Grožio salono darbuotoja papasakojo apie gaunamą uždarbį: kai klientai skundžiasi kainomis, norisi apsiverkti

 (144)
Esu kosmetologė baigiau labai išgirtą ir gerą vardą turinčią privačią profesinę mokyklą Vilniuje. Žvelgiant paprasto žmogaus akimis, investicija į dviejų metų mokslus buvo milžiniška. Ir čia dar ne viskas – kur dar pinigai, investuoti į kosmetikos priemones, vienkartines priemones, rankšluosčius ir t.t.
© GRYNAS.lt nuotr.

Įsidarbinau grožio salone, dirbu maždaug metus (visi vis ramina, kad tai tik pradžia – įsivažiuosi), bet kaip prastai, taip prastai. Kodėl? Ogi paprasta paaiškinti: susimoki nuomą už kabinetą, susimoki mokesčius „Sodrai“, VMI, nusiperki būtiniausius dalykus, reikalingus darbui, ir supranti, kad kišenėje lieka vos kelios dešimtys eurų.

Klausimas, kaip išgyvent? Ogi niekaip: svarstai, kaip galą su galu sudurti... O dar kai ateina klientai ir verkia, kad labai brangios procedūros, tai tik pačiai apsiverkt norisi, nes kažkodėl visi labai gerai galvoja, kad grožio specialistės uždirba šimtus... Gerai, kad turiu dar antra specialybę, kuri šiek tiek gelbsti situaciją. Na, galbūt prestižiniuose salonuose Vilniuje ar Kaune žmonės ir uždirba pakankamai,bet tik ne mažesniuose miestuose.

Nori tobulėt? Susimokėk už seminarus, konferencijas. Neturi pinigų? Vadinasi, esi šykšti ir nesidomi naujovėmis. Va taip kai kurios moterys galvoja (nesakau, kad visos).

Žodžiu, visa tiesa apie mūsų darbo užkulisius tokia, kad piniguose nesimaudome, nes didžiąją dalį gautų pinigų sumokame mokesčiams ir nesvarbu, ar tu turi kitą papildomą darbą, ar ne. Mano atveju, aš mokesčius sumoku dvigubai. Čia teisybė? Juk prireikus pagalbos ar tam tikro gydymo, geresnės priežiūros negaunu....

Išvada tokia, kad kuriam laikui reikėtų stabdyti šios srities mokymus kolegijose, profesinėse mokyklose, nes kasmet naujų kirpėjų, kosmetologių ir t.t. iš vienos prof. mokyklos išleidžiama apie 200. Darbo vietos užpildytos, salonų privisę ant kiekvieno kampo, nuomos kainos – milžiniškos. Kas bus po kelių metų? Kas antra bus vadinama „specialistė“ ir nebereikės kitų... Tai tiek.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Kreipiamės į kirpyklose, grožio salonuose dirbančius specialistus ar šiuos profesionalus pažįstančius žmones – sugriaukite ar patvirtinkite paplitusią nuomonę, kad jūsų darbas itin gerai apmokamas? Ar iš tiesų verta rinktis šią specialybę ir tikėtis didelio atlygio? Kokios neigiamos tokio darbo pusės? Papasakokite, kaip iš tiesų atrodo jūsų darbas! Rašykite mums el.p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Specialistas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (31)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (96)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.