Gaili prekybos centrų darbuotojų: ar už papildomą darbą tikrinant dokumentus bus mokama?

 (94)
Nuo 2016 m. metų rugsėjo 2 dienos visuose didesniuose prekybos centruose perkant alkoholinius gėrimus reiks pateikti asmens tapatybės dokumentą. Visiems be išimties – jauniems, žiliems pensininkams, vidutinio amžiaus piliečiams. Apie tai prekybos centrai paskelbė savo memorandume dėl alkoholinių gėrimų pardavimo.
© DELFI / Domantas Pipas

Pagal tarptautinių žodžių žodyną memorandumas - (lot. mémorandum - tai, kas atsimintina): 1. diplomatinis raštas, pvz., vienos valstybės kitai, be adreso, be parašo ir be antspaudo, išdėstantis kurio nors klausimo faktinę ar teisinę argumentaciją, paprastai pridedamas kaip priedas prie notos arba įteikiamas asmeniškai, dažnai kaip žodinio įspėjimo papildymas; 2. teis. rašytinis pareiškimas, išdėstantis susitarimo ar sandorio sąlygas; 3. užrašas atminimui, pastaba; 4. tarnybinis raštas

Man atrodo, kad eilinį kartą didieji prekybos centrai nori tapti baltais, minkštais ir pūkuotais. Neva taip jie stabdys alkoholio vartojimą, privers pirkėjus susimąstyti prieš perkant butelį. Norėčiau paklausti, ar centrai žino apie Lietuvos Respublikos alkoholio pardavimo mažmeninėje prekyboje įstatymą? Ten aiškiai išdėstyta, kokių taisyklių turi laikytis pardavėjas, kada jis gali atsisakyti parduoti alkoholinius gėrimus pirkėjui.

Nežinau, ar prekybos centrų paskelbtas memorandumas nesikerta su asmens duomenų apsaugos įstatymu. Ar paruošėte raštiškus pasižadėjimus, kad kasininko perskaityti duomenys asmens dokumente nebus naudojami netinkamai? Juk visi žinom kokia pardavėjų kaita centruose.

Ir dar – ar už papildomą darbą t.y. duomenų tikrinimą kasininkui bus papildomai mokama? Na, nežinau, ar vadovybę papildomas jų darbuotojų darbas nemokamai jaudina. Matyt, svarbu skambus šūkis.

Jei jau norit būti tokie atsakingi, tai gal visai uždrauskit prekiauti alkoholiniais gėrimais. Taip pat nebeprekiaukit cigaretėmis ir kitais tabako gaminiais. Ir dar, parduodami prezervatyvus pareikalaukit pristatyti kitą pusę. Juk reikia nustatyti jos amžių – kad neduok Dieve tai nebūtų nepilnametis, o dar baisiau – mažametis asmuo.

P.S.: brangūs prekybos centrų darbuotojai, aš suprasčiau, jei jums mokėtų orų atlyginimą, tai galima būtų sutikti ir su dar didesnėmis kvailystėmis, su dar didesne apkrova ir konfliktinėmis situacijomis, kurios tikrai iškils. Bet dabar už varganą minimumą iš Jūsų vėl pasišaipys. Manau, prie kasos nestovės nė vienas vadovas, sumąstęs naują reklamos būdą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (77)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.