Pasaka apie tai, kaip ant žemėlapio staiga neliko Rusijos

 (89)
Gyveno kartą Rusija. Didelė buvo ji šalis. Bet vieną gražią dieną atsitiko bėda. Aptemo protas Rusijai. Matyt, nelabasis ją apsėdo. Ir pradėjo ji elgtis visai neadekvačiai. Ir atėjo tokia diena, kai...
Vladimiras Putinas
© AFP/Scanpix

Per visą Rusijos sienos perimetrą driekėsi šalys, kuriose buvo arba atvirai išreikštas nacionalizmas (Rusijos atžvilgiu), arba bent jau buvo jo užuomazgos (Baltijos valstybes, Ukraina, Kaukazas, Gruzija), ar Islamas. Netoliese egzistavo šalys su pretenzijomis tokios kaip Japonija ir Lenkija. Na, ir žinoma Kinija su savo dideliu teritorijos deficitu.

Na, ir maža to, pačios Rusijos teritorijoje atsirado pilna problemų dėl nacionalinio charakterio. Žodžiu, neliko nei vieno Rusijos kaimyno (išskyrus Baltarusiją), kuris, susiklosčius jam naudingoms aplinkybėms, išlaikytų bent jau neutralitetą Rusijai.

Vaizdelis, kai pulkas vilkų papjauna bizoną istorijai puikiai buvo žinomas. Arba, pavyzdžiui, ta pati ūdrų mafija, įveikianti krokodilą. Na, bet kadangi Rusijai jau buvo proto užtemimas, ji neįžvelgė sau grėsmės. O tada jau buvo tik reikalingas starto mygtukas, po kurio paspaudimo būtu pradėta dalinti Rusija. Tada ir įvyko ta lemiama provokacija.

Žuvo keletas musulmonų ir tai pastūmėjo veikti islamo separatistus. Po to prisijungė išoriniai islamo veikėjai. Rusija atsakė jėga. Kilo atsakas - rusus pradėjo „spausti“ Ukrainoje, Kaukaze, Baltijos šalyse. Rusijai teko ginti savo piliečius, o tai buvo interpretuota kaip agresija.

Atsakydama kiekviena šalis siuntė savo mažas kariuomenes į Rusijos teritoriją. Nei vienas iš šių konfliktų nebuvo pakankamas, kad galima butų panaudoti atominį ginklą. Apsiginti nuo tokių puolimų per visą Rusijos perimetrą nebuvo įmanoma. Mažų šalių kariuomenės užiminėjo vis naujas Rusijos teritorijas. Stambūs žaidėjai, iki šiol nesikišę, šioje stadijoje taip pat pradėjo veikti, kad „sustabdytų smurtą“. Tai yra NATO ir Kinija.

Kadangi jie „gelbėjo rusus“, atominis ginklas panaudotas taip pat nebuvo... NATO ir Kinija taip ir liko „saugoti tvarką“ Rusijos teritorijoje. Bėgant laikui, šios teritorijos buvo įformintos kaip autonomijos, o po karinio perversmo/revoliucijos Maskvoje, vėliau šios teritorijos paskelbė nepriklausomybę. Štai tokia didi šalis buvo Rusija. Net atominį ginklą ji turėjo.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.

Atostogavo Maltoje: jeigu jums tinka J. Basanavičiaus g. Palangoje, tada gal ir čia patiks (219)

Mes su žmona nemažai keliaujame ir bent du kartus per metus renkamės poilsines keliones į šiltus kraštus. Šį pavasarį nusprendėme aplankyti Maltą. Keliones paprastai planuojamės patys: ieškome viešbučių, bilietų, automobilių nuomų, renkamės viešbučius skirtinguose miestuose, kad per minimalų dešimties dienų laikotarpį galėtume aplankyti kuo daugiau vietų.