6 kolegų tipai, kuriuos kasdien sutinkame darbe

 (13)
Visi mes turime tokių kolegų: jų tipai pagal departamentus. Šia savo rašliava, nieko nenoriu įžeisti – tiesiog norėtųsi išgirsti daugiau žmonių nuomonių apie kolegų būdus iš skirtingų skyrių ar departamentų.
© Shutterstock nuotr.

Personalo departamento darbuotojai

Čia reikėtų pradėti nuo to, kad visi darbuotojai ten yra baisiai faini, labiausiai, žinoma, patys sau ir tarp savęs. Daugumai kolegų dažnai kyla klausimas: ką gi jie daro „on the daily basis“ (liet. kasdien)? Na taip, jie priima ir atleidžia kolegas (ir mums pačius), jie „formina“ atostogas, komandiruotes ir kitus BE GALO svarbius dalykus – užsako konferencijai salę, pasirūpina gimtadienių maistu ir t.t. Bet jie (drąsiai galima sakyti JOS, nes kas matė personalo skyriuje dirbantį vyruką?) veikia kur kas daugiau - kokius šešis kartus per dieną geria kavą su skirtingais departamentais, su sekretorėm peza apie naujausias nusipirktas sėklas, ar matė naujausiame „Žmonių“ žurnale TĄ negražią, baisią ir į visus žurnalus lendančią bobą.

Teisės departamento darbuotojai

Tie, kurie visada vaikšto su kostiumais ir kaklaraiščiais. Tos, kurių baltų marškinių rankovės lieka baltos iki pat 17.00 val. Bene patys tvarkingiausi, tyliausi, korektiškiausi kolegos. Todėl jie mane mažiausiai ir erzina ir todėl apie juos daugiau nekalbėsiu.

Rinkodaros departamento darbuotojai

Kaip ir personalo darbuotojai – vieni iš „pats sau fainas“ kategorijos darbuotojų. Viską, ką jie daro, tik jiems vieniems ir verta suprasti, nes „marketing stuff“ (liet. rinkodaros reikalai) yra žiauriai nesuprantamas dalykas paprastam darbuotojui. Žinoma, jeigu darbuotojai įmonės rinkodaros dalykus vertina gerai, kas, deja, pas mus būna labai retai, nes marketingas „šūdą daro didelius pinigus leisdami“ ir „pastoviai vėluoja“, tada ir „marketiorai“ gali kartu pasidžiaugti su likusiu kolektyvu.

Pardavėjai

Žmonės, kuriems viskas vyksta žiauriai paprastai – tereikia spragtelt pirštais ir viskas yra padaroma. Tik, deja, dažniausiai ne jų pačių pardavimai. Šiems žmonėms viskas yra taip paprastai padaroma, kad jie ir benedikto kiaušinienę su maišytuvu maišydami vandenį išvirtų, tik, kaip ir vėl pasikartosiu, ne jų pačių pardavimai. Savo pardavimų nesėkmei pateisinti jie kuo puikiausiai randa tūkstančius priežasčių: klientas durnius, kitas pigiau parduoda, mūsų reklama bloga, kiti vadybininkai turi geresnius darbo įrankius ir t.t.

Sandėlio/Bendrųjų reikalų/ ūkio skyriaus darbuotojai

Tai žmonės, į kuriuos visada kreipiamės „paskutinę minutę“, neatsižvelgiant į tai, jog iki darbo pabaigos dar liko daugiau kaip valanda darbo laiko. Jie visada bumba, kad ir koks tas darbas būtų – lengvas ar sunkus, greitai išpildomas ar reikalaujantis daug laiko. Bet jie bumba. Bumba. Bumba. Ir galų gale su išgelbėtojo šypsena pareiškia, kad darbas jau atliktas, pareikalavo daug laiko ir aukų ir tu jiems esi skolingas butelį.

Finansų skyrius

Tai skyrius, atsižvelgiant į kompanijos dydį ir veiklos sritį, Kovo 8-tąją išgeriantis daugiausiai bobelinės, brendžio ir vyno. Dar tai yra tas skyrius, daugiausiai dirbantis aklai pagal instrukcijas: kaip parašyta tvarkoje, taip ir turi būti. Nebent direktorius pasakys kitaip. NEBENT. Keista, kad finansų darbuotojai savo kabinetuose dar nepasikabina savo DIREKTORIAUS paveikslo. TIKRAI KEISTA.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo mintimis ir patirtimi. Taip pat galite susisiekti su DELFI el. paštu pilieciai@delfi.lt


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (243)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (88)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (89)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.