Jau ilgai gyvenu emigracijoje – „aš nenoriu“ čia negali būti

 (117)
Niekada labai nesigilinau, kodėl žmonės emigruoja. Emigracija man dabar kasdienybė, kuri trunka jau dvyliką metų ir dar truks mažiausiai aštuonerius.
© Vida Press

Kiekvienas emigrantas gyvena tiktai jam skirtą gyvenimą, kurį susikuria emigracijoje. „Aš nenoriu“ čia nėra. Jei nenori, grišk namo. Čia yra – „reikia“. Tai žinant, labai paprasta emigracijoje gyventi. Ilgą laiką vis neradau tikslaus atsakymo, kodėl išvykau? Tik po poros metų tikslus atsakymas atsirado savaime.

Lietuvoje rankomis pinigų neuždirbsi. Net būdamas geras stalius, elektrikas, kitaip sakant, paklausus darbininkas. Užsidirbti gal ir galima, bet tik nemokant mokesčių. Tą tikrai žinau. O čia taip viskas puikiai sutvarkyta, kad neįmanoma būtų jų nemokėti.

Ir tikrai ne piniguose esmė, o pačiame gyvenimo būde. Ilgai reikia pragyventi, kad pradėtum jaustis kaip namie. Tas jausmas ateina kažkur po penkerių – šešerių metų. Išvykau iš Lietuvos prieš dvyliką metų. Kas per tiek laiko emigacijoje įvyko? Pateiksiu savo pavyzdį ir sausą statistiką.

Dvyliką metų dirbu toje pačioje didelėje kompanijoje. Esu medienos specialistas, kuris kartą per metus privalo būti atestuotas. Toliau – sausi faktai. Per tuos metus pakeičiau šešis nuomuojamus namus. Dabar jau gyvenu nuosavame būste. Kaip ir lemta emigrantui – šeima iširo, bet abu sūnūs jau yra baigę aukštąsias mokyklas. Vyriausiasis sūnus dar baigęs policijos rezervo akademiją ir tai retas atvejis emigrantui.

Kadangi persikėlėme iš sostinės į provinciją, į darbą tenka važinėti šimtą kilometrų per dieną. Gyvenimas privertė įsigyti naują automobilį iš salono.

Grįžti ar negrižti į Lietuvą? Jei atvirai, neturiu laiko tokioms mintims, esu čia, nes taip reikia.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Galbūt ir jūs dabar, gyvendami užsienyje, dėliojate visus „už“ ir „prieš“ argumentus dėl grįžimo į Lietuvą ir norėtumėte pasidalinti savo patirtimi? O gal kaip tik galvojate apie emigraciją? Jei taip, laukiame jūsų laiškų el. paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Mano sprendimas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (87)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.