Istorija, kuri privers nusišypsoti: ką galvoja lietuviai po apsipirkimo Lenkijoje

 (272)
„Tai buvo eilinė sėkminga išvyka“, – nusišypsojo Stasys, brandaus amžiaus vyras, apsivilkęs aptaškytus krauju marškinėlius.
Apsipirkinėjimas Lenkijoje
© V. Danauskienės nuotr.

„Gaila marškinėlių, bet turiu tokių dar 10 bagažinėje“, – Stasys įmetė pavarą, kai metė burokėlius bagažinėn. „Gaila, kad vienas stiklainis sudužo, bet marškinėliai tikrai pigūs pasitaikė. Kažkas ten parašyta jų kalba, bet koks skirtumas“ – ant Stasio krūtines puikavosi užrašas „Kresy nasze“ (lenk. tai, kas aplink Lenkiją, – mūsų)

„Visą likusį mėnesį – tik ramybė ir seksas“, – Stasys pažiūrėjo į šalia sėdinčią žmoną Marytę, kuri laiminga šypsojosi, prie krūtinės laikydama naujus odinius batelius.

Lietuviai vilkosi spūstyje po apsipirkimo Lenkijoje.

„Rytoj nueik į Petriuko mokyklą ir paprašyk papildomų lenkų kalbos pamokų. Bus vaikui lengviau gyvenime“, – pagaliau atsigavo Maryte.

Ok. Bus jam lengviau prie kasos, gal ateityje nuvažiuos į šalies gilumą, sako, ten dar pigiau, arba į vandens pramogų parką nueis“, – svajojo Stasys.

Ant galinės sėdynės Petriukas žaidė su kareivėliais – sunkiaisiais lenkiškais husarais (kavalerijos rūšis, kurios kariai buvo ginkluoti su skydu, ietimi, didžiuliais sparnais bei buvo su šarvais).

Stasys jau penkerius metus dukart per mėnesį važinėja apsipirkti. Jis priklauso „profams“. Be vargo gali atsispirti euforijai, kuri apima matant juodus taškelius raudoname fone, miela boružėlė (lenkų parduotuvės „Biedronka“ simbolis – DELFI) paverčia jį lietuvių vikingu. Jis gerai supranta, kad neverta eikvoti jėgų kovai parduotuvėse su „jaunėliais“ (taip vadino tuos, kurie važinėjo pirmą kartą), nes po kelių kilometru bus kita parduotuvė, ir kita, ir dar kita. Girdėjo apie kažkokį Bronių, kuris neva privažiavo iki paskutinės „Biedronkos“, bet jis tuo netiki, „Biedronkos“ negali pasibaigti.

„Artėja rinkimai, tai kainos turėtų kiek nukristi, bet po to vėl pašoks dvigubai“, – Stasys paspaudė gazo pedalą, norėjo grįžti iki sutemų.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Gal taip pat buvote apsipirkti Lenkijoje? Kviečiame jus savo nuotraukomis ir įspūdžiais dalytis el.p. pilieciai@delfi.lt arba čia.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (91)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.