Mėnesio išlaidos: moteris suskaičiavo, kiek kainuoja išlaikyti vaiką

 (376)
Esu beveik 5 mėnesių mergaitės mama. Paskaičiuokime, kur yra išleidžiama mano 339 eurų siekianti vaiko priežiūros atostogų išmoka. Skaičiuojamos tik tos išlaidos, kurios skiriamos vaiko poreikiams tenkinti.
© DELFI / Domantas Pipas

Čekiškas sauskelnes perkame iš žmonių, kurie jas atveža iš Lenkijos. Per mėnesį sunaudojame 6 pakuotes, vienoje yra 54 vnt. sauskelnių. Viena pakuotė kainuoja nuo 7 eurų, tai per mėnesį visa tai kainuoja 42 eurus. Taip pat perkame drėgnas servetėles užpakaliuko, žaisliukų ir pan. valymui. Mėnesiui reikia 9 pakelių. 1 vnt. kaina – 0,89 euro. Per mėnesį iš viso – 8 eurai.

Mišinį perkam baltarusišką, nes jis mums – pigiausias. 10 pakelių mėnesiui atsieina 35 eurus. Tuomet paklotukai, nes norime, kad mūsų mergaitei būtų visada švaru ir patogu. Daug keliaujant jie taip pat praverčia. Paklotukų 10 vnt. pakelis vaistinėje kainuoja 13 eurų. Mėnesiui reikia dviejų pakelių – 26 eurai. Virškinimą skatinantis ir viduriams užkietėti neleidžiančios gerosios bakterijos: mėnesiui reikia 3 pakelių po 10 vnt. Vieno kaina – apie 9 eurus. Tai – papildomi 27 eurai. Žinoma, norisi ir nupirkti ką nors gražaus ar mielo, pavyzdžiui, kokių drabužėlių ar bent vieną žaisliuką... Tam per mėnesį pavyksta išleisti apie 20 eurų. Kadangi gyvename pas tėvus, tai ir už pragyvenimą ir maistą turime duoti 100 eurų kas mėnesį.

Taigi, bendrai pati išleidžiu apie 258 eurus per mėnesį. Man pačiai lieka apie 80 eurų, už kuriuos turiu pasirūpinti, kad galėčiau vyrui nupirkti ką nors skanaus, pasilepinčiau bent kartą per mėnesį keliomis procedūromis ir atidėčiau pinigų į taupyklę.

Čia yra pinigai, kur išleidžiu gautą vaiko priežiūros atostogų išmoką.

Nepaminėjau, kad taip pat su mumis gyvena ir mano vyras, kurio atlyginimas skiriamas kitiems mažosios poreikiams tenkinti – masažams 2 kartus per savaitę, vienas kainuoja 20 eurų ir trunka 30-45 min. Taip pat jį leidžiame maistui ir kitiems mūsų poreikiams. Turiu paminėti, kad teko atsisakyti pasilepinimų ir kitokių malonumų, kuriuos leisdavome prieš gimstant vaikui. Tam tiesiog nelieka pinigų.

Drįsčiau teigti, kad mūsų šeimos pajamos yra vidutinės, bet gyvenam nuo atlyginimo iki atlyginimo. Mes dar turime visada būti pasiruošę ekstra atvejams – nenumatytoms išlaidoms, t.y. esame atsidėję bent 150 eurų. Turint tokį mažą vaikelį, niekada nežinai, kur teks leisti pinigus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Klausiame – ar jums per mėnesi pakaktų 238 eurų minimaliems poreikiams patenkinti? Per kiek laiko išleidžiate šią sumą? Papasakokite, kaip per mėnesį skirstote savo išlaidas ir ką nurodyta suma galėtų „padengti“. Laukiame jūsų minčių el.p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Pinigai“!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (93)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.