Dvyliktokė: stebėjau, kaip abiturientai užduočių lapus laistė ašaromis

 (484)
Kaip ir dar keliasdešimt tūkstančių mūsų šalies piliečių, karštą šeštadienio rytmetį laikiau anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą, kuris sukėlė kiek nelauktų pasekmių: keiksmažodžių protrūkį, ašaras, isteriją bei mintis apie savižudybę. Šis puikus egzaminas netgi įkvėpė mane parašyti novelę pavadinimu „Susigadink gyvenimą per 3,5 valandos (Listening part 4)“.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Nežinau, kuo mūsų karta skiriasi nuo praėjusių metų kartos (turbūt turime daugiau pirštų ant kojų arba po dvi nosis), kad Švietimo ir mokslo ministerija laiko mus vunderkindais. Žinoma, tai šiek tiek glosto savimeilę, tačiau net ir mūsų - genijų - karta, deja, ne visuomet geba įsigilinti į 6 klausimus per varganas 15 sekundžių, kai bandomojo egzamino užduotyje buvo pateikti 4 klausimai, kuriems peržvelgti skirta net pusė minutės laiko.

Nesupraskite manęs klaidingai - aš jokiu būdu nesiskundžiu ir neverkšlenu. Priešingai - reikia visur ieškoti pozityvo. Pavyzdžiui, šis egzaminas pasėjo manyje psichologės grūdą. Kitaip tariant, supratau, kiek daug reiškia jausmai egzamino metu: išsigandusi stebėjau, kaip po šauniosios klausymo dalies vargšai abiturientai skaitymo bei rašymo užduočių lapus laistė sūriomis liūdesio ašaromis. Negana to, manau, kad toks sėkmingas egzaminų sesijos startas neabejotinai pakels jaunuolių pasitikėjimą savimi ir padės jiems sėkmingai išlaikyti likusius egzaminus.

Vis dėlto, jeigu grįšime prie ankstesnės temos, mano didžioji aistra - ne psichologija, o žurnalistika. Daugelį metų svajojau apie šią specialybę žiūrėdama į vaiskias nakties žvaigždes ir mačiau save televizoriaus ekrane skaitančią žinių pranešimus. Aš, kaip ir vargšas Jurgio Savickio novelės „Ad astra“ herojus, iki žvaigždžių, deja, nepakilsiu ir viena iš jų netapsiu.

O galbūt aš, kaip ir Franco Kafkos romano „Procesas“ herojus, vieną gražų rytą sužinosiu, jog esu kaltinama už niekam nežinomą nusikaltimą? Tuomet dienų dienas vaikščiosiu į teismo sales, ieškosiu advokato, tačiau vieną naktį į mano namus pasibels NEC budeliai ir nudobs mano žinių prikimštą galvelę.

Vis dėlto esu tvirtai įsitikinusi, kad nusipelniau aukso medalio už tai, kad 12 metų užsidariusi kambaryje graužiau knygas, o įgijusi vidurinį išsilavinimą išdidžiai įsiliesiu į proletariato gretas ir sunkiai dirbsiu Tėvynės labui! Tris kartus valio!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo mintimis ir patirtimi. Taip pat galite susisiekti su DELFI el. paštu pilieciai@delfi.lt


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (326)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (99)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (96)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (87)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.