per mėnesį turi išmokėti nurodytą sumą, o jei to nepadarys, sakė, turės įsikišti ir antstoliai. Noriu paklausti, jeigu jis to nepadarys per mėnesį (kas labai tikėtina), ar man reikia asmeniškai kreiptis pas antstolius...
Daugiau nei dvi dešimtys asmenų 2017 metais nusprendė įsigyti namą ir pervedė tūkstančius eurų avansus. Po dvejų metų šie asmenys vis dar siekia atgauti sumokėtus pinigus už taip ir nepastatytą namą. Pats projekto iniciatorius pasakoja, kad šiuo metu jau reorganizuota įmonės veikla ir stengiamasi gr...
Juridinių asmenų registro ne vienerius metus skelbiamais duomenimis, šalies ūkyje per pastarąjį dešimtmetį stipriai išaugo mažosios bendrijos (MB) teisinės formos populiarumas.
Dirbu užsienyje, bet Lietuvos bendrovėje. Iš manęs skolos išieškojimą vykdo antstolis, kiek jis gali išskaičiuoti procentų kas mėnesį skolos padengimui?
Antstoliui kas mėnesį dengiu įsiskolinimą mokėdama po 50 eurų. Kol nesu padengusi skolos, yra areštuotas mano turtas. Ar turiu teisę prašyti šį areštą panaikinti?
Klausk teisininko: ar antstolis gali skolą išieškoti iš papildomų lėšų, jeigu ji dengiama iš atlyginimo? (11)
Esu skolinga, skolos išieškojimą vykdo antstolis. Esame sutarę, kad skola bus dengiama iš atlyginimo. Neseniai į mano banko sąskaitą buvo įnešta papildomų lėšų, bet ir šie pinigai buvo nurašyti į antstolio sąskaitą. Ar tai yra teisėta?