Kas kaltas, kad Nikolajui Melnikovui agurkai ir batai yra per brangūs?

 (31)
Viena ranka išdidžiai glostydamas plytgalį, kurį 2009m. riaušių metu garbingai svaidė į seimo langus, mano kaimynas Jonas sako, kad dėl visų negerovių Lietuvoje kalta valdžia, Kubilius ir seimas. Nestebina. Iš toli tvoskiantis ultrateisuoliška stiprybe, savamokslis ekonomikos, politinės teisės ir moralės ekspertas Jonas, elegantiškai žongliruoja žodžiais „demokratija“, „liaudies valdžia“ ir „moralė“.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Jonas, lygiai taip pat kaip ir diplominiais darbais prekiaujančios bendrovės vadovas Nikolajus Melnikovas, amoralias ir „neteisingas“ laiko lietuviškų agurkų ir batų kainas. Jie nėra amoralūs, jie, Lietuvos gerovės puoselėtojai, nelaiko savęs šios amoralios sistemos dalimi. Jie - virš ekonomikos ir blogio.

Dantis šiepiantys kognityviniu disonansu ir dvigubais standartais, jie nesuvokia ką reiškia minties ir veiksmo sinergija, nes nesugeba būti atsakingi nei už savo veiksmą, nei už žodį. Tai kiti neišmano Konstitucijos, tai kiti gauna atlyginimą vokelyje, kiti šiukšlina, kiti išrenka valdžią, kiti yra atsakingi už visą blogį, neteisybę ir purvą.

Šitie paradoksai tokie dažni, kad tapo net banalūs.

Štai, jei visgi planuojate pasinaudoti minėtos firmos paslaugomis ir pirkti ar parduoti diplominį darbą, tai prieš piktindamiesi kokia yra neteisinga valdžia, prašau, išsiplaukite liežuvį muilu. Arba emigruokite.

Nes aukštųjų mokyklų vertinimo sistemos veikimo mechanizmas nėra blogas, kol nesusiduria su realybe. Realybėje, iš principo nehumaniškas ir bejausmiškai tikslus vertinimo įrankis tampa defektyviu, nes yra valdomas žmogaus ir su jo veikla susiduria.

Pavyzdžiui, kai kad vargšas studentas „nespėja“ ir tenka kreiptis į diplominiais darbais prekiaujančią firmą, idant užbaigtų tą žinių siekio kankynę ir gautų diplomą, kurį jis štai nusipirko už 5000 Lt, o mažabiudžetis ar sąžiningas kolega dirbo prie jo x mėnesių.

Štai šitaip naikinama vertę turinti konkurencija, sistema nebeeliminuoja silpniausių, o žmonės dažnai dirba ne pagal savo žinias ir pajėgumus. Menkas čia juokas, kai išeikvojama daugybė resursų šiam „brokui“ padengti. Ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl Jums, pone Nikolajau ir diplominių darbų pirkėjai, agurkų ir batų kaina yra amorali.

Kol į sistemą ir save žiūrite per apostazę, kaip į du nesąveikaujančius ir atskirus vienetus, tai nesugebėjimas suvokti, kad bet koks Jūsų veiksmas yra drugelio sparnų plazdenimas, sukelia tornadą. Jūs esate amoralūs.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Maži Seimo narių padėjėjų atlyginimai: ar jie skiriami pritraukti tik gražias studentes? (47)

Žiniasklaidoje pasirodė straipsnis apie Sauliaus Skvernelio užslėptą norą pasikelti sau atlyginimą. Ir nieko čia tokio, nes, tiesą pasakius, mūsų parlamentarai lyginant su kitų Europos Sąjungos šalių parlamentų nariais – skurdžiai.

Po ilgo laiko apsilankė sporto salėje – kolegų sportininkų komentarai suerzino (48)

Niekada negalvojau, kad man prireiks apsilankymų sporto salėje. Visada aktyvus mano laisvalaikis – jodinėjimas, šaudymas ar archeologija padėdavo man išlaikyti geras kūno linijas. Tačiau pernai atšventęs trisdešimtmetį, nusprendžiau atsikratyti vadinamojo alaus pilvo (alkoholio nevartoju).

Dviejų vaikų mama: noriu būti reikalinga savo kraštui, bet nebegaliu (99)

Man 46 metai, esu pilna vidinės ugnies ir noro būti ir gyventi Lietuvoje, noriu būti reikalinga savo kraštui.

Papasakojo apie darbą kazino: spjaudymas ir stumdymas dar ne blogiausia (78)

Pastaruoju metu vis dažniau susimąstau, ar tikrai Lietuvoje gyventi taip gera? Vos tik įjungi žinias, internetą ar šiaip pradedi pokalbį su pažįstamais iškart girdi: kainos kyla, algos mažos, ne gyvenimas, o išgyvenimas.

Susidūrimas su nepriklausomybės kartos jaunuoliu – jo nerimas turėjo priežastį (46)

Skaičiau Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės straipsnį „Kaip mus žalojo“. Idomus sutapimas, bet kaip tik pastaruoju metu teko bedrauti su studentu iš Lietuvos – jaunu žmogumi, ieškančiu vietos po saule. Nereikėjo ilgai bendrauti, kad pasidarytų aišku, jog tas ieškojimas kitoks negu jo bedraamžių.